Sitede Ara

Antalya Çocuk Diş Hekimi

Çocuk ağız ve diş sağlığı için önemli adım çocuk diş doktoru seçimidir. Bu haftaki yazımızda çocuk diş hekimi arayışınızda dikkat etmeniz gereken detayları yazdık. İyi okumalar dileriz.

Çocuk Diş Hekimi Kimdir? 

Çocuk diş doktoru, diş hekimliğinin pedodonti alanında uzmanlığa sahip hekimlerdir. Çürüklerin önlenmesi için koruyucu uygulamalar, travmaya veya çürüğe bağlı madde kayıplarında pulpa ve restoratif tedavileri çocuk diş doktorlarının ilgi alanına girmektedir. Çocuk diş hekimliği, 0-18 yaş arasındaki çocukların ana dişlerini korumak ve diş çürüğü gibi problemlerin tedavileri ile ilgilenir. Sağlıklı çocukların aşılarını uygulamak ve gelişimlerini izlemek bu hekimliğin görevidir.

Çocukların Diş Doktorlarından Korkmaması için Ne Yapmalı? 

Çocuklar için diş muayenesi kimi zaman korkutucu bir hale gelmektedir. Diş muayenesi deneyiminde çocukların kendilerini iyi hissetmeleri için yaklaşımlar oldukça önemlidir. Çocuk diş muayenesini olumlu kılacak uygulamalar şu şekildedir: 

 • Çocukların erken yaşlarda diş muayenelerini yaptırmak hem diş sağlığı açısından hem de muayene ortamına alışması yönünden önemlidir.
 • Diş muayenesi konusunda çocuklara karşı olumlu ve sakin bir dil kullanmak gerekmektedir. Korkutucu ve olumsuz kelimeler, çocukları diş muayenesinden uzaklaştıracaktır.
 • Oyunlaştırılmış diş muayeneleri çocukların korkularını azaltır. Rahat hissetmeleri için muayeneye giderken çocukların en sevdiği oyuncakları yanında olmalıdır. 
 • Çocuğun alışması ve yabancılık çekmemesi için çocuk diş hekimi özel olmalıdır. Sürekli olarak çocuk diş hekimini değiştirmeye gerek yoktur. Diş hekiminde yapılacak değişiklikler çocuğun diş muayenesi karşısında tedirgin olmasına neden olacaktır. 

Antalya Çocuk Diş Kliniği Seçiminde Dikkat Edilecekler

Antalya çocuk diş sağlığı için klinik seçimi kritiktir. Klinikte bulunan ekipmanlar, tedavinin kaliteli olmasını sağlarken; ortamın steril olması çocukların sağlığını doğrudan etkiler. Çocuk diş kliniği Antalya seçiminde dikkat edilmesi gerekenler ise aşağıdaki gibidir: 

 • Çocuk diş kliniği teknolojik ekipmanlara sahip olmalıdır.
 • Çocuk diş kliniğinin merkezi olması ulaşım açısından kolaylık sağlayacaktır.
 • Çocuğunuz için diş kliniği seçerken ilgililerin iletişim ve yaklaşımlarına dikkat etmelisiniz. 
 • Antalya’da çocuk diş kliniği seçiminde kararsız kalırsanız eğer hastaların klinik için yaptığı yorumları inceleyebilirsiniz. 

Antalya Çocuk Diş Hekimi Seçiminde Dikkat Edilecekler

Çocuk ağız ve diş sağlığı için uzman diş doktoru seçimi çocuğun gelişimi açısından önemlidir. Antalya’da çocuk diş hekimi seçiminde dikkat etmeniz gerekenler şu şekilde özetlenebilir: 

 • Çocuk diş hekimi, pedodonti alanında uzman olmalıdır.
 • Antalya Çocuk doktoru seçiminde iletişim ve tedavi yaklaşımı çok önemlidir. Tedavi öncesi ve sonrasında çocuğa yaklaşım sabır ve anlayış içermelidir. 
 • Antalya en iyi çocuk doktoru arasından seçim yaparken yorum ve referanslara dikkat edebilirsiniz.

Antalya Çocuk Diş Hekimliği: Özel Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Antalya çocuk diş doktoru arayışınızda, Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği! Panoramik Diş Kliniği uzman kadrosuyla Antalya çocuk diş sağlığı kapsamında hizmet sağlamaktadır. Çocuklarınızın diş sağlığı için Antalya Pedodonti tedavilerimizi inceleyebilir; güvenli ve sağlıklı diş tedavileri için çocuk diş hekimlerinden randevu talep edebilirsiniz. 

Mesaj Gönder

Bize Ulaşın

Hızlı İletişim

Hemen Bizimle İletişime geçin

Online Randevu

Randevu Alın