Antalya Diş Teli Fiyatları

Antalya diş teli fiyatları konusunda farklı politikalar izleyen birçok klinik vardır. Bünyesinde profesyonel diş hekimlerini barındıran kliniğimiz, diş teli hususunda da hastaların güvenli çözüm ortağıdır. Gereken sterilizasyon koşullarını sağlamak ve en modern teknolojilerden yararlanmak konusunda hassas olan kliniğimiz sağlıklı dişler ve sağlıklı bir gülüş için doğru adrestir.

Diş Teli Nedir? Diş Teli Neden Yapılır?

Dişlerinin diziliminde bozukluk, çarpıklık olanlara diş teli tedavisi uygulanır. Bu yöntemde dişlerin üstüne braket yerleştirilir. Bunlar tel sayesinde sabit durur. Aralıklı dişlere sahip olanlar bu sorundan diş teli sayesinde kurtulur.

Isırma bozukluğu, kırık dişler veya dişlerin üst üste binmesi gibi durumlar diş teline başvurmayı gerektirir. Dişlerin dizilimini düzelten bu uygulama, daha güzel bir gülümseme sunar ve hastanın yaşam kalitesini iyileştirir.

Damak darlığı, çene yapısında bozukluk, dişlerin çıkmaması ve benzeri problemlere de çözüm sağlar.

Diş teli çocuklara da uygulanabilir. Tedavi genellikle en az 18-24 ay sürer. Bazı hastalarda 3 yılı bulması mümkündür.

Diş Teli Çeşitleri

  • Porselen Teller: Bunlar metal tellere kıyasla daha az dayanıklıdır. Dıştan fazla belli olmaz fakat tedavi süresi uzundur.
  • Şeffaf Plak: Estetik görüntüyü bozmayan, kolaylıkla takıp çıkarılabilen bu diş teli oldukça avantajlıdır.
  • Lingual Braket: Dişlerin iç tarafına yapıştırılarak kullanılır. Genellikle yaşlılarda tercih edilir.
  • Metal Diş Telleri: Özellikle çocukların ortodontik tedavisinde yaygındır. Dişlerin dış kısmına yerleştirilirler. Bundan dolayı belirgin bir biçimde görülebilirler.

Diş Teli Fiyatları Antalya

Antalya diş teli fiyatları 2021 itibariyle doların yükselmesine bağlı olarak artış göstermiştir. Öte yandan Türk Dişhekimleri Birliği’nin belirlediği tarife de fiyatlar üzerinde etkili olmaktadır. Hangi tür malzemenin kullanılacağı, hastanın dişlerinde veya çenesinde nasıl bir problem olduğu, hangi işlemlerin gerektiği de fiyat üzerinde etkilidir.

Doktorun tecrübesi ve tedavi süresi de fiyatın şekillenmesinde rol oynar. Örneğin üst dişlerde hafif bir çapraşıklık mevcutsa kısa sürede (6 ayda) tedavi edilebilir. Fakat alt ve üst dişlerin çene uyumsuzluğuyla birlikte yaygın çapraşıklık söz konusuysa tedavi 2-3 yıl sürebilir.

Tek çeneye takılacak diş teli fiyatı daha düşük olurken çift çene için diş teli fiyat aralığı yükselmektedir.

Üstün kalitesini uygun fiyat politikasıyla destekleyen kliniğimiz, Antalya diş teli fiyatları konusunda hastalarına özel çözümler sunmaktadır. Ayrıcalıklı tedavi hizmetimizden yararlanarak hem sağlığına hem de hayalindeki görünüme kavuşmak isteyenlere hitap eden kliniğimiz, ‘tedavi lüks değil ihtiyaçtır. Öyleyse herkes bu ihtiyacı en ekonomik yoldan en hızlı, kaliteli ve güvenli şekilde karşılamalıdır.’ Anlayışını benimsemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir