Sitede Ara

Antalya Diş Kaplama Fiyatları

Ağız yapısında bulunan dişlerin belirli maddeler ve malzemeler ile kaplanmasına diş kaplama denir. Ağız içinde bulunan dişlerin hasar görmesi, kırılması ve çürümesi durumunda belirli maddeler ve elementler yardımıyla ağızda bulunan dişlerin kaplanması sayesinde diş yapısının uzun ömürlü olması hedeflenir. Bu yazımızda ise kaplama diş fiyatları ne kadar? diş kaplama fiyatları neye göre belirlenir? Türkiye diş kaplama fiyatları ve diş kaplama çeşitleri fiyatları hakkında genel bilgiler vereceğiz. İyi okumalar dileriz. 

Diş Kaplama Çeşitleri

Diş kaplama tedavisinde; farklı yöntemler bulunmaktadır. Kaplama çeşitlerine göre diş kaplama fiyatlarında değişiklikler gözlemlenir. Diş kaplama tedavisinde uygulanan yöntemler ise aşağıdaki gibidir: 

  • Porselen kaplama,
  • Full porselen kaplama,
  • Zirkonyum kaplama ve
  • Metal kaplama, diş kaplama tedavileri arasında yer alır. 

Diş Kaplama Neden Yapılır?

Diş yapısının çeşitli faktörlerden meydana gelen etkenlerden dolayı zarar görmesi nedeniyle diş kaplama yapılır. Dişin çürümesi, kırılması, herhangi bir kazadan dolayı zarar görmesi gibi durumlarda ağız yapısına uygun şekilde tedavi yöntemi belirlenir. Ağız yapısında kaplama uygulanacak diş sayısına göre Türkiye ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde diş kaplama fiyatları ise değişir. Peki Antalya diş kaplama fiyatları nelerdir?

Antalya Diş Kaplama Fiyatları

Antalya diş kaplama fiyatları; kliniğin tedavi kapsamında uyguladığı yöntemlere göre değişmektedir. Diş kaplama fiyatları, kaplamada yapılacak olan diş sayısı, malzeme türü ve kliniklerin uygulamış oldukları tedavi yöntemleriyle belirlenir. Diş kaplama işleminde kullanılan malzemenin yapısına ve türüne göre diş kaplama fiyatları değişmektedir. Her diş kliniği kendi içerisinde farklı uygulamalar ve farklı tedavi yöntemleri uyguladığı için diş kaplama fiyatları değişmektedir. 

Komple Diş Kaplama Fiyatları Neden Pahalı?

Bilindiği üzere diş tedavileri bireysel ve özel olarak planlanarak yapılan uygulamalardır. Özellikle diş kaplama tedavisi gibi ekstra hassasiyet ve hijyen gerektiren tedavi işlemleri; kişinin diş ve diş eti ölçüsü alınarak yalnızca o kişiye özel hazırlanmaktadır. Bu durumu göz önüne aldığınızda; diş tedavilerinin fabrikasyon üretim olmadığını ve kullanılmakta olan kaplama materyaline göre değişiklik göstererek maliyeti artmaktadır.

Porselen Diş Fiyatları Ne Kadar? 

Porselen diş kaplama, dişlerin yüzeyine estetik amacıyla tek tek uygulanan bir tedavi yöntemidir. Tedavinin fiyatları ise; kaplamanın malzemesine, diş hekiminin uzmanlığına, kliniğin hizmetlerine ve tedavinin kapsamına göre değişmektedir. 

Zirkonyum Diş Kaplama Tedavi Fiyatları

Zirkonyum diş kaplama fiyatları, tedavinin yapıldığı kliniğe göre değişmektedir. Genel olarak zirkonyum fiyatları; kliğinin bilinirliğine, diş hekiminin uzmanlığına, tedavinin içeriğine ve kullanılan malzemeye göre belirlenmektedir. 

Panoramik Diş; hizmet vermeye başladığı ilk günden itibaren, etik ve bilimsel ilkelerden ödün vermeksizin dürüst, güvenilir ve şeffaf bir tanı-tedavi hizmeti sağlamaktadır. Uzman hekimlerimizden oluşan ekibimiz; sağlık sektöründe her an gelişmekte olan teknik ve yöntemleri benimseyerek kullanmaktadır. Antalya Diş Kaplama Fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz. Zirkonyum kaplama ve porselen kaplama tedavilerini öğrenmek için ilgili linke tıklayabilirsiniz. 

Mesaj Gönder

Bize Ulaşın

Hızlı İletişim

Hemen Bizimle İletişime geçin

Online Randevu

Randevu Alın