Antalya Çocuk Diş Doktoru

Sağlık açısından özellikle dikkat edilmesi gereken özellikler sıralandığında

karşımıza birçok tablo çıkar işte bunlardan biri hiç şüphesizi ki diş sağlığımızdır. Aynı zamanda elde edilen sonuçlara göre diş sağlığı iyi olan insanların hayata daha pozitif baktıkları ve daha sağlıklı gülüşlere sahip oldukları için kendilerini iyi h

issettiklerini ortaya çıkarmıştır.
Bu sayede yetişkinlerin olduğu kadar çocuklar adına da diş sağlığı oldukça fazla önem taşır. Antalya çocuk diş doktoru sunduğu hizmetler ve avantajları ile birçok kişinin tercihleri arasında yer alıyor. Bu bakımdan değerlendirdiğimiz zamana sonuçların göz önünde bulundurulması da ayrı bir kriterdir. Çocukların diş sağlığı her şeyden önce sağlıklı olduklarının da göstergesi olacaktır.

Antalya Pedodonti Nedir?

Antalya pedodonti ;Çocuk diş hekimliği olarak geçmekle beraber detaylarına baktığımız zaman 0-13 yaş grubu içerisinde yer alan süt ve daimi dişlerinin sağlıklı korunması ve gerektiği şekilde çürük, kalıtımsal ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturabileceği problemlerin giderilmesini hedef edinmiş olan bir anabilim dalı olarak karşımıza çıkar. Bu sayede gerekli olan ağız ve diş sağlığı önlemleri çocukların sağlığını yakından ilgilendirecektir.
Bebeklik çağından itibaren çocukların diş sağlıklarının yanında dişleri tamamlayıcı olan ağız sağlığı da oldukça önem teşkil eder. Birbirinden ayrı düşünülmemesi ve gerekli bakımların her zaman yapılması gerektiği önem kazanmıştır. Pedodonti doktorlarımız alanlarında uzman doktorlardır ve sizin için hizmet vermektedir. Pedodonti doktorlarımız sadece çocuk diş alanında uzmanlaşmış doktorlarımız olduğundan çocuklarınız uzman doktorların ellerinde. Bizimle iletişime geçerek randevu alabilirsiniz.

Antalya Çocuk Diş Doktoru Özellikleri


Antalya çocuk diş doktoru gerçekleştirdiği hizmet alnıyla birçok ebeveyn için ayrı bir önem taşımıştır. Diş çekimi ve çürüklerin ortadan kaldırılmasına yönelik olarak yapılan bakım ve tedaviler önemini korumaya devam eder. Bu sayede daha çok çocukların ağı ve diş sağlığı gerektiği şekilde korunacak ve gerekli tedbirler eşliğinde sağlıklı bir nitelik kazanacaklardır.
Çocuk diş doktoru olarak sunulan hizmet ve içerikleri ile gerekli görülen uygulamalar çocukların ihtiyacı olan tedavilere göre de değişir. Çene yüz bölgesi ve aynı zamanda koruyucu önlemlerin alınması ile beraber diş hekimliğinin ayrı bir dalı olarak görülür. Pedodontistler bu dönem içerisinde bebek, çocuk ve gençlerin ağız ve diş sağlığı ihtiyaçlarına göre tedbir alıcı ve her çeşit tedavi edici yöntemleri gerçekleştirirler. Uzman Çocuk doktorlarımız ile son teknoloji cihazlarımızla sizlere kaliteli hizmet vermektedir. Uzman doktorlarımız çocuk diş doktoru olarak alanlarında uzman doktorlardır ve her türlü ekipmana sahiptir. Sizin ve çocuklarınızın sağlığı bizim için çok önemlidir.

Antalya Çocuk Diş Doktoru Hizmetleri

Antalya çocuk diş doktoru, belirli alanlarda hizmetlerini yoğunlaştırır. Sıralamak gerekirse diş çekimi, çocuk protezleri, diş travmalarının tedavisi, diş çürüğünden koruyucu ve önleyici uygulamaların gerçekleştirilmesi, endodontik tedaviler örneğin kanal tedavileri, yer tutucular, süt ve genç sürekli dişlerde restoratif tedaviler yani dolgu uygulamaları gibi birçok tedavi sunulur.
Çocuk diş doktoru olarak verilen hizmetlerin içerikleri ve özellikleri detaylı bi biçimde incelenir ve gerekli tedbirler alınarak tedavi başlanmış olur. Her çocuğun ağız ve diş sağlığı birbirinden farklılık göstereceği için bireysel farklılıklara da dikkat edilmiş olur. Yaş, kilo, boy ve diğer fiziki özellikler de diş tedavisi esnasında önem taşır. Bu sayede gerçekleştirilen tedavilerin gerektiği şekilde uygulanması da önem kazanır.

Diş Sağlığı Neden Önemlidir?

Özellikle süt dişleri toplam 20 tane olarak belirlenmiştir. Süt dişlerinin en önemli işlevi çocukların beslenmesinin sağlanmasıdır. Beslenmenin sağlıklı bir şekilde olması ve gerektiği şekilde gerçekleşmesi için ağız ve diş sağlılığı oldukça önem taşır. Süt dişi erken çekildiği zaman doğal yer tutuculuk işlevi ortadan kalkar.
Süt dişleri kapladıkları alan içinde kendilerinin yerine gelecek olan kalıcı dişler için koruma sağlanması açısından gerekli uygulamalar yapılır. Koruyucu uygulamalar içerisinde diş çürüklerinin önlenmesi adına gerekli işlem ve uygulamalar yapılır. Özellikle yapılan uygulamaların kalıcı ve içeriklerinin uygunluk taşıması çocukların ağız ve diş sağlığı açısından önem taşır. Diş sağlığının önemi çoktur. Birçok  hastalığın temelinde diş sağlığı yatmaktadır. Diş sağlınıza gereken özeni gösterirseniz bir çok hastalıktan korunmuş olursunuz. Bizde bu bilinçle son teknoloji diş ekipmanlarımızla sizlere antalya’da 3 kliniğimizle hizmet  vermekteyiz.