Antalya Diş İmplant Fiyatları

Antalya Diş İmplant Fiyatları

Antalya Diş İmplant fiyatları ; çene kemiğine yerleştirilen ve eksik dişlerin yerine protezle desteklenen yapay diş kökleridir. İmplantlar dayanıklıdır ve ömür boyu sorunsuz kullanılabilir ve genellikle titanyumdan yapılırlar. Bu tedavinin uygulanabilmesi için kemik yapısının uygun olması gerekir. Kemik yapısı implantasyona uygun değilse, uygun hale getirmek için ameliyat yapılabilir. Bir implantın fiyatı genellikle yıldan yıla değişir ve kullanılan malzemeye bağlıdır.

İmplant Fiyatını Belirleyen Faktörler

  • Doktorun tecrübesi implantı etkileyen en önemli faktörlerden biridir,
  • implant markası,
  • İmplant şirketi fiyatlandırma politikası,
  • implant kalitesi,
  • İmplantın uygulanacağı klinik için fiyatlandırma politikası,
  • Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından yıl için belirlenen asgari tarife,

 

İmplant Fiyatının Belirlenmesi

İmplant fiyatının kesin bir şey söylemek sağlıklı olmaz. En iyi ve doğru fiyat bilgisini ve sorularınızın cevaplarını doktorunuzla görüşerek alabilirsiniz. Yapılacak işlemleri, implant sayısını ve gerekli işlemlerin fiyatını belirleyip fiyat alınız.

İmplant fiyatı ; implantın markası, uygulanacak olan implant sayısı ve uygulayacak olan doktora göre değişmektedir. İmplant fiyatları yıldan yıla değişmektedir. İmplant tedavisi deneyimli bir hekim tarafından yapılmalıdır. Fiyatlar, tedaviyi uygulayan doktorun uzmanlık ve tecrübesine göre değişmektedir. İmplant tedavisinde kaliteli materyallerin kullanılması implantın ömrünü uzatarak uzun yıllar dayanmasını sağlarken, daha sağlıklı olacağı için olası sağlık problemlerini de önleyecektir. Bu nedenle implant tedavisi için kullanılan malzeme çok önemlidir ve kişiye özel yapılan implant sayısı da fiyatı etkiler. Her implantın fiyatı uzman doktor ve klinik tarafından belirlenir. İmplant fiyatını etkileyen bir diğer önemli faktör de dişin implantın yapıldığı gün mü yoksa ertesi gün mi yerleştirileceği sorusudur. İki farklı teknolojinin uygulanması nedeniyle maliyetler değişebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir