Sitede Ara

PANORAMİK DİŞ KLİNİĞİ

Diş Dolguları

Eğer dişlerinize gereken özeni göstermediyseniz ilerleyen zaman diliminde çürükler meydana gelebilir. Zamanında tedavi edilmeyen dişin içerisindeki sinirler ölür ve damarlar işlevini yitirir. Bu durumda dişte çürük ilerlemeden dolgu uygulaması yapılmalıdır.

antalya-dis-dolgu-tedavisi-2
Formu Doldurun Bize Ulaşın
dis-dolgusu-nedir

Diş Dolgusu Nedir? Hangi Durumlarda Uygulanır?

Antalya’daki En İyi diş dolgusu tedavi hizmeti için Panoramik Diş Kliniği’ne hoş geldiniz. Dişlerinizdeki çürükler ve hasarlar son teknoloji cihazlarımızla kaliteli ve özenli bir şekilde tedavi edilmektedir.

Diş dolgusu diş içerisinde çürük ve artığın temizlenmesi ardından kalan boşluğun kişinin dişine en uygun dolgu malzemesi ile doldurma işlemidir.

Diş dolgusunun kullanıldığı durumlar:

 • Çeşitli sebeplerle madde kaybına uğramış dişlerde
 • Çiğneme fonksiyonunu yerine getiremeyen dişlerde
 • Daha önce yapılan dolgunun düşmesi ve aşınması durumunda
 • Dişte çatlak oluşmasında ya da kırılma durumunda dolgu uygulamasına başvurulur.

Diş Dolgusu Nasıl Uygulanır? Diş Dolgu Çeşitleri Nelerdir?

Antalya’nın en deneyimli diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen diş dolgusu tedavilerimizle, gülüşünüzdeki tüm sorunlara çözüm üretiyoruz. Siz de Panoramik Diş Kliniği’nde randevu alın.

 • İlk olarak çürüyen diş temizlenir.
 • Lokal anestezi uygulanır
 • Temizlik yapıldıktan sonra dolgu işlemine geçilir.
 • Kişinin diş rengine göre dolgu malzemesi seçilir.

En sık kullanılan diş dolgusu çeşitleri şunlardır:

 • Altın Dolgular: Sık kullanılan dolgu çeşitlerinden değildir. Kullanım süresi her hastada aynı olmamakla beraber 20 yılı bulmaktadır.
 • Kompozit Dolgular: Kompozit dolgular doğal görünüm sağlaması ve maliyetinin düşük olması sebebiyle en çok tercih edilen dolgu çeşitleri arasındadır. Kullanım ömrü hangi dişe uygulandığı ve kişiye bağlı olarak 3 ile 10 yıl arasında değişeklik gösterir.
 • Porselen Dolgular: Porselen dolgular renk değişimi yapmaması ve leke tutmaması bakımından avantajlıdır. Maliyeti kompozit dolguya göre daha yüksektir. Kişinin ağız yapısına ve diş rengine göre hazırlanan porselen dolgular inley onley dolgu olarak da adlandırılabiliyor.
 • Amalgam Dolgular: Çok fazla tercih edilen dolgu çeşidi değildir. Gümüş dolgu olarak da bilinmektedir. Civa, gümüş, kalay ve bakır gibi farklı elementlerin karışımından elde edilmektedir.  Çiğneme gücünün dirençli olması sebebiyle  arka dişlerde sıklıkla kullanılan dolgu çeşididir.
dis-dolgusu-nasil-uygulanir
antalya-dis-dolgu-fiyatlari

Diş Dolgusu Fiyatları

Diş dolgusu hizmeti, Diş Sağlığına Katkıda Bulunur! Panoramik Diş Kliniği’nde uzman diş hekimleri, uygun fiyatlarıyla birlikte en kaliteli hizmeti sunmak için sizleri bekliyor.

Antalya diş dolgu fiyatları, hastanın diş durumu, dolgu yapılacak diş sayısına ve tedavi süresine göre değişkenlik göstermektedir. Net bir fiyat bilgisi almak için diş hekimimizden randevu alarak ilk kontrolden geçmeniz gerekmektedir.

Antalya Diş Dolgu Tedavisinde Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Panoramik Diş Kliniği’nde diş dolgusu hizmetinde en son teknoloji cihazlarımızla sizlere en iyi hizmeti sunuyoruz. Hemen bizimle iletişime geçin ve gülüşünüzü güzelleştirin.

Antalya Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, ağız ve diş sağlığında doğru teşhis, planlama ve tedavinin önemine değer vererek süreci yönetmektedir. Antalya diş dolgu hizmeti veren panoramik diş kliniğinin bünyesinde bulunan uzman doktor kadrosu ve deneyimli personeli, her hastası ile aynı özveriyle ilgilenmekte ve size özel diş dolgu tedavi planlamalarını gerçekleştirmektedir.

Gülümseten Google Yorumları

Değerli tecrübelerini bizimle paylaşan tüm hastalarımıza teşekkür ederiz.

Büşra Ç.

google

google

Profesyonel ekip ve hocallarla hızlı veçok pratik çözümlerle yaklaşan mükenmel bir klinik bence insanlar başka yerde zaman geçirmesin gerçekten dogru adres yaptıkları hizmet ve güler yüzden dolayı çok teşekkür ederim ayriyetten fatih hocama teşekkür ediyorum iyiki sizin gibi hekimler var teşekkür ediyorum

KA

Kadri A.

google

google

2014 yılında Esra hanım ile tanıştım orada ilgisi alakası çok güzel. Hastaya güven veriyor. Aynı zamanda Hüseyin bey ve Samed beye de muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

LM

Leyla M.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

E.U

Emine U.

google

google

Hüseyin bey ve Samed beye muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

M.A

Muhammet A.

google

google

Cok Güzel bir saqlik ocaqi.Bashda Hüseyn bey, olmakla hepinize teshekkürler !!! Profesyonel bir Kadronuz var hepsi de güleryüz 👍

K.K

Kenan K.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim

HEKİMLERİMİZ

Dt. Hüseyin GÜREL

Diş Hekimi

Dt. Canan Büyükşengün

Diş Hekimi

Dt. Mustafa Gökhan Koyuncu

Diş Hekimi

Dt. Esra BOZMAZ

Diş Hekimi

Dr.Dt. Ali Gizli
Dr.Dt. Ali Gizli

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Yrd.Doç.Dr. Gülen KAMAK

Diş Eti Hastalıkları Uzmanı

Uzm.Dr. Şerife Özbunar Kurt

Ortodontist

Uzm.Dt. Çiğdem BÜYÜKKÖK

Pedodontist

Dt. Ertuğrul AĞCA

Diş Hekimi

Dt. Mehmet Salih Mert

Diş Hekimi

Dt. Kyamran GASANOV

Diş Hekimi

Dt. Engin SAHİNSOY

Diş Hekimi

Dt. Ali Burak IŞIK

Diş Hekimi

Dt. Samet Yılmaz
Dt. Samet Yılmaz

Diş Hekimi

Dt. Abdulveli Karluk
Dt. Abdulveli Karluk

Diş Hekimi

antalya-dis-dolgulari-hakkinda-merak-edilenler

Merak Ettikleriniz

Diş Dolguları

Dolgu tedavisi anestezi altında gerçekleştirildiyse, anestezi etkisi geçmeden yemek yenilmesi önerilmez. Bunun nedeni; dil ya da dudakların ısırılmasına neden olmasından kaynaklanır. Kullanılan dolgu materyaline göre işlem sonrası yemek yeme süresi değişiklik gösterebilmektedir. Bu konuda diş hekiminizin uyarıları dikkate alınmalıdır.Anestezinin etkisi üst çeneye uygulanan işlemlerden sonra yaklaşık olarak 3 saatte, alt çene arka grup dişlerde yaklaşık 4-5 saate kadar sürer..

Dolgu işlemi yapıldıktan sonra işlem gören dişte 12 saate kadar uzayabilen ağrılar ve hassasiyet normaldir.. Bu durumda hasta, hekimin uygun gördüğü ağrı kesiciyi kullanabilir. 12 saati geçen ve şiddetlenerek artan bir ağrı mevcutsa hekiminiz ile iletişime geçmeniz önerilir

Uzmanlara göre hemen hemen her çürüğe dolgu yapılabilmektedir. Dişteki mevcut çürüğün büyüklüğüne göre diş dolgu yapılmaktadır. Eğer dişteki çürük diş köklerine kadar inmişse öncelik olarak kanal tedavisi uygulanır daha sonra dolgu tedavisi gerçekleştirilir.

Dolgu çeşidine göre diş dolgularının ömrü de değişiklik gösterir. Kompozit dolgular 7 ila 10 yıl arasında kullanılıyorken, amalgam dolgular 20 yıl kadar kullanılabilmektedir.