Sitede Ara

ANTALYA Gülüş Tasarımı(Estetik Diş Hekimliği)

Estetik diş hekimliği; diş ve diş yapısını oluşturan unsurların daha estetik görünmesine yardımcı olurken, aynı zamanda konuşma, ısırma b. yetilere de katkıda bulunan diş hekimliği türüdür. Estetik diş hekimliği, özellikle ağız şeklinin ve gülüş kalitesinin iyileştirilmesi için kullanılır. Çoğu durumda, estetik diş hekimliğinin başarısı için fonksiyonel iyileştirmeler tesadüfidir. Hollywood smile olarak da bilinmektedir. Gülüş estetiği tamamıyla hollywood starlarının gülüşüne sahip olmanızı sağlayan estetik gülüş tasarımıdır.

antalya-gulus-tasarimi-3
Formu Doldurun Bize Ulaşın
antalya-gulus-estetigi

Hangi Durumlarda Estetik Diş Hekimliği Gereklidir?

Hayalindeki mükemmel gülüşe kavuşmanın tam zamanı! Antalya’daki en iyi diş hekimleriyle çalışarak gülüş tasarımında sınır tanıma.

Estetik diş hekimliği, dişlerinin daha estetik bir görünüme sahip olmasını isteyen kişilerin yanı sıra, diş bozukluğuna bağlı sağlık problemlerinin önüne geçilmesi için de önemli prosedürleri içerir. Estetik olmayan / çarpık dişler, estetikten uzak bir gülümsemenin yanı sıra bazı sağlık problemlerinin de önüne geçebilir, bu sağlık problemleri;

 • Diş Eti Hastalığı
 • Ağız Kokusu
 • Diş Çürümesi
 • Çene Ağrısı
 • Çiğneme Zorluğu 

olarak belirtilebilir. Buna bağlı olarak, oluşan rahatsızlıkların dışında; ileride oluşabilecek rahatsızlıkları önlemek adına da estetik diş hekimliğe başvurulabilir.

Estetik Gülüş Tasarımı Kimlere Uygulanabilir?

Panoramik Diş Kliniği’nde gülüş tasarımı hizmetimiz, kaliteli hizmet anlayışımız ve yaratıcı tasarımlarımızla fark yaratıyoruz. Sizi de özel tasarımlarımızı keşfetmeye davet ediyoruz!

Estetik gülüş tasarımı ameliyatı olmak isteyen kişinin, çene gelişimini tamamlaması gerektiğinden 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Bunun dışında her hastanın çene yapısı, diş yapısı, istekleri ve ihtiyaçları farklıdır. Bu hususların belirlenmesi adına diş hekimi tarafından röntgen çekilir ve sonuca uygun olarak kişinin, prosedüre uygun olup olmadığına karar verilir.

antalya-gulus-tasarimi-2
estetik-dis-hekimligi-tedavileri-nelerdir

Gülüş Tasarımı Tedavileri Nelerdir?

Porselen Diş Kaplama

Lamina:  ön dişlerin rengini, şeklini ve konumunu değiştirmek amacıyla özel bir yapıştırma tekniği ile kullanılan, çok ince yapıya sahip bir porselen çeşididir. Özellikle ön dişler için tercih edilen lamine porselen kaplama, hastaların diş konusunda yaşadıkları estetik kaygısını büyük ölçüde azaltır. 

Lamina diş kaplama tekniğinde; dişler kesilmezler ve ön yüzeyleri sadece 0,3 – 0,7 mm aralıklar ile inceltilir. Sağlam diş dokusunun en az oranda kaybedildiği porselen diş kaplama tekniğinde, mükemmel renk ve doku uyumlu estetik dişler elde edilir. 

Kozmetik Bonding

Diş yapıştırma, dişlerinizdeki estetik görüntüyü arttırmak adına diş renginde bir kompozit reçine malzemesi ile dişlerinize uygulanan kozmetik bir prosedürdür. kozmetik bonding tedavisi; diş talaşlarını onarmak, diş boşluklarını kapatmak veya bir dişin şeklini / rengini değiştirmek için uygulanabilir. Porselen kaplama ve diğer kozmetik diş tedavilerinden farkı, diş yapıştırma işleminin tamamen geri dönüşümlü olmasıdır. 

Pembe Estetik

Pembe estetik olarak adlandırılan Diş eti estetiği; diş etlerindeki çekilmelerin, renk değişimlerinin ve asimetrinin giderilmesini ve diş / diş etlerinin olması gereken standartlara getirilmesini sağlayan bir tedavi yöntemidir. Bu uygulama sayesinde, gülümseme ile öne çıkan diş eti görüntüsü azalır ve daha estetik bir görünüm elde edilir.

Estetik Dolgular

Estetik dolgu, diş dokusunun ve diş etlerinin  zarar görmesine neden olmadan; dişlerin sağlamlığını, direncini ve çevredeki mukoza ile uyumunu sağlayarak fonksiyonlarını yerine getirmesine yardımcı olan bir restorasyon yöntemidir.

Zirkonyum Kaplama

Diş kaplama tedavisi, metal destekli porselen, zirkonyum porselen ve tam seramik porselen olmak üzere çoğunlukla üç farklı alternatif üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Zirkonyum kaplama  rengi ve dokusu itibarıyla doğal dişe yakın bir görünüm kazandıran, ışık geçirgenliği ve dayanıklılığı  estetik bir gülüş elde etmek için en fazla tercih edilen diş kaplama yöntemidir.

Diastema Tedavisi

İki diş arasındaki boşluğun dar olması durumlarında, adeziv restoratif materyallerin kullanımı ile kapandığı tedavi yöntemidir. Bu boşluklar bazen sadece bir bölgede (iki diş arasında) veya birden fazla bölgede olabilir. Estetik kaygılar oluşturabilen bu diş boşlukları çiğneme ve konuşmada da bazı sorunlara neden olabilir. 

Diastema için en yaygın tedavi seçenekleri; diş telleri, invisalign , diş implantları , diş bağları, diş kaplamaları ve diş kronları olarak sayılabilir. Diastema diş eti hastalığının bir sonucu olarak ortaya çıktıysa, tedavi seçeneği olarak ameliyat önerilebilir.

estetik-dis-hekimligini-avantanjlari

Gülüş Estetiği Avantajları

Antalya Gülüş Tasarımı konusunda lider Panoramik Diş Kliniği’nde, kaliteli hizmet ve son teknoloji cihazlarla dolu bir deneyim sizi bekliyor. Gülüş estetiği avantajlarımızı keşfedin ve hayalinizdeki gülüşe kavuşun!

Estetik diş hekimliği bilindiğinin aksine, kişiye sadece estetik diş görünümü sunmaz. Bunun yanında ağız ve genel sağlığınız için önemli faydaları bulunmaktadır. Gülüş estetiğinin size sağlayabileceği bazı faydalara, aşağıda değinilmiştir. 

 • Gülümsemenizi Geliştirir.
 • Ağız Sağlığınızı İyileştirir.
 • Kendinize Güveninizi Artırır.
 • Uzun Süreli Sonuçlar Sunar.
 • Size Genç Bir Gülümseme Verir.
 • Isırmayı İyileştirir.
 • Lekeli Dişleri Tedavi Eder.
 • Dişlerinizin Şeklini İyileştirir.
 • Yontma Dişleri Tedavi Eder.
 • Eksik Dişleri Yerine Getirir.
İmplant Tedavisi Öncesi ve Sonrası
 • Genel muayene, ağız röntgeni vb. standart işlemlerden sonra, her hastanın estetik ihtiyaç ve beklentileri farklı olduğundan dolayı yüz ve diş fotoğrafları detaylı olarak incelenerek estetik tedavi planına karar verilmelidir.
 • Uygulanan tedavinin estetik görüntüsünün yanı sıra, yaşam standartlarınıza da uyum sağlayabiliyor olması önemlidir. Meslek, yaş, cinsiyet vb. tüm durumlar, tedavi sonrası dişlerinizin işlevselliği açısından göz önünde bulundurulmalıdır. 
 • Doğru planlama ilk ve en önemli unsurdur. Dişlerdeki çapraşıklıkların giderilmesinde ortodontik tedavi seçeneği her zaman bir öncelik olarak düşünülmelidir. Gülüş tasarımında uygulanacak tedavi öncesi de, diş etlerinde olması muhtemel  seviye farklılıkları düzenlenmelidir.
 • Diş hekimi tarafından yapılan provalarda, genellikle tedavi sonrası sahip olacağınız diş yapısına çok yakın bir görünüm size gösterilir. Provada sizi rahatsız eden bir sonuç ile karşılaştığınızda, hekiminize mutlaka bildirmelisiniz. 
 • Gerekirse gülüş tasarımına hastanın isteğine göre dudak ve yüzde dermal dolgu ve benzeri medikal estetik uygulamalar eklenebilir.
İmplant Tedavisi Öncesi ve Sonrası

Diş tedavinizin tamamlanması ardından, gülüşünüze yaptığınız yatırımın korunmasını sağlamak adına dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. 

 • Günde en az iki kez fırçalama
 • Minimum aşındırıcı diş macunları kullanın
 • Düzgün ve düzenli bir şekilde diş ipi kullanın.
 • Evde kullanım için profesyonel bir florür takviyesi jeli veya macununun kullanılması
 • Diş çalışmanızın kırılmasına veya kırılmasına neden olabilecek nane şekerlerinden, boğaz pastillerinden, sert şekerlerden vb. kaçının.
 • Yer fıstığı, buz, kemik vb. gibi sert maddelerden kaçının.
 • Yılda en az iki kez kontrol için doktorunuza görünün.

Antalya Gülüş Tasarımı Fiyatları

Panoramik Diş Kliniği’nde gülüş tasarımı, en iyi diş hekimleri ve öncesi-sonrası galerimizle bir araya geliyor. Deneyimli ekibimiz ve uygun fiyatlı tedavilerle hayalinizdeki gülüşe kavuşmanız için çalışıyoruz.

Antalya estetik diş hekimliği fiyatları, hastanın diş durumu, tedavi süresi, tedavi tekniği ve çeşitlerine göre değişkenlik göstermektedir. Net bir fiyat bilgisi almak için diş hekiminden  randevu alarak ilk kontrolden geçmeniz gerekmektedir.

Antalya Gülüş Tasarımında Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Antalya’da Gülüş Tasarımı konusunda en iyi hizmeti sunan Panoramik Diş Kliniği’nde, estetik diş hekimliği ve çeşitli tasarım seçenekleriyle hayalinizdeki gülüşe kavuşabilirsiniz. Randevunuzu hemen alın ve farkımızı keşfedin!

Antalya Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, ağız ve diş sağlığında doğru teşhis, planlama ve tedavinin önemine değer vererek süreci yönetmektedir. Antalya gülüş tasarımı hizmeti veren panoramik diş kliniğinin bünyesinde bulunan uzman doktor kadrosu ve deneyimli personeli, her hastası ile aynı özveriyle ilgilenmekte ve size özel gülüş tasarımı planlamalarını gerçekleştirmektedir.

gulus-estetigi-tedavisi-before-after

Gülümseten Google Yorumları

Değerli tecrübelerini bizimle paylaşan tüm hastalarımıza teşekkür ederiz.

Büşra Ç.

google

google

Profesyonel ekip ve hocallarla hızlı veçok pratik çözümlerle yaklaşan mükenmel bir klinik bence insanlar başka yerde zaman geçirmesin gerçekten dogru adres yaptıkları hizmet ve güler yüzden dolayı çok teşekkür ederim ayriyetten fatih hocama teşekkür ediyorum iyiki sizin gibi hekimler var teşekkür ediyorum

KA

Kadri A.

google

google

2014 yılında Esra hanım ile tanıştım orada ilgisi alakası çok güzel. Hastaya güven veriyor. Aynı zamanda Hüseyin bey ve Samed beye de muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

LM

Leyla M.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

E.U

Emine U.

google

google

Hüseyin bey ve Samed beye muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

M.A

Muhammet A.

google

google

Cok Güzel bir saqlik ocaqi.Bashda Hüseyn bey, olmakla hepinize teshekkürler !!! Profesyonel bir Kadronuz var hepsi de güleryüz 👍

K.K

Kenan K.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim

HEKİMLERİMİZ

Dt. Hüseyin GÜREL

Diş Hekimi

Dt. Canan Büyükşengün

Diş Hekimi

Dt. Mustafa Gökhan Koyuncu

Diş Hekimi

Dt. Esra BOZMAZ

Diş Hekimi

Dr.Dt. Ali Gizli
Dr.Dt. Ali Gizli

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Yrd.Doç.Dr. Gülen KAMAK

Diş Eti Hastalıkları Uzmanı

Uzm.Dr. Şerife Özbunar Kurt

Ortodontist

Uzm.Dt. Çiğdem BÜYÜKKÖK

Pedodontist

Dt. Ertuğrul AĞCA

Diş Hekimi

Dt. Mehmet Salih Mert

Diş Hekimi

Dt. Kyamran GASANOV

Diş Hekimi

Dt. Engin SAHİNSOY

Diş Hekimi

Dt. Ali Burak IŞIK

Diş Hekimi

Dt. Samet Yılmaz
Dt. Samet Yılmaz

Diş Hekimi

Dt. Abdulveli Karluk
Dt. Abdulveli Karluk

Diş Hekimi

estetik-dis-hekimligi-sss

Merak Ettikleriniz

Estetik Diş Hekimliği (Gülüş Estetiği)

Bir gülümseme makyajı tam olarak kulağa nasıl geliyorsa öyledir. Makyaj , gülüşünüzü beğeninize uyacak şekilde değiştiren diş prosedürlerini içerir. Tipik olarak, bir gülümseme makyajı porselen kaplamaları içerecektir, ancak diğer birçok kozmetik diş hekimliği hizmeti de sürece dahil edilebilir.

Gülüş Estetiğiuygulamaları, diş ve diş etlerinde bulunan şekil ve biçim bozukluğu, orantısızlık ve diş lekelenmelerinin tedavisinde uygulanır.

Estetik diş hekimliği (gülüş tasarımı) süresi, uygulanan tedavi türüne ve hastanın diş durumuna göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak 2 seans şeklinde gerçekleşmektedir.

Deneyimli ve uzman diş hekimler tarafından gerçekleştirilen gülüş estetiği, yapılan klinik ve kullanılan malzemeye göre değişkenlik gösterir.

Estetik diş hekimliği uygulamaları, diş ve diş etlerinde bulunan şekil ve biçim bozukluğu, orantısızlık ve diş lekelenmelerinin tedavisinde uygulanır.

Antalya’da tatil planınız diş tedavi planınıza uygun olacak şekilde planlanır. Böylelikle diş tedaviniz boyunca tatilinizi de gönül rahatlığı ile tatilinizi yapabilirsiniz.

Gülüş Estetiği fiyatlarında uygulanan diş tedavi yöntemi kişinin diş durumu, tedavi süresi, tedavi tekniği ve çeşitlerine göre değişiklik gösterir.

Gülüş Tasarımı Antalya gülerken çekildiğiniz bir fotoğrafta veya aynaya baktığınızda görmeyi hayal ettiğiniz gülümsemenin diş hekimleri tarafından tasarlanmasıdır. Gülüş tasarımı yapılırken yüz şekli, diş yapısı, diş eti gibi çevre dokularla tasarımın uyumlu olması oldukça önemlidir. Diş hekimleri doktorluk becerileri ile sanatsal becerilerini birlikte kullanarak her hasta için ona özel bir tasarım gerçekleştirir.

Hastadan hastaya kullanılacak olan yöntemlerde değişmektedir. Örneğin bazı durumlarda yalnızca diş beyazlatma muhteşem bir görünüm sağlarken bazı durumlarda ise birkaç dişe müdahale etmek gerekir. Örneğin herhangi bir nedenle diş eksikliği olması halinde implant tedavisi ile öncelikle eksik dişin yeri doldurulur sonrasında tasarım kısmına geçilmektedir.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Çeşitli sebeplerle estetik bakımdan görünümü bozulmuş olan dişlerin ve diş etlerinin hastanın gereksinimleri ve yüz şekli doğrultusunda doğal ve güzel bir görünüme kavuşturulmasıdır. Multidisipliner bir yaklaşımla uygulanan gülüş tasarımı oldukça komplike bir işlemdir.

Her hastanın estetik ihtiyaçları farklıdır. Bu nedenle yapılacak işlemler de kişiye özgüdür. Söz konusu işlemler belirlenirken hastanın yaşı, cinsiyeti, yüz hatları ve talepleri dikkate alınır.

Antalya gülüş tasarımı kapsamında gerçekleştirilen tedavilerden bazıları şöyle sıralanabilir:

 • Diş eti hastalıklarının ve çürük dişlerin tedavisi
 • Diş temizliği
 • Diş eti estetiği (gingivektomi)
 • Bleaching (diş beyazlatma) yöntemleri
 • Diş eksikliklerinin protez ve implant uygulamalarıyla giderilmesi
 • Ortodontik tedaviler
 • Zirkonyum kaplamalar, porselen lamineler ve kaplamalar

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

 • Hastanın estetik beklentileri değerlendirilir ve ihtiyaçları belirlenir.
 • Ağızdan alınan ölçüler doğrultusunda modeller hazırlanarak bu modeller üzerinde planlamalar yapılır.
 • Hastanın yüz bölgesi ve ağız içi fotoğrafları bilgisayar ortamına aktarılarak ölçülür.
 • Tedavi sonrasında oluşacak muhtemel görüntü programlar vasıtasıyla geçici restorasyonlar vasıtasıyla hastaya sunulup fikirleri alınır.
 • Diş etlerindeki seviye bozuklukları ortadan kaldırılır. İmplant ve gerek görülen diğer cerrahi uygulamalar gerçekleştirilip iyileşme döneminin ardından –ihtiyaç duyulduğu takdirde- diş beyazlatma yapılır.
 • Dişlerde biçimsel ve görsel bozukluklar estetik kompozit dolgular ile düzeltilir.
 • Bu yöntem yeterli gelmezse zirkonyum kaplamalar, porselen kaplama ve lamineler devreye girer.
 • Antalya gülüş estetiği, medikal uygulamaları da içerir. Dermal dolgularla gülüşü ön plana çıkarmak bunlardandır.

Gülüş Tasarımı Antalya ile Hangi Sorunlar Çözülebilir?

 • Dişte Sararma ve renk değişiklikleri
 • Kırık ve aşınmış dişler
 • Şekli Bozuk, Fazla Büyük ya da Küçük Dişler
 • Diş Arasındaki Boşluklar
 • Çarpık ve çapraşık Dişler
 • Diş Etinizin Fazla Görünmesi

Estetik diş hekimliğinde pek çok tedaviden yararlanılabilir ve bununla ilgili herhangi bir kısıtlama yoktur ancak yapılacak olan işlemlerde hem kişinin sağlığı hemde görüntü ön planda tutulur.

Antalya Gülüş Tasarımı Doktorları

Alanında profesyonel, zengin bilgi birikimine sahip ve deneyimli diş hekimleriyle hizmet veren polikliniklerimiz, Antalya gülüş tasarımı için doğru adrestir. Arzu ettiğiniz gülümsemeye kavuşmak, sağlıkla doya doya gülmek istiyorsanız kendinizi uzman doktorlarımıza emanet etmek sizi hedeflediğiniz sonuca ulaştıracaktır.

Doğal, cesur ve etkileyici bir gülümsemeye kavuşmak isteyenler dijital gülüş tasarımı ile çözüm sağlamaktadır. Polikliniklerimizde görev yapan diş hekimlerimiz ise modern yöntemleri son teknolojiyle birleştirerek Antalya gülüş tasarımı alanında sizi istediğini sonuçlara ulaştırmaktadır. Estetik diş hekimliği (gülüş tasarımı)  hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gülüş tasarımı uygulaması uzman diş hekimleri tarafından yapılıyor. Hekimler her bir işlem yapılmadan önce hasta sağlığını nasıl etkileyeceğini inceliyor ve her türlü olumlu veya olumsuz etki göz önünde bulunduruluyor.

Örneğin ; sigara kullanan bir hastanın diş sararmasından rahatsız olması halinde diş beyazlatma işlemi uygulanabilir fakat hasta işlem sonrası sigara tüketimine devam ederse dişlerde tekrardan sararma veya lekelenmeler görülebilir. ELde edilen beyazlığın korunabilmesi için sigara tüketimi bırakılmalıdır.

Gülüş tasarımı diğer pek çok tedaviye nazaran daha az riskli bir tedavi olsa bile uygulama öncesinde mutlaka uzman bir diş hekimi tarafından onay alınmalıdır. Hekim sizin geçmişte dişlerinize yapılmış olan işlemleri inceler ,tüm dişleri genel bir muayeneden geçirir. Bu kontroller sonrasında diş sağlığınızı etkileyecek bir problem ile karşılaşılırsa ya bu hassasiyete uygun bir tedavi programı çıkarılır ya da başka bi tedaviye geçilir.

Gülüş tasarımının ne kadar sürecek olduğu dişle ilgili problemlere bağlıdır. Simetrik olmayan gülüşün sebebi bazen tek bir dişten kaynaklanır iken bazen birden fazla dişten kaynaklanır haliyle bu durumda tedavinin süresini etkilemektedir. Ancak ortalama olarak laminer veener kaplamalar yaklaşık her biri 90 dakika süren 2 seans yerleştirilir tedavi ise 3 haftalık bir süreçte tamamlanır.

Cerec CAD CAM adı verilen dijital sistem ile dişlerinizin laminate veneerleri bir gün içinde tamamen dijital teknoloji ile üretilebilir.

Laminate veneer kaplama işlemi diğer pek çok tedaviye göre çok daha acısız ve ağrısız bir işlemdir. Her biri 90 dakika olan 2 seanslık tedavi sonrasında normal hayata dönülebilir. İşlem sonrasında kısa süreli dişeti hassasiyeti yaşanabildiği gibi lokal anesteziden kaynaklı olarak kısa süreli uyuşukluk hissi ve konuşma/çiğneme gibi aktivitelerin tam anlamıyla eski haline dönmesi bir miktar zaman almaktadır. Ancak bu küçük zorluklar çekilmeye değer çünkü diş teli veya farklı bir tedavi uygulanması halinde gülüşün düzelmesi 8 ay veya daha uzun süreler alırken laminate veener kaplamalar ile yalnızca 3 hafta gibi kısa bir sürede istenilen sonuca ulaşılıyor.

Dişlerinizin rengini iyileştirmenin en aktif yollarından biri kaplamaların takılmasıdır. Laminate Veneer kaplamalar, ince porselenden imal edilmiş ve renk değiştirme gibi diş hatalarını saklamak için planlanmıştır. En ciddi renk bozulma durumlarında dahi, kaplamalar kullanılarak dişlere parlaklıkları geri kazandırılabilir. Bu çözüm yoluyla, iç yüzeyinin renk değiştirmesi nedeni ile rengi sararmış ve değişmiş dişler Zirkonyum kaplamalar ile dönüştürülebilir.

Diş kaplamalarınızın doğru biçimde yapılabilmesi için, diş doktorunuzun, dişlerinizin ölçüsünü alarak kaplamalarınız için bir kalıp oluşturması gerekir. Daha sonra kaplamalarınızın biçimi, boyutu ve rengine dair tercihinizi yaparsınız. Şayet dişlerinizin yalnızca birine veya birkaçına kaplama yaptırıyorsanız, renk tonu seçiminde dişlerinizin geri kalanının rengi ile uyum sağladıklarından emin olmalısınız.  Kaplamalar takılmadan önce diş beyazlatma işlemi talep ederk daha uyumlu dişlere sahip olabilirsiniz.

Kaplamaların hazırlanması, dişlerinize göre ayarlanması ve takılması yalnızca her biri 90 dakika olmak üzere iki seans sürer. Bu vakit süresince, diş doktorunuz gülümsemenizi dönüştürecek kaplamalarınızı hazırlarken, aynı zamanda tecrübenizin tamamen acısız ve rahat olmasını da sağlar.

Her bireyin istekleri ve beklentileri farklıdır bundan dolayı yapılacak olan her bir işlemde kişiye özel olarak planlanmaktadır. Sağlık durumu kötü olan dişler bulunuyorsa öncelikle onlar tedavi edilmelidir. Laminate veener kullanılarak yapılacak olan tasarıma tüm dişler dahil değilse tasarımın bir bütün olması için kaplama yapılmayan dişlere diş beyazlatma işlemi yapılır.

Diş eksikliği bulunması durumunda implant ve protez işlemi uygulanarak diş eksikliği giderilecek ve görünüm düzelecektir. Gülüş tasarımında kullanılan yöntemler arasında metal destekli porselen, zirkonyum destekli porselen veya tam seramik materyallerden üretilen porselen kaplamalar, implant tedavisi, ortodontik tedavi ve dişeti tedavileri bulunmaktadır.
Kişiye özel tedavi programı oluşturulması ardından öncelikler dolgu ve kanal tedavi gibi işlemler tamamlanmalıdır. Sonrasında diş eti seviye bozuklukları giderilir. Bu ve buna benzer pek çok işlem tamamlandıktan sona provalara geçilir. Dudak şekli de dikkat edilerek son provaların yapılmasının ardından tasarım tamamlanır.

Gülümseme tasarımına dahil edilecek diş sayısı, kişinin gülümseme hattına göre belirlenir. Gülümseme hattı, alt dudağın sahip olduğu kavisin, gülümseme sırasında üst çene kesici dişlerinin ısırma kenarlarının kavisi ile ilişkisi olarak tanımlanır.

Evet, diş etlerini şekillendirmek için lazer kullanılıyor.

Bölgeyi tamamen uyuşturmak için lokal anestezi kullanılmasından dolayı tedaviniz süresince hiçbir ağrı hissetmeyeceksiniz.

Evet, tedaviden hemen sonra normal bir şekilde yiyip içebilirsiniz.

Tedaviden hemen sonra diş etleriniz çok az bir miktar kanayacak fakat genellikle bir iki saat içerisinde iyileşecekler ve kanama duracak.

Genellikle diş etlerinin tamamen iyileşmesi birkaç hafta sürebilir ama vakaların büyük çoğunluğunda normale dönmeleri için gereken süre birkaç gündür.

Yapılacak olan tedavinin maliyeti, diğer hangi tedavilerin dahil olduğuna göre değişir.

Sadece bir randevu yeterli olacaktır.