Antalya Diş Beyazlatma

Bembeyaz dişler ışıltılı bir gülümsemenin en önemli destekçisidir. Bakımlı ve güzel dişler hem beden sağlığı hem de özgüven açısından büyük bir önem taşıyor. Diş bakımında önemli olan fırçalama işlemi ise bakım açısından her zaman yeterli olmuyor. Düzenli bir fırçalama yapılmasına rağmen çeşitli nedenlere bağlı olarak kişilerin dişlerinde sararmalar ya da yüzeysel olarak lekelenmeler meydana gelebiliyor.

Böyle zamanlarda dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi de diş beyazlatma işlemidir. Çeşitli nedenlerle lekelenen dişlerinizi yeniden bembeyaz hale getirme imkânı bulabilirsiniz. Profesyonel Antalya diş hekimi uygulamaları ile dişler zarar görmeden eski doğal beyazlığını kazanarak sizlere ışıltılı bir gülümseme sunuyor.

 

 

Diş Beyazlatma Neden Yapılıyor?

Diş beyazlatma son yıllarda çok tercih edilen bir uygulamadır. Bu uygulama sararmış ve beyazlığını farklı nedenlerle yitirmiş olan dişlerin daha doğal bir beyazlıkta görünmesini sağlamak amacı ile yapılıyor. Antalya diş kliniği uygulamaları ile gerçekleştirilebilen bu işlem neticesinde her diş yapısına sahip olan kişiler son derece güzel bir diş yapısına kavuşma imkânı buluyor.
Gün içerisinde çok yoğun çay ve kahve tüketmek, sigara kullanmak dişlerde ciddi bir renk değişimine neden olabiliyor. Bununla birlikte genetik yapıdan kaynaklı olarak da dişlerin renkleri bembeyaz olmayabilir. Böyle durumlarda bu uygulama oldukça önemli bir yere sahiptir.

 

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?


Antalya diş hastanesi uygulamaları arasında yer alan diş beyazlatmada iki farklı yöntem vardır. Biri ofis tipi beyazlatma yöntemidir. Diğeri ise ev tipi beyazlatma yöntemidir. Bu yöntemleri kısaca şu şekilde açıklamak mümkündür:

Ofis Tipi Beyazlatma

Bu diş beyazlatma türü son derece etkili bir yöntemdir. Muayene sırasında kullanılan beyazlatıcı ajanların içerisinde bulunan peroksit oranları oldukça fazladır. Bu nedenle de hem hızlı beyazlatma yapılır hem de kalıcılığı çok daha uzundur. 2 ya da 3 seansta istenilen beyazlığa kavuşmak mümkündür.

Ev Tipi Beyazlatma

Ev tipi beyazlatma yönteminde ise hastanın diş yapısına uygun ölçülerde bir plak üretilir ve bu plak belirli periyotlarla kullanılmalıdır. Şeffaf olarak üretilen plak ve kullanılması gereken beyaz ajanlar hastaya veriliyor. Aynı zamanda nasıl kullanılması gerektiği de anlatılıyor. Hasta bu uygulamayı günde iki defa olmak üzere iki haftalık süreçte uyuluyor. Biraz daha uzun süren bir işlemdir.

Diş Beyazlatma Ücreti

Güzel bir gülümsemenin hayalini kuran kişiler için en büyük engel genelde sararmış ve lekelenmiş dişlerdir. Aşırı kahve tüketmek, çay içmek ya da sigara kullanımı dişlerin bir zaman sonra lekelenmesine neden olur. Böyle durumlarda diş beyazlatma yöntemlerinden yararlanmak gerekiyor.
Kişiler alanında son derece profesyonel olan Lara diş kliniği avantajları ile bembeyaz dişlere sahip olabilmenin avantajını yaşıyor. Işıltılı ve lekesiz dişlere kavuşabilmek için bu uygulamayı profesyonellere yaptırabilirsiniz. Farklı yöntemlerin kullanıldığı diş beyazlatma işlemlerinde son derece rahat etme imkânı bulabilirsiniz. Dişin ana yapısı zarar görmeden doğal bir beyazlık kazandırılmasında bu uygulama çok etkilidir. Diş beyazlatma ücreti de bu kapsamda farklılık gösterebiliyor.

Diş Beyazlatma İşlemleri

Dişler zamanla doğal beyazlığını kaybeder. Her ne kadar düzenli bir fırçalama işlemi yapılsa da bazen yaşa bağlı olarak bazen dengesiz beslenme dişlerin beyazlığını yitirmesine neden olabilir. Kişilerin düzenli bakım yapmalarına rağmen dişlerinin sararması bu duruma müdahale etmelerini gerekli hale getirir. Diş beyazlatma işlemleri sayesinde etkili bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz.
Bu işlemler dişlerin doğal bir beyazlık kazanmasında oldukça önemlidir. Yapılan bir diş beyazlatma işlemi kişiden kişiye farklılık gösteriyor. 3 ay ile 4 yıla kadar bu beyazlıktan faydalanabilme imkânı sunuluyor. Eğer diş beyazlatma süresini artırmak isterseniz 6 aylık periyotlarla düzenli kontroller yaptırabilirsiniz. Bu kontroller sayesinde beyazlık daha uzun ömürlü olacaktır.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatmada farklı yöntemler kullanılıyor. Güzeloba diş kliniği işlemleri ile doğal beyazlıkta dişlere kısa sürede kavuşabilirsiniz. Dişlerin beyazlatılmasında ofis tipi ve ev tipi olmak üzere iki farklı yöntemden yararlanılıyor. Kişiler en hızlı sonucu genelde ofis tipi beyazlatma yöntemi ile kazanıyor. Ancak ev tipi yöntemde de çok etkili sonuçlar almak mümkün oluyor.
Diş beyazlatmanın sunduğu avantajlardan yararlanmak isteyenler ev tipi yöntemi ile dişlerini beyazlatacaklarsa kendi diş yapılarına uygun bir plak hazırlatırlar. Profesyoneller tarafından hazırlanan bu plak içerisinde kullanılacak jeller de doktor tarafından hastaya nasıl kullanılacağı anlatılır. Belirli periyotlarla bu plak kullanılarak gerekli beyazlatma işlemi sağlanmış olur.