Sitede Ara

ANTALYA İmplant Tedavisi

Diş implantı, eksik dişlerin yerine kullanılan çene veya kafatası kemiğine cerrahi olarak yerleştirilen çoğunlukla vida şekline sahip titanyum ya da titanyum bileşiklerinden hazırlanan yapay diş köküdür. İmplant Diş Tedavisi çoğunlukla çene estetiğini sağlamak ve problemleri ortadan kaldırmak için uygulanır.

implant-ikon

Bir Günde İmplant

implanlar-ikon-2

All On 4

implant-ikon

Dikişsiz İmplant

Kısa İmplant

antalya-implant-tedavisi
Formu Doldurun Bize Ulaşın
dis-implanti-nedir

Diş İmplantı Nedir? Hangi Durumlarda İmplant Tedavisine Başvurulmalı?

Antalya’daki en iyi implant tedavisi için Panoramik Diş Kliniği’ne hoş geldiniz! Uygun fiyatlı ve kaliteli hizmetlerimizle dişlerinizi kaybetme endişesi olmadan gülümseyebilirsiniz.

İmplant tedavisini kaybedilen diş köklerini yapay olarak yerine koymak gibi tanımlayabiliriz.
Diş eksikliği olan pek çok kişi fonksiyonel ve estetik açıdan pek çok sorunla karşı karşıya kalmaktadır.

Bu sorunları gidermek adına diş implantı uygulamasına başvurabilirsiniz.

 • Diş kaybı
 • Çürük
 • Çene kemiğinde erime
 • Çenelerde en sondaki dişlerin eksik olduğu durumlarda sabit bir protez (kuron veya köprü gibi) yapılamadığında,
 • Protez diş kullanımı tercih edilmediğinde implant diş tedavisine başvurabilirsiniz.

İmplant tedavisinde ilk olarak diş eksiklikleri giderilirken ardından dişlere estetik açıdan güzel bir görünüm kazandırmak hedeflenmektedir.

Diş İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

İmplant Tedavisi mi gerekiyor? Endişelenmeyin! Antalya’daki uzman hekimlerimizle yanınızdayız. En iyi diş hekimleri için Panoramik Diş Kliniği ile iletişime geçin.

 • 18 yaş ve üzerinde olan kişiler
 • Çene ve yüz gelişimini tamamlamış bireyler
 • Çene yapısı implanta uygun olan kişiler

İmplant Diş Tedavisi İçin Uygun Aday mıyım?

Diş hekimlerimiz tarafından yapılan muayeneler sonrası uygun aday olup olmadığınıza karar verilir. Bazı kişilerde diş implantı uygulaması gerçekleştirilememektedir. Bu kişiler;

 • Çok fazla sigara kullanan kişiler implant tedavisi için uygun değildir. Bunun nedeni aşırı sigara kullanımı yara iyileşmesini geciktirmesinden kaynaklanır.
 • Herhangi bir hastalığınız ya da düzenli olarak kullandığınız ilaçlar var ise doktorunuza danışmalısınız. Doktorunuz onay sonrası tedaviye başlanır.
implant-dis-tedavisi-kimlere-uygulanabilir
Diş İmplant Çeşitleri

Diş İmplantı Çeşitleri Nelerdir?

Diş implantlarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Günümüzde en yaygın olarak kullanılan diş implant çeşidi, ‘vida’ şekline sahip olan implant çeşididir. Diş implantlarının çeşitleri yerleştirildikleri alan ve destek dokularına göre değişkenlik gösterir.

Diş İmplantı Çeşitleri

Subperiostal implantlar

İnce metalden yapılan subperiostal implant çeşidinde ilk olarak cerrahi kemik ortaya çıkarılır ve bu kemik üzerinden ölçü alınır. Kafes şeklinde olan bu implantlar, ince ve metal alaşımlı olmasıyla diğerlerine göre biraz farklılık gösterir.

İntramukozal insertler

İntramukozal inserter kemik boyu yetersiz hastalar için kullanılan cerrahi tedavi yöntemidir. Protezlerin retansiyonunu artırmak amacıyla kullanılan implant çeşididir.

Endosseöz (endostal) implantlar

Vida ve silindirik olarak üretilen endosseöz implantlar bir ya da birden fazla dişin olmadığı durumda başvurulur. Günümüzde en çok kullanılan implant türü olan endosseöz implantlar kendi içerisinde 3’e ayrılır. Bu diş implantları; vida, silindirik ve blade implantlardır.

Transosseöz (Transmandibular) implantlar

Transmandibular implant olarak da bilinen transosseöz implantlar, tüm kemik boyunca uygulanan bir diş implantı çeşididir. Bu implant türü daha çok kemik boylarındaki yetersizlikleri gidermek için tercih edilir.

İmplant Diş Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Cerrahi müdahaleler ile uygulanan implant tedavisi zor bir süreç olmayıp, alanında uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmesi sonucunda oldukça kolaydır. Buna göre diş implantını uygulama yöntemleri şu şekildedir:

 • Diş çekimleri sonrasında bölgede ödem ya da olumsuz unsurlar yoksa direkt olarak işleme başlanabilir. Farklı bir durum varsa iş ertelenebilir.
 • İmplant tedavisi uygulamalarında öncelikle lokal anestezi ile ilgili alan uyuşturulur.
  Uyuşan bölgedeki kemik içerisine implant/implantlar yerleştirilir. Ön diş ya da arka diş olması süreci değiştirebilir.
 • Uygulama daha önceden çekilmiş bir diş yuvasına yapılacaksa implant için ekstra bir yer açma işlemi uygulanır.
 • Yerleşim sırasında küçük bir delik açılarak yerleştirilebileceği gibi diş eti kesilerek de implanta yer açma işlemi uygulanır. Bu adım anestezi altında yapılacağı için herhangi bir acı hissedilmez.
 • İlgili alan kapatılarak implantın kemiğe kaynaması(osteointegrasyon) için- 3/4 ay arası- beklemeye geçilir. Yapılan implant dişler ile hasta günlük hayatında fonksiyon, fonasyon ve estetik açıdan eski konforunu tekrar kazanabilmektedir.
İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?
İmplant Tedavi Çeşitleri

İmplant Tedavi Çeşitleri Nelerdir?

İmplant tedavisi uzman diş hekimleri tarafından 5 farklı teknikle gerçekleşebilmektedir. Bu teknikler;

Bir Günde İmplant  (Hemen İmplant)

Diş çekimi ile implant tedavisinin aynı seansta gerçekleştiği yöntemdir. Bu yöntemin avantajı, hem hasta için hem de doktor için oldukça konforlu ve pratik bir yöntem olmasıdır. Bununla beraber dikişsiz ve kesisiz bir yöntem olmasından dolayı sosyal hayata hemen geri dönmeniz diğer bir avantajdır.

Dikişsiz İmplant Tekniği

Flapness kapalı teknik yöntemi olarak da bilinen flapness tekniğinde hiç kesi olmaz , kesi olmadığı için dikiş de olmamaktadır. Dikişsiz implant tekniğinde, İmplant yapılacak bölge punch dediğimiz bir aletle bir oluk açılır ve implant o bölgeden yerleştirilir. Böylece dikiş , kanama , acı gibi cerrahi operasyonun oluşturabileceği komplikasyonlar meydana gelmez.

Kısa İmplant uygulaması

Özellikle arka dişler için bu yöntem uygulanmaktadır. Üst çenede veya alt çenede bazı anatomik bölgeler var üst çenede sinüs bölgesi alt çenede de mandibular kanal ve içinde lingual sinirin geçtiği bu bölgelerde diş çekildiği zaman kemik erimeye başladığı için kemik yüksekliği azalır ve ileri cerrahi yöntemleri ile kemik ilave etmek gerekir. Bu uygulama yerine ise özel kısa implantlar kullanılmaktadır.

All On Four İmplant Tekniği

All On Four implant tekniği, tam dişsiz hastalarda belirli açılarla yerleştirilen dört adet dental implant üzerine aynı gün diş protezinin sabitlenmesini sağlayan tekniktir.

Klasik Cerrahi Yöntemi

Transmandibular implant olarak da bilinen transosseöz implantlar, tüm kemik boyunca uygulanan bir implant çeşididir. Bu implant türü daha çok kemik boylarındaki yetersizlikleri gidermek için kullanılır.

İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Panoramik Diş Kliniği ile İmplant Tedavisinin Avantajlarını Keşfedin! Antalya’da en iyi diş hekimleri sizinle ilgileniyor. Öncesi-sonrası galerimizdeki başarı hikayeleri ve son teknoloji cihazlarımızla sağlıklı bir gülüşe kavuşun.

İmplant diş tedavisinde eksik dişlerin tamamlanması ve yeni sağlam dişlerin kazandırılması amaçlanır. Uzman diş hekimleri tarafından uygulandığında implant tedavisinin pel çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Diğer dişlere zarar vermez.
 • Doğal diş görünümüne sahip olduğu için kişinin ağız ve diş yapısında herhangi bir zarara neden olmaz.
 • Özgüvende artış
 • Temizliği kolayca gerçekleşir.
 • Doğru çiğneme ve konuşma fonksiyonu

İmplant tedavisi tüm bu avantajların yanı sıra dengeli bir çiğneme fonksiyonu kazanılarak ileride oluşabilecek mide rahatsızlıkları, diğer dişlerde oluşabilecek anatomik bozukluklar, çene eklemi sorunları, eksik dişin bulunduğu bölgedeki çene kemiği miktarının azalması gibi daha ciddi sorunların da önüne geçmede etkili olur.

İmplant Tedavisinin Avantajları
İmplant Tedavisi Öncesi ve Sonrası
 • İmplant tedavi öncesi ilk olarak hastanın çene kemiği muayene edilir, gerekli test ve ölçümler gerçekleştirilir.
 • Hasta için uygun implant çeşidi ve tekniğine karar verilir.
 • Tedavi öncesi ağız hijyeni sağlanmalı ve sigara bırakılmalıdır.
 • İmplant tedavisi cerrahi bir operasyondur. Bu noktada tercih ettiğiniz diş kliniği de önem taşımaktadır.Panoramik diş kliniği alanında uzman diş hekimleri ile birlikte çalışmaktadır.
İmplant Tedavisi Öncesi ve Sonrası
 • Tedavi ardından sert, aşırı sıcak ve soğuk gıdalar tüketmemeye özen göstermelisiniz. Bunun nedeni implantın çene kemiği ile kaynama süresi 2 ila 4 ay arasında değişiklik gösterir.
 • Sigara ve alkol kullanımı da implant tedavisi sonrası uzak durulması gereken alışkanlıklar arasında yer alır. Sigara ve alkol kullanımı iyileşme sürecinizin daha fazla uzamasını sağlar.
 • Yapılan implant sonrası diş bakımınıza biraz daha özen ve dikkatli davranmanız implant kalıcılığını etkilemektedir.

Antalya İmplant Tedavisi Fiyatları

Sağlıklı gülüşler için en iyi çözüm! Antalya İmplant Tedavisi, Panoramik Diş Kliniği’nde son teknoloji cihazlarla yapılan kaliteli ve uygun fiyatlı tedavilerle size özgüven kazandırır.

Antalya İmplant fiyatları, hastanın diş durumu, tedavi süresi, implant diş tekniği ve çeşitlerine göre değişkenlik göstermektedir. Net bir fiyat bilgisi almak için diş hekiminden randevu alarak ilk kontrolden geçmeniz gerekmektedir.

Antalya İmplant Tedavisinde Panoramik Diş Kliniği

Antalya’daki en iyi diş hekimleri tarafından uygulanan implant tedavisi için sizi Panoramik Diş Kliniği’ne bekliyoruz. Kaliteli hizmetlerimiz ve avantajlarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için randevu alın.

Antalya Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, ağız ve diş sağlığında doğru teşhis, planlama ve tedavinin önemine değer vererek süreci yönetmektedir. Antalya implant diş tedavi hizmeti veren panoramik diş kliniğinin bünyesinde bulunan uzman doktor kadrosu ve deneyimli personeli, her hastası ile  aynı özveriyle ilgilenmekte ve size özel implant diş tedavi planlamalarını gerçekleştirmektedir.

implant-tedavisi-before-after

Gülümseten Google Yorumları

Değerli tecrübelerini bizimle paylaşan tüm hastalarımıza teşekkür ederiz.

SO

Yusuf M.

google

google

Gerçekten çok memnun kaldim.
Bu kadar çabuk 4 tane implant yapılacağını tahmin etmiyordum.
Çok başarılı 40 dakika sürdü.
Çok sıcak kanlı.samimi,hekimlerimiz.ve hemşire kızlarımıza çok teşekkürler.
Yıllardır alt çene de 3 kere protez yaptırdım ve kullanamadım.implant yaptırmaktan korkuyordum.. ama korkularım yersizmis.simdi cok mutluyum.

AK

Ahmet K.

google

google

PANORAMİK AĞIZ VE DİŞ SAĞLIK polikinliği kapıdan girdiğinizde temiz ve hijyenik görünümünde.karsilama ve hasta tedavi süresi ilgililer.Sakatlar için giriş, park yeri ve wc düşünülmüş, çocuklar için 1 katta oyun salonu mükemmel olmuş.çene cerrahisi,AĞIZ ve diş muayneleri son teknoloji kullanılıyor.İmplant düşünenler mutlaka uğramalı. İşlerini önemseyen Hüseyin GÜREL ve ekibine teşekkür ederiz.Ulaşım çok kolay.Dis sorununuz varsa tavsiye ederim.mutlaka randevu alınız.

ŞÖ

Şule Ö.

google

google

10 tane implant yapildi.ve 6 ay sonu dişler takildi.Evet sabır ama sonu muhtesem oldu.Ben çok memnun kaldim,hic düşünmeyin kendinizi emin ellerde hissedin.Once Dr.Hüseyin Gürel ve ekibi,kl çok Teşekkürler. Her gittigimde güler yüz samimi karsilama oldu bana.

AN

Anıl N.

google

google

Çok emin bir şekilde söylüyorum ki Antalya’nın en iyi diş kliniğidir, harikasınız.

GK

Gökhan K.

google

google

Hüseyin Bey’le daha önce Güllük’teki muayenehanesinde tanışmış ve implant tedavisine başlamıştım. İmplantın iyileşmesini bekledikten sonra, üzerindeki diş için tekrar randevu aldım ve bu süreçte Çağlayan mahallesindeki yeni polikliniğe taşındıklarını söylediler. Çok da güzel, modern ve tertemiz bir şube olmuş. Çağlayan şubesinde tedavimi başarılı bir şekilde, uygun fiyata tamamladık. Emeği geçen herkese teşekkür eder, kolaylıklar dilerim 🙂

BG

Betül G.

google

google

Cok dr gittim elimdeki röntgenle, kimi olur,kimi hic olmaz dediler.Tercihim Hurma Panoramik kliniği dr Hüseyin Gürel 10 tane implant yapildi.ve sonuc süper oldu.güler yüz, hijyen,saygi hepsi vardı. TEŞEKKÜRLER Sayin Hüseyin Gürel hocama.

LS

Leyla S.

google

google

Kesinlikle tavsiye ederim implant yapmak isteyen arkadaşlar gidilmesi gereken tek yer Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Teşekkürler

HEKİMLERİMİZ

Dt. Hüseyin GÜREL

Diş Hekimi

Dt. Canan Büyükşengün

Diş Hekimi

Dt. Mustafa Gökhan Koyuncu

Diş Hekimi

Dt. Esra BOZMAZ

Diş Hekimi

Dr.Dt. Ali Gizli
Dr.Dt. Ali Gizli

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Yrd.Doç.Dr. Gülen KAMAK

Diş Eti Hastalıkları Uzmanı

Uzm.Dr. Şerife Özbunar Kurt

Ortodontist

Uzm.Dt. Çiğdem BÜYÜKKÖK

Pedodontist

Dt. Ertuğrul AĞCA

Diş Hekimi

Dt. Mehmet Salih Mert

Diş Hekimi

Dt. Kyamran GASANOV

Diş Hekimi

Dt. Engin SAHİNSOY

Diş Hekimi

Dt. Ali Burak IŞIK

Diş Hekimi

Dt. Samet Yılmaz
Dt. Samet Yılmaz

Diş Hekimi

Dt. Abdulveli Karluk
Dt. Abdulveli Karluk

Diş Hekimi

ortodontik-tedavisi-sss

Merak Ettikleriniz

İmplant Diş Tedavisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Diş implantı herhangi bir nedenden kaybedilen diş yerine hastanın çene kemiğine yerleştirilen yapay diş köküdür. 

Kişiye özel pek çok implant diş çeşidi bulunmaktadır. Bu implant diş çeşitleri arasında subperiostal implantlar, endosseöz (endostal) implantlar, transosseöz (Transmandibular) implant vb. implant çeşitleri bulunmaktadır.  Bu implant çeşitleri kişinin ağız, çene ve diş yapısına göre uygulanmaktadır. 

İmplant üretimi gerçekleştiren yerli ve yabancı olmak üzere pek çok marka vardır. İmplant markaları, dişinizin sağlığı ve herhangi bir problem ile karşı karşıya kalmamanız adına önem taşır. Panoramik ağız ve diş sağlığı polikliniği olarak kullanıdğımız implant markaları; domestic, implant megagen ST, implant medantica (BY STRAUMANN), implant Nobel Biocare, implant  Astra Tech ve implant Straumann Roxolide bulunmaktadır.

İmplant diş tedavi süreci 4 ay gibi bir süreçte devam eder. Bu süre hastanın çene kemiğine göre değişkenlik gösterir. İmplant tedavisinde 3 ay sonrasında implant kemik ile bütünleşir ve ardından protez uygulamalarıyla bu süreç 4 ayı bulur.

İmplant tedavisi sonrası ilk bir kaç gün çok önemlidir. Bu süre içerisinde dikkatli olmak gerekir. Uygulama yapılan bölgeye baskı uygulanmamalı , gargara yapılmamalı, fırça veya diş ipi kullanılmamalıdır. İmplantlı bölge temizlenmek istendiğinde nemli bir pamuk ile nazikçe silinmelidir.

İmplant tedavisi ardından işlem yapılan bölgede eğer ödem ve şişlik gibi yan etkiler ile karşılaşırsanız doktorunuz ile iletişime geçmeli, doktorunuzun onayıyla soğuk uygulaması yapabilirsiniz. İyileşme döneminde ağız bakımınıza fazlasıyla dikkat etmelisiniz. Ağız hijyeninize dikkat etmediğiniz takdirde yapılan implant diş tedavisi başarısız olabilmektedir. İmplant tedavisi iyileşme döneminde belirli aralıklarla kontrol için hekiminizi ziyaret etmelisiniz.

İmplant diş tedavisinde çene ve kemik yapısının gelişimini tamamlaması oldukça önemlidir. Bu yüzden 18 yaş ve üstü için daha uygundur. Küçük yaşlardaki kişilerde de doktor kontrolü sonrası yapılıp yapılmamasına karar kılınır.

Vida yerleştirme işleminden protezin takılacağı 2-6 aylık süreye kadar aşırı sıcak/ soğuk veya sert gıdalar tüketilmemeli. mümkün olduğunca ılık ve yumuşak gıdalar tüketilmelidir.

Evet, implant diş tedavi seanslarınız tatil yapmanıza olanak tanıyacak şekilde planlanmaktadır. Bu sayede hem tedaviniz tamamlanır hem de Antalya’yı gezme fırsatını elinde bulundurursunuz.

İmplant diş fiyatları kişinin eksik diş sayısı, hastanın genel ağız ve diş sağlığına göre değişkenlik gösterir. Net bir fiyat alımı için doktorlarımız tarafından ilk muayene olmanız gerekmektedir. Bunun için iletişim sayfamızdan randevu oluşturabilir, sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.