Antalya Protez Diş

Antalya Protez Diş

Antalya Protez Diş Farklı sebeplere bağlı olarak görülen dişlerin, diş etlerin eksikliklerini tamamlamak ve sağlıklı ağız bütünlüğünü sağlamak amacıyla yerleştirilen yapay dişlere protez diş denir. Plastik veya metalden yapılan ve hasta tarafından takılıp çıkarılır, damaklar tarafından desteklenirler.

Dişteki eksiklikler ve ağız sağlığının bozulması, protez dişler ile çözüme kavuşabilir. Protezler tek tip değildir. Rahatsızlığın durumu, sizin çene boyutlarınız ve şekli, yaşınız gibi özelliklerinizi de dikkate alarak doktor kararı sonucunda uygun olan protez tercih edilir. Protezler, hem klinik hem de laboratuvar işlemlerini bir arada yürüterek, hekiminiz tarafından planlayarak hazırlanır.

Protezleri Tam Diş protezler, Hassas Tutuculu Diş Protezler olarak ayırmak mümkündür. Tam Diş Protezleri tüm dişlerin ağız içerisinde kaybedilmesi durumunda ilk tercih olacaktır. Hassas Tutuculu Diş Protezlerin kullanımındaki temel amaç ise estetik görünümdür. Bu protezler de yalnızca kısmi kayıplarda tercih edilebilir. İki protez hareketli olduğundan hasta tarafından rahat bir şekilde çıkartılıp takılabilir.

Protez Diş Nasıl Yapılır?

Diş protezlerine başlamadan önce boşluğun yan taraflarında bulunan proteze destek olacak dişlerin kontrolü yapılır. Diş düzeltmeleri, çürük ya da başka bir probleme rastlandığında öncelikle bu çürüklerin ortadan kaldırılması gerekir. Çürüklerin temizlenmesi için tedavi başlar.

Daha sonra hekiminiz tarafından, sizin çene boyutlarınız ve şekli, ten renginiz, gibi özelliklerinizi de dikkate alarak; renk tonu seçilir ve modelleme oluşur. Bilimsel verilere göre seçilmiş dişlerle protezinizin bitim öncesi halini göreceksiniz. Panoramik Laboratuvar Kendi teknisyenlerimizin görev aldığı diş protez laboratuvarımız ile bu yöntemlerde süreç, konforlu ve hızlı hale getirilir

Hazırlanan modelin ağız içerisindeki uyumunu gözlemlemek adına önce prova  daha sonrasında ise sonucuna düzeltmeler yapılabilir. Özel yapıştırıcılar ile yapıştırılan protezler, kullanıma hazır hale gelir. Size de sağlıklı bir ağız ve mutlu bir yaşam kalır.

Antalya Panoramik Diş Kliniği hem estetik görünüm hem de sağlık için en gelişmiş teknolojiler ile sizlere daha kaliteli hizmet vermek adına çalışıyoruz.

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Etmeyi Unutmayın !!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir