Sitede Ara

PANORAMİK DİŞ KLİNİĞİ

Kanal Tedavisi (Endodontik Tedavi)

Kanal tedavisi ile dişleriniz içinde yer alan hasarlı bölgeler giderilerek iyileşir. Dişlerinizin işlevine devam edebilmesi adına diş hekimleri tarafından uygulanan önemli bir operasyondur.

antalya-kanal-tedavisi
Formu Doldurun Bize Ulaşın
kanal-tedavisi-nedir

Kanal Tedavisi Nedir?

Antalya’daki En İyi Kanal Tedavisi Hizmeti için Panoramik Diş Kliniği’ne hoş geldiniz. Dişlerinizdeki çürükler ve hasarlar son teknoloji cihazlarımızla kaliteli ve özenli bir şekilde tedavi edilmektedir.

Kanal tedavisi, dişin içinde bulunan hasarlı kısmın onarılması işlemidir. Endodontik tedavi de denilen kanal tedavisi prosedüründe, dişe açılan oyuk sayesinde diş özü olarak bilinen yumuşak merkez çıkarılır. Diş özü bağ dokusu, sinirler ve kan kaynağından oluşur ve dişin köklerine kadar uzanır. Pulpa çıkarıldıktan sonra boşluk doldurulur ve mühürlenir. Kanal tedavisi, genellikle uzman endodontist hekimler tarafından gerçekleştirilir.

Kanal Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Bazı durumlarda, enfekte bir dişiniz olduğunu bilemeyebilirsiniz. Bununla birlikte, birçok insan belirli semptomları fark eder. Kanal tedavisine ihtiyacınız olduğunu gösteren bazı belirtiler vardır. Bu belirtiler şu şekilde sıralanabilir.

 • Geçmeyen Diş Ağrısı
 • Sıcağa Ve Soğuğa Karşı Hassasiyet 
 • Şişmiş Diş Etleri
 • Diş Etlerinde Sivilce
 • Şişmiş Çene
 • Dişlerde Renk Değişikliğ
 • Basınç Uygulandığında Ağrı
 • Yontulmuş Veya Çatlamış Diş
 • Gevşek Diş

Kanal Tedavisi Avantajları

Kanal tedavisi dişlerinizin sağlığını korumak ve ağrıları sonlandırmak için güvenilir ve etkili çözümler sunan bir kaynak noktasıdır. Panoramik Diş Kliniği ile gülümsemenizi sağlıklı tutun!

 • Diş Kaybını Önler
 •  Komşu Dişlerin Enfeksiyonunu Önler
 •  Diş Estetiğini Artırır
 •  Çene Kemiği Dejenerasyonunu Önler
 •  Ağız ve Genel Sağlığı Artırır
 •  Neredeyse Ağrısız Bir İşlemdir
kanal-tedavisi-avantajlari
kanal-tedavisi-cesitleri-nelerdir

Kanal Tedavisi Çeşitleri Nelerdir?

Hastaların kişisel diş durumlarına bağlı olarak size en iyi kanal tedavisini sunabilirler. Hastaları iyileştirmek için farklı kanal tedavisi türleri mevcuttur.

Birincil Kanal Tedavisi:

 Dişteki enfeksiyon veya iltihabı yönetmek için gerçekleştirilir.

İkincil Kanal Tedavisi:

 İlk kanal işlemi ile sorun çözülmediği zaman yapılması gereken ikinci adımdır.

Apikoektomi: 

Apico” apeks anlamına gelir ve “ektomi” çıkarma anlamına gelir. Apikoektomi, enfekte olmuş dokunun ve diş kökünün ucunun çıkarıldığı mikrocerrahi bir işlemdir. Bu, düzenli kök kanal tedavilerinin başarısız olması durumunda gereklidir.

Pulpotomi:

Genellikle bir çocukta dişin tepesinden sinir ve hastalıklı pulpanın çıkarılması için yapılan prosedürdür. Terapötik pansuman vasıtası ile yapılır ve kök siniri bozulmadan bırakılır.

Pulpektomi:  

Aynı zamanda bir pediatrik endodontik prosedürdür. Hamurun tamamının elimine edilmesi gerektiğinde yapılır. Bu tedavide hastalıklı pulpa dokuları hem kökten hem de taçtan mutlak olarak elimine edilir. Süt dişleri için kanallar temizlenir ve ilaçlanır

Kanal Tedavisi Prosedürü Nasıl Uygulanır?

Kanal tedavisi üç adımda yapılır ve 1 ile 3 seans arasında tamamlanır.

1. Kök Kanalının Temizlenmesi

İlk olarak, kök kanalının içinde bulunan tüm dokular çıkarılır. Hastanın lokal anestezi ile dokunuş hissetmemesi sağlanır ve diş yüzeyinde küçük bir giriş deliği açılır. Bu sayede hastalıklı ve ölü pulpa dokusu çıkmış olur. 

2. Kök Kanalının Doldurulması

Daha sonra küçük eğeler ve irrigasyon solüsyonları kullanılarak içi boş bölge temizlenir, şekillendirilir ve dekontamine edilir. Ardından, kanalları tamamen kapatmak için yapışkan bir siman kullanılarak diş kauçuk benzeri bir malzeme ile doldurulur. Kanal tedavisinden sonra diş artık ölüdür. Sinir dokusu çıkarıldığı ve enfeksiyon ortadan kalktığı için hasta o dişte artık herhangi bir ağrı hissetmeyecektir.

3. Taç Ekleme Veya Doldurma

Pulpası olmayan diş, beslenmesini dişi kemiğe bağlayan bağdan almalıdır. Bu işlem dişin güçlü olması için yeterlidir ancak zamanla diş daha kırılgan hale gelir, bu nedenle bir kron veya dolgu koruma sağlar.

Kron veya dolgu tamamlanana kadar hasta çiğneme veya ısırma işlemlerini kullanmamalıdır. Kron diş veya dolgu tamamlandıktan sonra kişi dişi eskisi gibi kullanabilir.

endodonti-tedavisi-nasil-uygulanir
antalya-kanal-tedavisi-fiyatlari

Kanal Tedavisi Fiyatları

Kanal tedavisi, Diş Sağlığına Katkıda Bulunur! Panoramik Diş Kliniği’nde uzman diş hekimleri, uygun fiyatlarıyla birlikte en kaliteli hizmeti sunmak için sizleri bekliyor.

Antalya kanal tedavisi fiyatları, hastanın diş durumu, tedavi uygulanacak diş sayısına ve tedavi süresine göre değişkenlik göstermektedir. Net bir fiyat bilgisi almak için diş hekimimizden randevu alarak ilk kontrolden geçmeniz gerekmektedir.

Antalya Kanal Tedavisinde Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Panoramik Diş Kliniği’nde Endodontik Tedavide en son teknoloji cihazlarımızla sizlere en iyi hizmeti sunuyoruz. Hemen bizimle iletişime geçin ve gülüşünüzü güzelleştirin.

Antalya Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, ağız ve diş sağlığında doğru teşhis, planlama ve tedavinin önemine değer vererek süreci yönetmektedir. Antalya kanal tedavi hizmeti veren panoramik diş kliniğinin bünyesinde bulunan uzman doktor kadrosu ve deneyimli personeli, her hastası ile aynı özveriyle ilgilenmekte ve size özel kanal tedavisi planlamalarını gerçekleştirmektedir.

Gülümseten Google Yorumları

Değerli tecrübelerini bizimle paylaşan tüm hastalarımıza teşekkür ederiz.

Büşra Ç.

google

google

Profesyonel ekip ve hocallarla hızlı veçok pratik çözümlerle yaklaşan mükenmel bir klinik bence insanlar başka yerde zaman geçirmesin gerçekten dogru adres yaptıkları hizmet ve güler yüzden dolayı çok teşekkür ederim ayriyetten fatih hocama teşekkür ediyorum iyiki sizin gibi hekimler var teşekkür ediyorum

KA

Kadri A.

google

google

2014 yılında Esra hanım ile tanıştım orada ilgisi alakası çok güzel. Hastaya güven veriyor. Aynı zamanda Hüseyin bey ve Samed beye de muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

LM

Leyla M.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

E.U

Emine U.

google

google

Hüseyin bey ve Samed beye muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

M.A

Muhammet A.

google

google

Cok Güzel bir saqlik ocaqi.Bashda Hüseyn bey, olmakla hepinize teshekkürler !!! Profesyonel bir Kadronuz var hepsi de güleryüz 👍

K.K

Kenan K.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim

HEKİMLERİMİZ

Dt. Hüseyin GÜREL

Diş Hekimi

Dt. Canan Büyükşengün

Diş Hekimi

Dt. Mustafa Gökhan Koyuncu

Diş Hekimi

Dt. Esra BOZMAZ

Diş Hekimi

Dr.Dt. Ali Gizli
Dr.Dt. Ali Gizli

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Yrd.Doç.Dr. Gülen KAMAK

Diş Eti Hastalıkları Uzmanı

Uzm.Dr. Şerife Özbunar Kurt

Ortodontist

Uzm.Dt. Çiğdem BÜYÜKKÖK

Pedodontist

Dt. Ertuğrul AĞCA

Diş Hekimi

Dt. Mehmet Salih Mert

Diş Hekimi

Dt. Kyamran GASANOV

Diş Hekimi

Dt. Engin SAHİNSOY

Diş Hekimi

Dt. Ali Burak IŞIK

Diş Hekimi

Dt. Samet Yılmaz
Dt. Samet Yılmaz

Diş Hekimi

Dt. Abdulveli Karluk
Dt. Abdulveli Karluk

Diş Hekimi

endodontik-tedavi-hakkinda-merak-edilenler

Merak Ettikleriniz

Kanal Tedavisi (Endodontik Tedavi)

Hissedilen ağrı, tedaviden değil enfeksiyondan kaynaklanır. Tedavi ağrıya neden olmaz; hafifletmeye yardımcı olur. Diş hekiminiz, enfeksiyonu tedavi etmek veya önlemek için bir antibiyotik önerebilir.

Sigara içmek iyileşmeyi geciktirir ve gelecekte daha fazla diş tedavi prosedürüne ihtiyaç duymanıza neden olabilir. Bu sebeple tavsiye edilmez.

Kanal tedavisi sonrası yemek yenebilir ancak, uyuşukluk geçene kadar beklemek gerekir. Anestezinin etkileri genellikle birkaç saat sürer.

İlk birkaç gün makarna, patates püresi ve yoğurt gibi daha yumuşak yiyecekleri tercih etmeniz tedavinin ilerleyişi için önemlidir.