Sitede Ara

PANORAMİK DİŞ KLİNİĞİ

Köprü Diş

Eksik diş sorunu ne yazık ki gülüşünüzü ve özgüveninizi etkilemektedir. Köprü diş tedavisi ile dişlerin eksiksiz dizilimi sağlanır.

antalya-kopru-dis-tedavisi-2
Formu Doldurun Bize Ulaşın
kopru-dis-nedir

Köprü Diş Nedir?

Antalya’daki En İyi Köprü Diş Tedavi Hizmeti için Panoramik Diş Kliniği’ne hoş geldiniz. Dişlerinizdeki sorunlar son teknoloji cihazlarımızla kaliteli ve özenli bir şekilde tedavi edilmektedir.

Diş köprüsü, eksik bir veya daha fazla dişin oluşturduğu boşluğun yapay dişle doldurulması işlemidir. Bir köprü diş, eksik olan dişin her iki tarafındaki kronlardan yapılır ve o boşluğa yapıştırılır.

Köprü Diş Avantajları Nelerdir?

  • Isırma eylemini güçlendirir.
  • Dişlerin yerinden oynamasını önler.
  • Çiğneme ve konuşma yeteneğini geliştirir.
  • Gülümseme ile özgüven gelişime yardımcı olur.

Köprü Diş Çeşitleri Nelerdir?

Köprü dişler çeşitli malzeme ve işlemler uygulanarak gerçekleşmektedir. Kendi aralarında köprü dişler çeşitlere ayrılır. Bunlar; 

Geleneksel Köprü

Yapımı oldukça basit olan geleneksel köprü çeşidi, sorunlu dişin yanlarında bulunan dişlere tutturularak destek alınır. Sorunlu diş yapılırken yanların sabitlenmesi için bir miktar tutucu dişlere törpüleme gerçekleştirilir. Amaç boşlukların dolması ve hasarlı dişin sabitlenmesidir. Geleneksel köprünün en büyük avantajı, işlemin kendisini belli etmemesidir.

Maryland (Kanatlı) Köprü

Kanatlı köprü, adeziv köprü olarak da bilinmektedir. Adeziv köprü uygulaması komşu dişlere yapıştırılarak gerçekleştirilir. Eksik diş yerine yapılan yapay diş, komşu dişlerin görünmeyen arka taraflarına yapıştırılır. Komşu doğal dişlerin arka yüzeyi pürüzlü hale getirilerek yapışkan madde eklenir. Yapay dişin iki tarafı da bu yapışkan maddelere geçirilerek sabitlenir. 

Amaç sağlıklı olan doğal dişlerin kesilmesini önleyerek köprü işlemini gerçekleştirmektir. Yapıştırıcılık ve sabitleme açısından çok iyi olmadığı için çiğneme görevindeki arka dişlere uygulanması önerilmemektedir.  Uygulansa bile kullanım süresi oldukça kısadır. 

Serbest Sonlu (Asma) Köprü

Balkon köprü olarak bilinen asma köprü, hasarlı diş bölgesinin yalnızca bir tarafında, doğal diş olması durumunda uygulanan diş köprü çeşididir.  Hastanın protez kullanmak istemediği durumlarda bu yönteme başvurulur. 

kopru-dis-cesitleri-nelerdir
kopru-dis-tedavisi-nasil-uygulanir

Köprü Diş Prosedürü Nasıl Uygulanır?

Sıralı Dişler Hayal Değil, Panoramik Diş Kliniği ile Mümkün! En son teknoloji cihazlarımızla ve tecrübeli diş hekimlerimizle eksik diş tedavileri için bizimle iletişime geçin.

  • Dayanak Dişlerin Hazırlanması: İlk randevunuzda, doktorunuz tarafından dayanak dişleriniz yeniden şekillendirilir. Mine ve dentinin bir kısmı çıkar ve böylece kron için yer açılır.
  • İzlenimler: Dişlerinizin ölçüleri veya dijital taraması alınır. Bir diş laboratuvarı, köprünüzü, takma dişlerinizi ve kronlarınızı oluşturmak için kalıbı veya taramayı bir model olarak kullanır. Laboratuar köprünüzü yaparken ağzınızdaki açıkta kalan alanları korumak için geçici bir köprünüz olacak.
  • Köprü Dişi Yerleştirme: İkinci ziyaretiniz sırasında sağlayıcınız geçici köprüyü kaldırır ve kalıcı köprüyü uygunsa eğer yerleştirilir ya da ilave işlem gerektiğini düşünürse işlem üçüncü ziyarette sonlanır. Sağlayıcınız köprüyü dikkatlice kontrol edecek ve size rahatça uyduğundan emin olmak için gerekli ayarlamaları yapacaktır.

Köprü Diş Fiyatları

Panoramik Diş Kliniği’nin Köprü Diş Hizmeti ile Gülüşünüzdeki Değişimi Keşfedin! En iyi diş hekimleri ve uygun fiyatlarla diş sağlığınızı güvence altına alın.

Antalya köprü diş fiyatları, hastanın diş durumu ve tedavi süresine göre değişkenlik göstermektedir. Net bir fiyat bilgisi almak için diş hekiminizden randevu alarak ilk kontrolden geçmeniz gerekmektedir.

Antalya Köprü Diş Tedavisinde Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Panoramik Diş Kliniği’nde köprü diş tedavilerinde en son teknoloji cihazlarımızla sizlere en iyi hizmeti sunuyoruz. Hemen bizimle iletişime geçin ve gülüşünüzü güzelleştirin.

Antalya Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, ağız ve diş sağlığında doğru teşhis, planlama ve tedavinin önemine değer vererek süreci yönetmektedir. Antalya köprü diş tedavi tedavi hizmeti veren panoramik diş kliniğinin bünyesinde bulunan uzman doktor kadrosu ve deneyimli personeli, her hastası ile aynı özveriyle ilgilenmekte ve size özel köprü diş tedavi planlamalarını gerçekleştirmektedir.

antalya-kopru-dis-fiyatlari

Gülümseten Google Yorumları

Değerli tecrübelerini bizimle paylaşan tüm hastalarımıza teşekkür ederiz.

Büşra Ç.

google

google

Profesyonel ekip ve hocallarla hızlı veçok pratik çözümlerle yaklaşan mükenmel bir klinik bence insanlar başka yerde zaman geçirmesin gerçekten dogru adres yaptıkları hizmet ve güler yüzden dolayı çok teşekkür ederim ayriyetten fatih hocama teşekkür ediyorum iyiki sizin gibi hekimler var teşekkür ediyorum

KA

Kadri A.

google

google

2014 yılında Esra hanım ile tanıştım orada ilgisi alakası çok güzel. Hastaya güven veriyor. Aynı zamanda Hüseyin bey ve Samed beye de muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

LM

Leyla M.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

E.U

Emine U.

google

google

Hüseyin bey ve Samed beye muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

M.A

Muhammet A.

google

google

Cok Güzel bir saqlik ocaqi.Bashda Hüseyn bey, olmakla hepinize teshekkürler !!! Profesyonel bir Kadronuz var hepsi de güleryüz 👍

K.K

Kenan K.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim

HEKİMLERİMİZ

Dt. Hüseyin GÜREL

Diş Hekimi

Dt. Canan Büyükşengün

Diş Hekimi

Dt. Mustafa Gökhan Koyuncu

Diş Hekimi

Dt. Esra BOZMAZ

Diş Hekimi

Dr.Dt. Ali Gizli
Dr.Dt. Ali Gizli

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Yrd.Doç.Dr. Gülen KAMAK

Diş Eti Hastalıkları Uzmanı

Uzm.Dr. Şerife Özbunar Kurt

Ortodontist

Uzm.Dt. Çiğdem BÜYÜKKÖK

Pedodontist

Dt. Ertuğrul AĞCA

Diş Hekimi

Dt. Mehmet Salih Mert

Diş Hekimi

Dt. Kyamran GASANOV

Diş Hekimi

Dt. Engin SAHİNSOY

Diş Hekimi

Dt. Ali Burak IŞIK

Diş Hekimi

Dt. Samet Yılmaz
Dt. Samet Yılmaz

Diş Hekimi

Dt. Abdulveli Karluk
Dt. Abdulveli Karluk

Diş Hekimi

kopru-dis-hakkinda-merak-edilenler

Merak Ettikleriniz

Köprü Diş

Köprünüze uygun şekilde bakım yaparsanız, uzun yıllar sorunsuz bir şekilde dayanabilir. Çevredeki dişler çürürse veya çimento bozulursa köprü başarısız olabilir. Köprü gevşerse ve destekleyici dişler hala sağlıklı ve sağlamsa, sağlayıcınız yeni siman ile yeniden takabilir.

Diş köprüleri en az beş ila yedi yıl ağzınızda kalabilir. Bunun yanında, iyi bir ağız hijyeni ve düzenli ve profesyonel temizlik ile köprünün 10 yıldan fazla kullanılması da mümkündür.

İnsanlar genellikle bunun tam tersini doğru buluyor – eksik dişlerin değiştirilmesi yemek yemeyi kolaylaştırıyor. Köprüye alışana kadar küçük parçalara ayrılmış yumuşak yiyecekler yemeyi tercih edebilirsiniz.

Ön dişleriniz eksikse net konuşmak zor olabilir. Doğru yerde ön dişleri olan bir diş köprüsü konuşmanızı iyileştirebilir.

Dişlerinizi soyarken ve diş hekiminiz ölçü alırken lokal anestezik kullanıldığı için köprü işlemi ağrılı değildir . Tedaviden sonra ağrı kesici için analjezik almak çoğu zaman gereksizdir.