Antalya Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Antalya Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Antalya çocuk ağız ve diş sağlığı merkezi olarak Konyaaltı ve Çağlayan’da kliniklerimiz bulunmaktadır. Nitelikli tedavinin adresi olan kliniklerimiz hem çocukların hijyeni ve sağlığı, hem de böylece ebeveynlerin memnuniyeti gözetilmektedir.

Antalya Çocuk Diş Tedavisi

Doğumdan başlayıp ergenliğe kadar uzanan dönem boyunca çocuğun diş sağlığı pedodontistler tarafından kontrol edilir. Süt dişlerinin ve kalıcı dişlerin korunması, tedavi edilmesi ve bakımı çocuk diş hekimlerinin ilgi alanına girer.

Çocuk diş doktorluğunun amacı çocuğun ilk dişi çıktığından itibaren ağız sağlığını korumak, herhangi bir problem oluşması durumunda erken tanı ve tedavi ile bu sorunu ortadan kaldırmaktır.

Merkezimizde uygulanan koruyucu tedavilerden bazıları; koruyucu florür uygulaması, yer tutucu ve koruyucu örtücü (fissür örtücü) şeklindedir.

Tedaviye yönelik hizmetlerimiz arasında kanal (kökü) ve dolgu tedavileri bulunmaktadır.

Diş sağlığının korunmasına ilişkin eğitimlerin de verildiği merkezimizde çocuklara ağız bakımı alışkanlığının kazandırılmasına yönelik uygulamalar gerçekleştirilmektedir.

Antalya çocuk diş hastaneleri arasında önemli bir yere sahip olan merkezimiz, uzman pedodontist kadrosu ve son teknolojik altyapılı medikal cihazlarıyla çocukların ağız ve diş problemlerini çözmek için faaliyet göstermektedir.

Antalya Çocuk Diş Sağlığı Merkezi

Çocuklara özel olarak dizayn edilmiş merkezimizde, muayene, teşhis ve tedavi işlemleri onlar için eğlenceli bir hâle getirilmiştir. Çocukların korku duymadan, kendini tamamen güvende hissetmesini amaçlayan hekimlerimiz, onlara nasıl yaklaşacağını çok iyi bilmektedir.

Gelişmiş iletişim becerisine ve yüksek uzmanlık düzeyine sahip olan hekim kadromuz çocukların ağız ve diş sağlığına dair her alanda üstün başarı sağlamaktadır.

Ağız bakımı konusunda bilgilendirme, çürük risk değerlendirmesi, gerekiyorsa beslenme ve diyet önerileri, diş temizliği, parmak emme ve emzik kullanımı gibi alışkanlıklar konusunda danışmanlık gibi hizmetler de buna dâhildir.

Antalya çocuk ağız ve diş sağlığı merkezi arayanların beklentilerini en iyi şeilde karşılayan kliniğimiz, Konyaaltı ve Çağlayan’daki şubeleriyle çocukların hizmetindedir.

Kliniklerimizde süt ve daimi dişlerin düzenli kontrolleri, tedavileri, ortodontik gelişim takibi yapılmakta olup bekleme ve tedavi alanları, iç dekorasyonu tamamen çocuklara göre düzenlenmiştir. Örneğin bekleme salonlarında oyun alanları mevcuttur.

Çocukların sağlıklı yetişkinler olmasına katkıda bulunmayı amaçlayan kliniklerimizde çocuk sağlığına zarar vermeyen malzemeler kullanılmaktadır. Civa ve dijital radyografi içeren malzemelerin kullanılmadığı kliniğimizde her şey çocukların konforu ve sağlığı için en ince ayrıntısına varana kadar özenle hazırlanmıştır.

O masum gülüşler hiç bozulmasın, çocuklarımız sağlıklı bireyler olarak yetişsin diye hizmet veren kliniğimiz, çocuğu için her şeyin kusursuz olmasını isteyen anne-babalara hitap etmektedir.

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Etmeyi Unutmayın!!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir