Antalya Şeffaf Plak (İnvisalign)

Antalya Şeffaf Plak (İnvisalign)

 

Telsiz ortodontik veya invisalign tedavisi olarak da bilinen şeffaf plak tedavisi, son teknolojilerden bir tedavidir. Son zamanlarda yaygın olarak duyulan bu tedavideki amaç, dişleri düzeltmek için kullanılan diş teli yerine şeffaf plak uygulanmaktadır. Hastaya özel olarak yapılan şeffaf plaklar ile hastanın dişlerinin düzeltilmesi sağlanır.

 

Telsiz ortodontik tedavisinin tercih edilmesindeki en önemli sebep, dişlerin çapraşıklığı düzeltilirken ortodontik tedavi uygulandığının belli olmamasıdır. Antalya şeffaf plak (invisalign) tedavisi sayesinde, dişlerin çarpıklığını düzeltmek için uygulanan ortodontik tedavisi de hiçbir şekilde belli olmayacaktır.

 

Antalya Şeffaf Plak Tedavisi

 

Şeffaf plak tedavisi, çocuklara, gençlere ve yetişkinlere uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Ancak şeffaf plak tedavisinin yapılması için doktor muayenesi gereklidir. Bu bakımdan ancak doktor muayenesi ile hastanın şeffaf plak tedavisine uygunluğu teşhis edilir. Buna bağlı olarak, orta ve çok hafif olan diş çarpıkları, şeffaf plak tedavisi ile giderilebilir.

 

Özellikle dişin çekilmesi gereken bir ortodontik tedavisi uygulamasında, şeffaf plak tedavisi kesinlikle uygulanmaz. Teknoloji en yüksek seviyelerde ilerlediğinde kaynaklı olarak, çekimli tedavi uygulamalarında şeffaf plak ile diş, tedavi edilecek duruma gelecektir. Bu kapsamda Antalya şeffaf plak (invisalign) ile şeffaf plak tedavileri daha profesyonel olacaktır.

 

Antalya Şeffaf Plak Tedavisinin Avantajları

 

  • Antalya şeffaf plak (invisalign) tedavisinin en önemli avantajlarından bir tanesi de günlük yaşantınızı hiçbir şekilde olumsuz etkilememesidir.
  • Şeffaf plak tedavisi çocuklara, gençlere, kısacası her yaş grubuna rahatlıkla uygulanmaktadır.
  • Şeffaf plaklar, adından da anlaşıldığı gibi tamamen şeffaf ve oldukça yumuşaktır. Bu bağlamda metal olmadığı için diş ve diş etlerine hiçbir şekilde zarar vermez.
  • Yemek yerken, diş fırçalarken veya bir içecek içerken diş plaklarını rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Takılması ve çıkarılması gayet basittir.
  • Şeffaf plaklar, çıkarılabilir ve seri halinde alignerlardan oluşan görünmez üretildiğinden kaynaklı olarak, aynı zamanda size özel üretildiği için tedavi sürecinde istediğiniz gibi gülebileceksiniz.
  • Çıkarılabilir şeffaf plaklar sayesinde, gün için de tedaviye ara verme durumu da mümkün olacaktır.
  • Özellikle rahatça çıkarabildiği için ağız hijyeni de pratik bir şekilde sağlanacaktır.

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir