Sitede Ara

PANORAMİK DİŞ KLİNİĞİ

Antalya Ortodonti

Ortodonti, dişlerde erken yaşlarda oluşan ve gec kalındığı halde ileri yaşlarda görülen diş bozukluklarının tedavisini kapsamaktadır.

antalya-ortodonti-tedavisi
Formu Doldurun Bize Ulaşın
ortodontik-tedavi-nedir

Ortodonti Nedir?

Antalya’daki En İyi Ortodonti Tedavi Hizmeti için Panoramik Diş Kliniği’ne hoş geldiniz. Dişlerinizdeki çürükler ve hasarlar son teknoloji cihazlarımızla kaliteli ve özenli bir şekilde tedavi edilmektedir.

Ortodonti, yanlış konumlanmış dişlerin tedavisini içeren diş hekimliği dalıdır. Kişide var olan, alttan ısırma,kalabalık dişler, çarpık dişler veya çenede yanlış hizalanma gibi durumlar, yeme veya konuşma sorunlarına neden olabilir. Bu gibi durumlarda dişlerin daha düzgün bir yapıda  ve daha hızlı konumlanması adına ortodontik tedaviler önerilir.

Ortodontik Tedaviler Hangi Durumlarda Uygulanır?

Ortodontinin faydaları şunları içerebilir:

  • Diş çapraşıklıklarının düzeltilmesi ve dişlerinizin düzeltilmesi
  • Isırmanızın düzeltilmesi, böylece ön ve arka dişler eşit olarak birleşir
  • Belirgin dişlere zarar verme olasılığını azaltmak

Birçok insanın dişleri çapraşık veya çarpıktır ya da ısırdıklarında dişleri düzgün bir şekilde birleşmez. Bu sorunlar, dişlerinizi ve diş etlerinizi temiz tutmanın daha zor olduğu ve dişlerinizin hasar görme olasılığının daha yüksek olduğu anlamına gelebilir.

Bazı durumlarda, dişlerinizin ve çenenizin anormal konumu yüzünüzün şeklini etkileyebilir.

Ortodonti, yarık dudak ve damak gibi diğer sağlık sorunlarının tedavisinde de yardımcı olabilir .

Ortodontik Tedaviye İhtiyaç Olabileceğine Dair Belirtiler

Muayene öncesi, ortodontik bir tedaviye ihtiyacınız olduğuna dair bazı belirtiler aşağıda belirtilmiştir.

  • Overbite:  Üst ön dişlerin alt dişlerin üzerine yapışmış gibi görünmesidir.
  • Underbite:  Üst dişlerin çok geride olması ve alt dişlerin çok önde olması durumudur. 
  • Çapraz Kapanış:  Ağzın kapalı olması halinde, üst dişlerin alt dişlerin arkasına geçmesi ve çapraz görüntü yaratmasıdır.
  • Açık Kapanış:  Bazı insanlar, ısırırken ön alt ve üst dişler arasında dikey bir boşluk bırakır. Buna açık ısırık denir.
  • Yanlış Yerleştirilmiş Orta Hat:  Üst ve alt ön dişlerin merkezinin aynı hizada olmamasıdır.
  • Aralık Diş:  Dişlerin ağzı doldurmuyor gibi görünmesi. Dişler arasında rastgele boşluklar veya boşluklar var olmasıdır.
  • Kalabalık Diş:   Dişlerin çok sıkışık durma halidir. 

Bunun yanında, ortodontik tedavinin doğruluğu hakkında mutlaka ortodontist tarafından bir karar verilmelidir. Klinik muayeneler, röntgen vb. durumlar sonunda ortodontist tarafından hangi ortodontik tedaviye ihtiyacınız olduğu konusunda bilgilendirilirsiniz.

ortodontik-tedaviler-hangi-durumlarda-uygulanir
ortodonti-tedavisi-faydalari

Ortodonti Tedavisi Faydaları

Ortodontik tedaviler, fiziksel sağlık sorunlarının bazılarını önleyebilecek niteliktedirler. Ortodontik tedavi uygulanmayan bireyler diş çürümesine, diş eti hastalığına, kemik yıkımına, çiğneme ve sindirim güçlüklerine, konuşma bozukluklarına, diş kayıplarına ve diğer diş yaralanmalarına karşı daha hassastır.

Ortodontik Tedavi Süresince Neler Olur?

Panoramik Diş Kliniği’nde ortodonti tedavisi seçenekleri arasında diş teli ve şeffaf plak tedavisi yer almaktadır. Hemen bizi arayın ve sizin için en uygun tedaviyi seçin.

Ortodontik tedavi öncesinde, ortodontist tarafından detaylı bir muayene işleminden geçersiniz. Bu işlemi ise detaylı bir ağız röntgeni ve alçı modelinin yaptırılması izler. 

Çarpık diş görüntüsünü düzeltmek amacıyla genellikle diş teli vb. tedavilere başvurulur. Diğer tedavi seçeneklerinde ise şeffaf veya diş renginde diş telleri kullanılabilir.

Ortodontik Tedavi Fiyatları

Antalya’daki En İyi Ortodontik Tedavi Hizmetleri Panoramik Diş Kliniği’nde! Uzman diş hekimlerimiz, son teknoloji cihazlarımız ve uygun fiyatlarımızla sizlere en kaliteli hizmeti sunuyoruz.

Antalya ortodonti fiyatları, hastanın diş durumu, işlem yapılacak diş sayısına, tedavi edilecek diş ayrılırsa ayrılma miktarı, diş hastalıklarının yanı sıra çene iskeletinin mevcut hastalıkları, ortodonti tedavisi için kullanılan malzemelerin ticari markaları, Türk Diş Hekimleri Birliği temel fiyatı, ortodontik tedavi fiyatlarını etkileyen döviz kuru gibi faktörlere göre değişkenlik göstermektedir. Net bir fiyat bilgisi almak için diş hekiminizden randevu alarak ilk kontrolden geçmeniz gerekmektedir.

Antalya Ortodonti Tedavisinde Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Panoramik Diş Kliniği’nde ortodonti tedavilerinde en son teknoloji cihazlarımızla sizlere en iyi hizmeti sunuyoruz. Hemen bizimle iletişime geçin ve gülüşünüzü güzelleştirin.

Antalya Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, ağız ve diş sağlığında doğru teşhis, planlama ve tedavinin önemine değer vererek süreci yönetmektedir. Antalya ortodonti tedavi hizmeti veren panoramik diş kliniğinin bünyesinde bulunan uzman doktor kadrosu ve deneyimli personeli, her hastası ile aynı özveriyle ilgilenmekte ve size özel ortodonti tedavi planlamalarını gerçekleştirmektedir.

antalya-ortodonti-fiyatlari

Gülümseten Google Yorumları

Değerli tecrübelerini bizimle paylaşan tüm hastalarımıza teşekkür ederiz.

Büşra Ç.

google

google

Profesyonel ekip ve hocallarla hızlı veçok pratik çözümlerle yaklaşan mükenmel bir klinik bence insanlar başka yerde zaman geçirmesin gerçekten dogru adres yaptıkları hizmet ve güler yüzden dolayı çok teşekkür ederim ayriyetten fatih hocama teşekkür ediyorum iyiki sizin gibi hekimler var teşekkür ediyorum

KA

Kadri A.

google

google

2014 yılında Esra hanım ile tanıştım orada ilgisi alakası çok güzel. Hastaya güven veriyor. Aynı zamanda Hüseyin bey ve Samed beye de muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

LM

Leyla M.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

E.U

Emine U.

google

google

Hüseyin bey ve Samed beye muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

M.A

Muhammet A.

google

google

Cok Güzel bir saqlik ocaqi.Bashda Hüseyn bey, olmakla hepinize teshekkürler !!! Profesyonel bir Kadronuz var hepsi de güleryüz 👍

K.K

Kenan K.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim

HEKİMLERİMİZ

Dt. Hüseyin GÜREL

Diş Hekimi

Dt. Canan Büyükşengün

Diş Hekimi

Dt. Mustafa Gökhan Koyuncu

Diş Hekimi

Dt. Esra BOZMAZ

Diş Hekimi

Dr.Dt. Ali Gizli
Dr.Dt. Ali Gizli

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Yrd.Doç.Dr. Gülen KAMAK

Diş Eti Hastalıkları Uzmanı

Uzm.Dr. Şerife Özbunar Kurt

Ortodontist

Uzm.Dt. Çiğdem BÜYÜKKÖK

Pedodontist

Dt. Ertuğrul AĞCA

Diş Hekimi

Dt. Mehmet Salih Mert

Diş Hekimi

Dt. Kyamran GASANOV

Diş Hekimi

Dt. Engin SAHİNSOY

Diş Hekimi

Dt. Ali Burak IŞIK

Diş Hekimi

Dt. Samet Yılmaz
Dt. Samet Yılmaz

Diş Hekimi

Dt. Abdulveli Karluk
Dt. Abdulveli Karluk

Diş Hekimi

ortodontik-tedavisi-sss

Merak Ettikleriniz

Ortodonti

Ortodontik tedavilerde diş teli vb. unsurların yeni yerleştirilen braketlere takıldıktan sonra birkaç günden bir haftaya kadar sürebilen hafif ağrı veya rahatsızlık olacaktır.

Dünya genelinde ortodontik tedavilerde %30 – 40 oranlarında diş çekimi yapılabilmektedir. Elbette ilk olarak çekimsiz tedavi yöntemleri denenmektedir ancak ihtiyaç halinde ortodontik tedavide diş çekimi yapılması normaldir.