Sitede Ara

ANTALYA Diş Teli Tedavisi

Diş teli tedavisi, dişlerinizin çene ile uyumlu hale gelmesini sağlayarak dişlerinizde bulunan boşluk ve çarpıkların giderilmesinde etkili, sizi mükemmel gülüşe kavuşturan ortodontik tedavi çeşididir.

antalya-dis-teli-tedavisi
Formu Doldurun Bize Ulaşın
dis-teli-tedavisi-neye-yarar-2

Diş Teli Tedavisi Neye Yarar?

Antalya’daki En İyi Diş Teli Tedavisi Hizmeti için Panoramik Diş Kliniği’ne hoş geldiniz. Dişlerinizdeki boşluklar ve çarpıklıklar son teknoloji cihazlarımızla kaliteli ve özenli bir şekilde tedavi edilmektedir.

Diş telleri, diş yapısındaki görünüşü iyileştirmek için dişleri  hareket ettirmek için kullanılan bir ortodonti yöntemdir. Ayrıca diş telleri uzun vadede ağız sağlığının korunmasını da sağlar. 

Diş telleri dişlere uyguladığı baskı sayesinde hareket etmesini sağlar. Basıncın etkisi ile çenedeki kemikler değişecek ve bu da dişlerin ve köklerinin hareket etmesini sağlayacaktır. 

İlerlemiş diş eti hastalığına veya eksik diş yapısına sahip kişiler, diş teli tedavisinden yararlanabilir.

Kimler Diş Teli Tedavisi İçin Uygundur?

 • Dişleri çarpışık, yamuk diş dizilişine sahip hastalar için uygundur. 
 • Bilinenin aksine ağızdan nefes alma, ağız açık uyuma, horlama problemi olan hastalar için diş teli iyi bir tedavi yöntemidir.
 • Çene bozukluklarının düzelmesi gerektiği durumlarda ve üst çene – alt çenenin birbirinden çok orantısız olması durumlarında kullanılabilir. 
 • Dişlerinde veya çenesinde problem olmadığı halde, dişlerinin arası boşluk olan hastalar için uygundur.
 • Dişlerinde diziliş bozukluğu olan tüm hastalar için uygundur.
 • Dişlerinde üst üste binme problemleri olan hastalar için uygundur.
 • Dişlerinde dönme problemi olan hastalar için uygundur.
 • Bazı durumlarda ise tamamen diş sağlığını korumak amacıyla diş teli tedavisi gerekli olabilir. Örneğin arka dişlerinde içe dönme problemi olan hastayı bu durum estetik açıdan rahatsız etmeyebilir ancak dişlerin temizlenmesini zorlaştıracağından bu durumun ilerleyen süreçte daha farklı problemler doğurması beklenerek ağız ve diş sağlığını olumsuz(çürük, diş eti hastalıkları, ağız kokusu) etkileyeceğinden diş teli tedavisi olması ortodonti bilim dalı açısından önemlidir.
kimler-dis-teli-tedavisi-icin-uygundur
dis-teli-tedavisinin-avantajlari

Diş Teli Tedavisinin Avantajları

Antalya’nın en deneyimli diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen diş teli tedavimizle, gülüşünüzdeki tüm sorunlara çözüm üretiyoruz. Siz de Panoramik Diş Kliniği’nde randevu alın.

 • Görünümünüzü geliştirecekler.
 • Dişlerinizi fırçalamayı ve diş ipi kullanmayı kolaylaştırırlar.
 • Ortodontik tedavi diş çürümelerini ve diş eti hastalıklarını önler.
 • Diş telleri ısırığınızı düzeltebilir.
 • Diş yaralanmalarını önlerler.
 • Diş telleri konuşmanızı iyileştirebilir.
 • Sindirime yardımcı olurlar.
 • Diş telleri kemik erozyonunu önler.
 • Ortodontik tedavi çok etkilidir.
 • Diş telleri temporomandibular eklem bozukluğu riskini azaltır.

Diş Teli Tedavisi Süresince Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Sert kabuklu, çekirdekli gıdalar tüketilmemelidir.
 • Fındık, fıstık, badem gibi sert gıdalar tüketilmek istenirse bütün halinde değil dövülüp daha küçük parçalara ayrıldıktan sonra tüketilmelidir.
 • Sert gıdalardan uzak durulmalıdır; örneğin ekmek kızartılmadan, et yumuşak pişmiş olarak ya da simit gibi sert olabilecek gıdalar yumuşatılarak tüketilebilir. 
 • Asitli gıdalar mineye zarar verir ve braket yapıştırıcısının etkisi azaltabilir. Bu nedenle tüketilmemelidir.
 • Sakız, jelibon, lokum vb yapışkan gıdalardan uzak durulmalıdır. 
 • Bütün gıdalar yumuşak bir şekilde, küçük lokmalarla, sağ ve sol taraf eşit kullanılarak tüketilmelidir.
 • Son olarak da ısırma kuvvetiyle ön dişlerdeki braketlerin kopmaması için sert ya da yumusak fark etmeksizin dişlerle ısırma koparma yapılmamalıdır. Elma, armut, dürüm, tost vb gıdalar el ya da bıçak ile kesildikten sonra küçük lokmalar halinde tüketilmelidir.

Diş Teli Çeşitleri

Hızlı Diş Teli Tedavisi

Hızlı diş teli tedavisi, adından da anlaşılacağı üzere diğer ortodontik tedavi çeşitlerinden çok daha hızlı şekilde sonuca ulaşmanızı sağlar. Bu tedavi genellikle, uzun süre tel takmak istemeyen çocuklar için ideal bir prosedürdür. Geleneksel diş telleri ile 2 yıla yakın bir süre içinde ideal sonuca ulaşılırken; hızlı diş tellerinde bu süre çok daha azdır. Bunun nedeni, işlemin iki aşama halinde gerçekleşiyor olmasıdır. 

Hızlı diş teli tedavisinde ilk olarak taç, istenen konuma getirilir vr ardından kökün yetişmesi beklenir. Hızlı diş teli, kök ve tacın aynı anda hareket etmesini sağlayarak tedavinin 1 yıl gibi kısa bir süre içinde tamamlanmasını sağlar. 

Şeffaf Diş Teli

Şeffaf diş telleri, geleneksel metal diş tellerine benzeyen ancak diş rengindeki malzemelerden yapıldıkları için daha az fark edilen bir tedavi prosedürüdür. Şeffaf diş telleri, aşırı kapanışlar, alt kapanışlar, çarpık dişler ve çapraşıklık dahil olmak üzere metal diş telleri ile aynı ortodontik sorunları düzeltebilirler.

Porselen Braket

Metal tellere kıyasla daha az dayanıklıdır. Tedavi süresi uzundur ama dıştan fazla belli olmazlar.

Lingual Braket

Dişlerin iç tarafına yapıştırılarak kullanılır. Metal Diş Telleri: Özellikle çocukların diş tedavisinde yaygındır. Dişlerin dış kısmına yerleştirilirler. Bundan dolayı belirgin bir biçimde görülebilirler.

dis-teli-tedavi-cesitleri-2
dis-teli-tedavisi-nasil-uygulanir

Diş Teli Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Hastanın diş diziliminde çarpıklık, bozukluk varsa hastaya diş teli tedavisi uygulanır.  Kırık dişler veya dişlerin üst üste binmesi gibi durumlarda da diş teline başvurmanız gerekir. Dişlerin çıkmaması, aralıklı dişler, damar darlığı ve benzeri problemlere de yine bu tedavi yöntemi tercih edilir.

Dişlerin dizilimini düzelten bu tedavi, daha güzel bir gülümseme sunar ve hastanın yaşam standartlarını iyileştirir. Diş teli tedavisi çocuklara da uygulanabilir. Genellikle çocuklarda tedavi en az 1- 2 yıl sürer. Bazı hastalarda ise 3 yılı bulması mümkündür.

Antalya Diş Teli Tedavisi Fiyatları

Diş teli tedavisi hizmeti, Diş Sağlığına Katkıda Bulunur! Panoramik Diş Kliniği’nde uzman diş hekimleri, uygun fiyatlarıyla birlikte en kaliteli hizmeti sunmak için sizleri bekliyor.

Antalya diş teli tedavisi fiyatları, hastanın diş durumu ve  tedavi süresine göre değişkenlik göstermektedir. Net bir fiyat bilgisi almak için diş hekiminizden randevu alarak ilk kontrolden geçmeniz gerekmektedir.

Antalya Diş Teli Tedavisinde Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Panoramik Diş Kliniği’nde diş teli uygulaması hizmetinde en son teknoloji cihazlarımızla sizlere en iyi hizmeti sunuyoruz. Hemen bizimle iletişime geçin ve gülüşünüzü güzelleştirin.

Antalya Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, ağız ve diş sağlığında doğru teşhis, planlama ve tedavinin önemine değer vererek süreci yönetmektedir. Antalya diş teli tedavisi hizmeti veren panoramik diş kliniğinin bünyesinde bulunan uzman doktor kadrosu ve deneyimli personeli, her hastası ile aynı özveriyle ilgilenmekte ve size özel bir diş teli tedavi planlamalarını gerçekleştirmektedir.

antalya-dis-teli-tedavi-fiyatlari

Gülümseten Google Yorumları

Değerli tecrübelerini bizimle paylaşan tüm hastalarımıza teşekkür ederiz.

Büşra Ç.

google

google

Profesyonel ekip ve hocallarla hızlı veçok pratik çözümlerle yaklaşan mükenmel bir klinik bence insanlar başka yerde zaman geçirmesin gerçekten dogru adres yaptıkları hizmet ve güler yüzden dolayı çok teşekkür ederim ayriyetten fatih hocama teşekkür ediyorum iyiki sizin gibi hekimler var teşekkür ediyorum

KA

Kadri A.

google

google

2014 yılında Esra hanım ile tanıştım orada ilgisi alakası çok güzel. Hastaya güven veriyor. Aynı zamanda Hüseyin bey ve Samed beye de muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

LM

Leyla M.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

E.U

Emine U.

google

google

Hüseyin bey ve Samed beye muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

M.A

Muhammet A.

google

google

Cok Güzel bir saqlik ocaqi.Bashda Hüseyn bey, olmakla hepinize teshekkürler !!! Profesyonel bir Kadronuz var hepsi de güleryüz 👍

K.K

Kenan K.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim

HEKİMLERİMİZ

Dt. Hüseyin GÜREL

Diş Hekimi

Dt. Canan Büyükşengün

Diş Hekimi

Dt. Mustafa Gökhan Koyuncu

Diş Hekimi

Dt. Esra BOZMAZ

Diş Hekimi

Dr.Dt. Ali Gizli
Dr.Dt. Ali Gizli

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Yrd.Doç.Dr. Gülen KAMAK

Diş Eti Hastalıkları Uzmanı

Uzm.Dr. Şerife Özbunar Kurt

Ortodontist

Uzm.Dt. Çiğdem BÜYÜKKÖK

Pedodontist

Dt. Ertuğrul AĞCA

Diş Hekimi

Dt. Mehmet Salih Mert

Diş Hekimi

Dt. Kyamran GASANOV

Diş Hekimi

Dt. Engin SAHİNSOY

Diş Hekimi

Dt. Ali Burak IŞIK

Diş Hekimi

Dt. Samet Yılmaz
Dt. Samet Yılmaz

Diş Hekimi

Dt. Abdulveli Karluk
Dt. Abdulveli Karluk

Diş Hekimi

dis-teli-tedavi-sss

Merak Ettikleriniz

Diş Teli Tedavisi

Ortodontistiniz şeffaf seramik braketleri özel bir diş çimentosu kullanarak dişlerinizin ön yüzeylerine yapıştırır. Braketler yerleştirildikten sonra ortodontistiniz braketlere diş renginde bir tel bağlar ve metal bantları kullanarak teli arka azı dişlerinize sabitler. Son olarak, teli sıkıca yerinde tutmak için braketlerinize şeffaf lastikler eklerler.

Evet. Şeffaf diş telleri, geleneksel metal diş telleri kadar etkilidir. Sadece farklı malzemeler kullanıyorlar. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi şeffaf diş telleri ile dişlerinizi düzeltmeniz daha uzun sürebilir.

Dişlerinizi şeffaf diş telleri ile düzeltmeniz ortalama 12 ay ile 36 ay arasında sürer. Buna karşılık, metal diş telleri kullanarak tedaviyi tamamlamak ortalama 20 ay sürer. Tedavinin uzunluğu, yanlış hizalamanın ciddiyetine bağlıdır.

Genellikle diş telinin yerleştirme aşamasında hastalarda herhangi bir ağrı veya acı oluşmaz. Ortodontik tel yeni yerleştirilen braketlere takıldıktan sonra birkaç günden bir haftaya kadar sürebilen hafif ağrı veya rahatsızlık olacaktır.

Diş teli prosedürü, genellikle ergenliğe girmeden önce gerçekleştirilir. Zaten geçtilerse, bu, ergenlik sonrası pozisyonlarına zaten yerleştikleri için çenelerini ve/veya dişlerini ayarlamanın daha zor olacağı anlamına gelir.