Sitede Ara

ANTALYA Diş Beyazlatma (Bleaching)

Diş beyazlatma tedavisi zaman içerisinde çeşitli nedenlerden dolayı beyazlığını yitirmiş dişlerin sağlıklı ve estetik görünüme kavuşmasını amaçlamaktadır.

Antalya Diş Beyazlatma
Formu Doldurun Bize Ulaşın
dis-beyazlatma-bleaching-nedir

Diş Beyazlatma (Bleaching) Nedir?

Diş Beyazlatma Tedavisi için doğru adrestesiniz! Öncesi-sonrası galerimizi inceleyin ve Panoramik Diş Kliniği’nin en iyi diş hekimleri ile tanışın.

Diş beyazlatma dişlerin aydınlanmasını, lekelerin ve renklenmelerin giderilmesine yardımcı olan bir diş tedavisi yöntemidir. Renk açma işlemi, dişlerinizin estetik görünümünü büyük ölçüde etkilemesi nedeniyle, en popüler kozmetik diş prosedürleri arasındadır.

Bu işlem tek seferlik bir işlem değildir. Periyodik aralıkla ile tekrarlanması sonucu iyileştirebilir.

Diş Beyazlatma İşlemi Hangi Durumlarda Uygulanamaz?

Diş beyazlatma uygulamasının yapılamadığı bazı durumlar bulunmaktadır. Bu durumlar;

 • Geniş pulpalı yapıya sahip dişlerde
 • Aşırı aşınmış ve zarar görmüş dişler
 • Porselen kuron uygulanan dişler
 • Hamilelik ile emzirme döneminde olan kadınlar
 • Ağız sağlığı kötü olan kişiler
 • Diş yapısında bozukluk bulunan kişiler
 • Diş hassasiyeti yaşayanlar

Dişinizde kırık ya da diş çürüğü bulunuyorsa bu uygulamadan faydalanamayabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Ev Tipi Diş Beyazlatma (Home Bleaching)

Ev tipi diş beyazlatma, diş hekimi kontrolünde diş hekiminin hazırlamış olduğu malzemelerle kişinin evinde uygulamış olduğu bir yöntemdir. Bu yöntemde hastanın süreci diş hekimi tarafından planlanır. Bu plan kişiye özel ölçümler ve analizler yapılarak gerçekleşmektedir. Kişiye özel plak hazırlanır. Başarılı sonuçlara ulaşmak için plaklar diş hekiminin belirttiği süre boyunca düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Bu yöntemde dikkat edilmesi gereken en önemli konu diş beyazlatma jelinin kullanım miktarının iyi ayarlanması gerektiğidir. İyi ayarlanmadığı takdirde diş etlerine zarar verebilmektedir.

Ofis Tipi Diş Beyazlatma

Ofis tipi diş beyazlatma klinik ortamda uygulanan bir prosedürüdür. 15 dk süren ofis tipi diş beyazlatma işlemi genellikle 2-3 seans sürmekle beraber bu süre kişinin dişlerindeki mevcut duruma, kişinin diş hassasiyetine göre değişkenlik göstermektedir. Bu işlem yapılmadan önce diş taşı temizliği gerçekleştirilir. Elde edilmek istenilen diş rengi belirlenir, ardından işlem sırasında diş etlerinin herhangi bir zarar görmesini engellemek için koruyucu maddeler sürülür. Ofis tipi diş beyazlatma prosedüründe yüksek oranda oksijen içeren beyazlatma ürünleri kullanılır. Bu yöntem ile kısa sürede dişlerinizde istediğiniz beyazlığa kavuşursunuz.

dis-beyazlatma-yontemleri
antalya-dis-beyazlatma-islemi

Kombine Diş Beyazlatma

Kombine diş beyazlatma dişlerinin tümünün renginden memnun olmayan kişilere uygulanabilecek etkili bir yöntemdir. Farklı nedenlere bağlı olarak renk değişikliği oluşan dişlerin renklerinin değiştirilmesi ya da kişiye özel diş renginin birkaç ton açılması için tercih edilir. Ev tipi diş beyazlatma ve ofis tipi diş beyazlatma yöntemleri bir arada uygulanmaktadır. Hastaya ofis tipi diş beyazlatma işlemi uygulandıktan sonra elde edilen beyazlık ev tipi diş beyazlatma uygulaması ile desteklenir. Bu yöntemin uygulanması genellikle ileri derecede renklenmenin olduğu kişilerde tercih edilmektedir.

Lazerle Diş Beyazlatma (Işıkla Beyazlatma)

Lazer beyazlatma mine ve dentini hafifleten güç destekli bir beyazlatma işlemidir. Lazer beyazlatma; tam arklı bir ağartma lambası ve ışıkla etkinleştirilen %35 peroksit jeli kullanımıyla yapılır. Güvenli, etkili ve son derece hızlı olan bu yöntem kısa zamanda çok daha beyaz ve doğal dişlere sahip olmak isteyen kişiler için ideal bir yöntemdir.  Lazer beyazlatma uygulaması yaklaşık bir saat sürer.

Tek Diş Beyazlatma

Tek diş beyazlatma genellikle kanal tedavisinden dolayı renkleşme meydana gelen dişlere uygulanmaktadır. Uygulama işlemi sırasıyla;

 • İlk olarak dişlerdeki dolgular çıkarılır.
 • Sonrasında açılan boşluğa diş beyazlatma jeli sürülür. 
 • Dişlerde istenilen ton elde edilene kadar lazerle bleaching uygulaması sürdürülür.
 • Bu prosedürde istenilen beyazlığın elde edilmesi için diş beyazlatma kimyasalları lazerle aktive edilir.

Kimler Diş Beyazlatma İşlemi İçin Uygun Adaydır?

Panoramik Diş Kliniği’nde Diş Beyazlatma (Bleaching) hizmetimiz, kaliteli hizmet anlayışımız ve yaratıcı tasarımlarımızla fark yaratıyoruz. Sizi de özel tasarımlarımızı keşfetmeye davet ediyoruz!

Dişlerde oluşan lekelenme veya renk değişikliğinden memnun olmayan hemen herkes için uygun bir tedavidir. Bunun yanında istisnai olarak diş implantı veya kaplaması olan kişiler diş beyazlatma işlemi için uygun aday değildir çünkü diş beyazlatma, yalnızca doğal dişler için uygun olan bir diş estetiği prosedürüdür. Dişlerde sararmaya neden olarak diş beyazlatma yöntemine ihtiyaç duyulmasını sağlayacak bazı nedenler aşağıda belirtildiği gibidir.

 • Yaşlanma
 • Genetik Eğilim
 • Bazı İlaçlar 
 • Yaşam Tarzı Alışkanlıkları (Kahve, Soda, Sigara vb.)

Diş Beyazlatma Nasıl Uygulanır?

Antalya’daki en iyi Diş Beyazlatma İşlemi için Panoramik Diş Kliniği’ne gelin. Kaliteli hizmet anlayışımız ve son teknoloji cihazlarımızla, doğal görünümlü ve sağlıklı dişlere kavuşun.

Diş hekimi tarafından ağız koruyucusu yapmak için dişlerin ölçüsü alını ve beyazlatma jelinin nasıl kullanılacağı hakkında hastaya bilgi verilir. Hasta, ağız koruyucusunu kullanarak, jeli birkaç hafta boyunca belirli bir süre boyunca düzenli olarak uygular. Bazı beyazlatma jelleri bir seferde 8 saate kadar ağızda bırakılabilir, bu durum tedavi süresinin daha kısa sürmesini sağlar. Hastaya en uygun diş beyazlatma tekniği belirlenir ve uygulama gerçekleştirilir.

dis-beyazlatma-nasil-uygulanir
antalya-dis-beyazlatma-fiyatlari

Antalya Diş Beyazlatma Fiyatları

Panoramik Diş Kliniği’nde Diş Beyazlatma Uygulaması, en iyi diş hekimleri ve öncesi-sonrası galerimizle bir araya geliyor. Deneyimli ekibimiz ve uygun fiyatlı tedavilerle hayalinizdeki gülüşe kavuşmanız için çalışıyoruz.

Antalya diş beyazlatma fiyatları; hastanın diş durumu ve tedavi süresine göre değişkenlik göstermektedir. Net bir fiyat bilgisi almak için diş hekiminden  randevu alarak ilk kontrolden geçmeniz gerekmektedir.

Antalya Diş Beyazlatma Tedavisinde Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Antalya’da Diş Beyazlatma Tedavisi konusunda en iyi hizmeti sunan Panoramik Diş Kliniği’nde, estetik diş hekimliği ve çeşitli tasarım seçenekleriyle hayalinizdeki gülüşe kavuşabilirsiniz. Randevunuzu hemen alın ve farkımızı keşfedin!

Antalya Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, ağız ve diş sağlığında doğru teşhis, planlama ve tedavinin önemine değer vererek süreci yönetmektedir. Antalya diş beyazlatma hizmeti veren panoramik diş kliniğinin bünyesinde bulunan uzman doktor kadrosu ve deneyimli personeli, her hastası ile aynı özveriyle ilgilenmekte ve size özel diş beyazlatma tedavi planlamalarını gerçekleştirmektedir.

Gülümseten Google Yorumları

Değerli tecrübelerini bizimle paylaşan tüm hastalarımıza teşekkür ederiz.

Büşra Ç.

google

google

Profesyonel ekip ve hocallarla hızlı veçok pratik çözümlerle yaklaşan mükenmel bir klinik bence insanlar başka yerde zaman geçirmesin gerçekten dogru adres yaptıkları hizmet ve güler yüzden dolayı çok teşekkür ederim ayriyetten fatih hocama teşekkür ediyorum iyiki sizin gibi hekimler var teşekkür ediyorum

KA

Kadri A.

google

google

2014 yılında Esra hanım ile tanıştım orada ilgisi alakası çok güzel. Hastaya güven veriyor. Aynı zamanda Hüseyin bey ve Samed beye de muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

LM

Leyla M.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

E.U

Emine U.

google

google

Hüseyin bey ve Samed beye muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

M.A

Muhammet A.

google

google

Cok Güzel bir saqlik ocaqi.Bashda Hüseyn bey, olmakla hepinize teshekkürler !!! Profesyonel bir Kadronuz var hepsi de güleryüz 👍

K.K

Kenan K.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim

HEKİMLERİMİZ

Dt. Hüseyin GÜREL

Diş Hekimi

Dt. Canan Büyükşengün

Diş Hekimi

Dt. Mustafa Gökhan Koyuncu

Diş Hekimi

Dt. Esra BOZMAZ

Diş Hekimi

Dr.Dt. Ali Gizli
Dr.Dt. Ali Gizli

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Yrd.Doç.Dr. Gülen KAMAK

Diş Eti Hastalıkları Uzmanı

Uzm.Dr. Şerife Özbunar Kurt

Ortodontist

Uzm.Dt. Çiğdem BÜYÜKKÖK

Pedodontist

Dt. Ertuğrul AĞCA

Diş Hekimi

Dt. Mehmet Salih Mert

Diş Hekimi

Dt. Kyamran GASANOV

Diş Hekimi

Dt. Engin SAHİNSOY

Diş Hekimi

Dt. Ali Burak IŞIK

Diş Hekimi

Dt. Samet Yılmaz
Dt. Samet Yılmaz

Diş Hekimi

Dt. Abdulveli Karluk
Dt. Abdulveli Karluk

Diş Hekimi

Diş Beyazlatma Hakkında Merak Edilenler

Merak Ettikleriniz

Diş Beyazlatma (Bleaching)

Diş beyazlatma işlemi, dişlerinizde oluşan leke ve renk bozukluklarını gidererek mükemmel gülümsemeye sahip olmanızı sağlayan tedavi hizmetidir. 

Antalya Diş beyazlatma tedavisi planları hastalarımızın tatilini bölmeyecek şekilde planlanmaktadır. Bu şekilde yurt dışından gelen hastalarımız Antalya’yı hatta Türkiye’yi gezme fırsatını yakalarlar.

Diş beyazlatma, etkisini birkaç aydan 3 yıla kadar sürdürebilir. Dişte leke oluşumuna neden olabilecek kırmızı şarap, çay veya kahve tüketimi, diş beyazlatmanın ömrünü kısaltacaktır.

Diş beyazlatma tedavisi son yıllarda çok tercih edilen bir uygulamadır. Bu uygulama sararmış ve beyazlığını farklı nedenlerle yitirmiş olan dişlerin daha doğal bir beyazlıkta görünmesini sağlamak amacı ile yapılıyor. Antalya diş kliniği uygulamaları ile gerçekleştirilebilen bu işlem neticesinde her diş yapısına sahip olan kişiler son derece güzel bir diş yapısına kavuşma imkânı buluyor.

Gün içerisinde çok yoğun çay ve kahve tüketmek, sigara kullanmak dişlerde ciddi bir renk değişimine neden olabiliyor. Bununla birlikte genetik yapıdan kaynaklı olarak da dişlerin renkleri bembeyaz olmayabilir. Böyle durumlarda bu uygulama oldukça önemli bir yere sahiptir.

Diş beyazlatma tedavisi, ortalama olarak 3 – 4 hafta süren bir işlemdir. İlk randevuda diş hekimi tarafından ölçü alınır ve tedavi sürecinin devamında beyazlatma ürünü birkaç hafta süresince kullanılır.

Beyazlatma jelinin uzun süre ağızda kalması, dişlerin gücünü kırar ve onları aşınmaya karşı daha savunmasız bırakır. Bu gibi durumlarda mutlaka diş hekiminize durumu belirtmelisiniz.

Diş beyazlatma fiyatları; hastanın diş durumu, ağız ve diş sağlığı gibi pek çok faktör rol oynar.  Net bir fiyat bilgisi almak adına ilk muayene kesinlikle şarttır. Antalya Diş beyazlatma tedavisi hakkında bilgi edinmek için bizimle  iletişime geçebilir ve ilgili sayfadan randevu oluşturabilirsiniz.

Dişteki sigara lekeleri, diş beyazlatma yöntemleri ile rahatlıkla çıkarılabilir. Sigara lekeleri için sıklıkla kombine diş beyazlatma ve lazerle diş beyazlatma yöntemleri tercih edilir. Bu yöntemlerin kalıcılık oranları daha yüksektir.

Eğer diş renginizde hafif sarmalar mevcut ise ev tipi beyazlatma yöntemini tercih edebilirsiniz.

Diş beyazlatmanın, profesyonel hekimler tarafından uygulandığı takdirde herhangi bir zararı yoktur.

Dişlerdeki sararmalar; medikal ve doğal diş beyazlatma yöntemleriyle giderilebilir. Kalıcı çözümler için medikal diş beyazlatma yöntemleri tavsiye edilir.