Sitede Ara

ANTALYA Sinüs Lifting(Sinüs Ogmentasyonu)

Sinüs sesleri düzgün çıkarmak ve kafa ağrılığımızı azaltmak için var olan hava boşluklardır. Sinüslerden maksiller sinüs azı dişlerimizin komşu bölgelerinde yer almaktadır. Maksiller sinüslerin çok düşük veya üst çene kemiğine çok yakın olması durumunda sinüs lifting tedavisine ihtiyaç vardır. 

Sinüs Lifting
Formu Doldurun Bize Ulaşın

Sinüs Lifting Nedir? Hangi Durumlarda Sinüs Lifting Uygulamasına Başvurulmalı?

Antalya’daki en iyi sinüs lifting ameliyatı için Panoramik Diş Kliniği’ne hoş geldiniz! Uygun fiyatlı ve kaliteli hizmetlerimizle dişlerinizi kaybetme endişesi olmadan gülümseyebilirsiniz.

Anatomik etkenler ve dişsizlik gibi faktörlere bağlı olarak gelişen sinüs lifting tedavisi, üst çeneyi dental implantlar için hazırlayan bir kemik greftleme işlemidir.
Sinüs lifting, sinüs boşluklarının aşağıya doğru sarkması sonucunda kemik hacminde bir takım kayıpların oluşması sonucu gerçekleşmektedir.  İmplant tedavisine ihtiyacı olan hastalarda, implant için üst çenedeki molar ve premolar dişler bölgesinde gerekli olan vertikal mesafe yeterli değilse, kemik yüksekliğini artırmak amacıyla sinüs lifting (sinüs kaldırma ) işleminin uygulanması gerekmektedir.

Sinüs Lifting Nedir?
Kimler Sinüs Lifting Yaptırabilir?

Hangi Durumlarda Sinüs Ogmentasyonu Tedavisine Başvurulmalı?

 • Üst çene azı dişlerinin kaybı ile birlikte, çiğneme kuvvetine maruz kalmayan kemik zamanla azalmaya başlar. Diş çekimini takip eden 3-4 yıl içerisinde, dişi çevreleyen kemik yüksekliği %60 oranında azalmaktadır.
 • Diş eti hastalıkları dişleri çevreleyen kemiklerin erimesine neden olabilir. Bu sebeple sinüslerin sarkma yaşanabilir.
 • Doğutan üst çene sinüsleri, altındaki azı dişler ile yakın olabilir. Diş kaybının yaşanmasıyla sinüslerde alçalma yaşanabilir

Kimler Sinüs Lifting Yaptırabilir?

Sinüs Lifting Tedavisi mi gerekiyor? Endişelenmeyin! Antalya’daki uzman hekimlerimizle yanınızdayız. En iyi diş hekimleri için Panoramik Diş Kliniği ile iletişime geçin.

Üst çenede diş eksiği olan hastalarımıza implant tedavisinden önce bu tedavi işleminin gerekli olmasının birkaç sebebi vardır. Bu sebepler;

 • İmplant için üst çenede bulunan kemik yüksekliği yeterli değilse
 • Sinüs tabanı üst çeneye gerektiğinden daha yakınsa,
 • Sinüs sarkması belirtileriniz var ise sinüs lifting

Sinüs Lifting Ameliyatı Nasıl Yapılır? Sinüs Lifting Çeşitleri Nelerdir? 

Sinüs lifting(sinüs yükseltme, kaldırma) işlemi lokal aneztezi altında diş hekimi koltuğunda gerçekleştirilen bir işlemdir. Kaldırılmak istenen sinüs bölgesine o bölgedeki dişeti ağız içerisinden açılan küçük bir pencere vasıtasıyla ulaşılır. Sinüsün içini kaplayan sinüs membranı istenen seviyeye yükseltildikten sonra oluşturulan boşluğa kemik tozu ve greftleme yapılıp dikişlerle bölge kapatılır. Çene yapısına göre aşamalar daha yavaş ya da daha hızlı ilerleyebilir. Bu durum kişiden kişiye değişkenlik gösterir.

Kapalı ve açık sinüs lifting olmak üzere 2 çeşit sinüs lifting yöntemi bulunmaktadır. 

Açık (Lateral) sinüs lifting: Açık sinüs lifting ameliyatında önce lokal anestezi yapılır. Açık sinüs lifting tekniğinde diş eti hattına kesi atılır. Sinüs alanı kaldırılırken açılmış olan boşluğa da kemik tozu konur. Ardından kesi atılan bölüm dikişle kapatılır. 

Kapalı (İnternal) sinüs lifting: Kapalı sinüs lifting tekniğinde çene kemiğinde bulunan kemik yüksekliği 4 mm ya da daha azsa sinüs kaldırma işlemi yapılır. Lokal anestezi altında osteotom denmekte olan özel aletle sinüsün tabanı kırılır ve sinüs yükseltilir. Sonrasında bu boşluğa kemik tozu konur.  Dişte sinüs açılması kapalı ve açık sinüs kaldırma teknikleri ile sonuçlanır. Kapalı sinüs yükseltme, 5 mm ve daha fazla kemik yüksekliğinin bulunduğu durumlarda uygulanan ve aynı zamanda implantın yerleştirilmesine olanak tanıyan tekniktir.

Sinüs lifting işlemi lokal anestezi ile yaklaşık 45 dakika süren ağrısız acısız bir işlemdir.Yeterli kemik hacmi bulunan vakalarda aynı seansta implantta uygulanabilmekte ve bu işlem süreyi 10-15 dakika uzatmaktadır.

Sinüs Lifting Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Sinüs Lifting Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyim?

Sinüs Lifting (Sinüs Kaldırma) Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyim?

 • İşlem yapılan bölgeyi korumak adına ilk 24 saat yemek yenmemelidir. Bu 24 saat de 2 saat süre ile yumuşak yiyecekler tercih edillmelidir.
 • Sinüs kaldırma işleminden sonra burun temizliği yapmaktan kaçınılmalı ve ağız açık hapşırılmamalıya dikkat edilmeldiir.
 • En az 12-24 saat süre ile sigara içilmemelidir.
 • Kan sulandırıcı herhangi bir ilaç aspirin dahil kullanılmamalıdır.
 • Sinüs lifting işleminden sonra beklenmeyen bir kanama, şişlik ve ağrı olması halinde doktorunuza başvurunuz.

Sinüs Lifting Uygulama Fiyatı Nedir?

Sağlıklı gülüşler için en iyi çözüm! Antalya Sinüs Lifting Tedavisi, Panoramik Diş Kliniği’nde son teknoloji cihazlarla yapılan kaliteli ve uygun fiyatlı tedavilerle size özgüven kazandırır.

Antalya sinüs lifting fiyatı, hastanın diş ve ağız içi durumu ayrıca tedavi süresine göre değişkenlik göstermektedir. Net bir fiyat bilgisi almak için diş hekimimizden randevu alarak ilk kontrolden geçmeniz gerekmektedir.

Antalya Sinüs Lifting Tedavisinde Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Antalya’daki en iyi diş hekimleri tarafından uygulanan Sinüs Kaldırma ameliyatı için sizi Panoramik Diş Kliniği’ne bekliyoruz. Kaliteli hizmetlerimiz ve avantajlarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için randevu alın.

Antalya Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, ağız ve diş sağlığında doğru teşhis, planlama ve tedavinin önemine değer vererek süreci yönetmektedir. Antalya sinüs lifting tedavi hizmeti veren panoramik diş kliniğinin bünyesinde bulunan uzman doktor kadrosu ve deneyimli personeli, her hastası ile aynı özveriyle ilgilenmekte ve size özel sinüs lifting tedavi planlamalarını gerçekleştirmektedir.

Sinüs Lifting Uygulama Fiyatı Nedir?

Gülümseten Google Yorumları

Değerli tecrübelerini bizimle paylaşan tüm hastalarımıza teşekkür ederiz.

Büşra Ç.

google

google

Profesyonel ekip ve hocallarla hızlı veçok pratik çözümlerle yaklaşan mükenmel bir klinik bence insanlar başka yerde zaman geçirmesin gerçekten dogru adres yaptıkları hizmet ve güler yüzden dolayı çok teşekkür ederim ayriyetten fatih hocama teşekkür ediyorum iyiki sizin gibi hekimler var teşekkür ediyorum

KA

Kadri A.

google

google

2014 yılında Esra hanım ile tanıştım orada ilgisi alakası çok güzel. Hastaya güven veriyor. Aynı zamanda Hüseyin bey ve Samed beye de muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

LM

Leyla M.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

E.U

Emine U.

google

google

Hüseyin bey ve Samed beye muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

M.A

Muhammet A.

google

google

Cok Güzel bir saqlik ocaqi.Bashda Hüseyn bey, olmakla hepinize teshekkürler !!! Profesyonel bir Kadronuz var hepsi de güleryüz 👍

K.K

Kenan K.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim

HEKİMLERİMİZ

Dt. Hüseyin GÜREL

Diş Hekimi

Dt. Canan Büyükşengün

Diş Hekimi

Dt. Mustafa Gökhan Koyuncu

Diş Hekimi

Dt. Esra BOZMAZ

Diş Hekimi

Dr.Dt. Ali Gizli
Dr.Dt. Ali Gizli

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Yrd.Doç.Dr. Gülen KAMAK

Diş Eti Hastalıkları Uzmanı

Uzm.Dr. Şerife Özbunar Kurt

Ortodontist

Uzm.Dt. Çiğdem BÜYÜKKÖK

Pedodontist

Dt. Ertuğrul AĞCA

Diş Hekimi

Dt. Mehmet Salih Mert

Diş Hekimi

Dt. Kyamran GASANOV

Diş Hekimi

Dt. Engin SAHİNSOY

Diş Hekimi

Dt. Ali Burak IŞIK

Diş Hekimi

Dt. Samet Yılmaz
Dt. Samet Yılmaz

Diş Hekimi

Dt. Abdulveli Karluk
Dt. Abdulveli Karluk

Diş Hekimi

sinus-lifting-sss-gorseli

Merak Ettikleriniz

Sinüs Lifting

Antalya Sinüs Lifting Sinüs Kaldırma Özellikle üst çene arka bölgede dişleri olmayan hastalar için kemik boyu ve hacmi yeterli değilse yapılmaktadır. Ağız içerisine doğru kemik kazanamayacağımız için sinüsün içerisine yeniden kemik oluşturma işlemidir. Sinüsler çeneye yakınsa ve implant yerleştirmek için daha fazla kemiğe ihtiyaç varsa sinüs lifting (sinüs kaldırma) işlemi yapılır. Bu işleme başlamadan önce doktorunuz tarafından klinik muayene ve radyolojik muayene yapılmalıdır. Ameliyata başlamadan önce implantın tam yerini ve hangi boyutta implant kullanılacağını bilmek ve belirlemek önemlidir.

Sinüs lifting operasyonunu sırasında implantlar yerleştirilebileceği gibi implant yerleştirme işlemi sinüs lifting işleminden 3-6 ay sonra ayrı bir operasyonla da gerçekleşebilmektedir. Bu seçim ayrıntılı inceleme sonucu kaybedilen kemik miktarı, konulan kemik miktarı, sinüs lifting ameliyatı tekniği, yükleme yapılacak bölgenin uzunluğu, implant sayısı, uzunluğu ve çapına göre belirlenir.

Sinüs lifting aneliyarı aşağı sarkan sinüs membranını yukarı kaldırıp varolan boşluğu kemik greftleri ile doldurarak yeniden kemik elde etmek amaçlanmaktadır.  Operasyonun süresi çoğu zaman yarım saat ile 1 saat arasında değişiklik gösterir.

 • Kronik sinüziti olan ve sinüslerinde kist bulunan hastalara,
 • Çene bölgesine radyasyon alınan durumlar
 • Kontrol altına alınamayan şeker hastalığı gibi sistemik hastalıklar,
 • Aşırı sigara tüketimi(diş eti problemleri açısından risk teşkil etmektedir.
 • Bazı metabolik ilaçların kullanıldığı durumlar(bifosfonat)

Sinüs lifting tedavi süreciniz uzman doktorlarımız tarafından tatilinizi bölmeyecek şekilde planlanmaktadır. Sinüs lifting tedavi süreciniz  boyunca tatilinizi yapmanıza engel hiçbir şey bulunmamaktadır

Sinüs lifting tedavi fiyatları kişinin ağız ve diş sağlığına göre değişkenlik gösterir. Net bir fiyat bilgisi almak adına ilk muayene kesinlikle şarttır. Sinüs lifting tedavisi hakkında bilgi edinmek için bizimle  iletişime geçebilir ve ilgili sayfadan randevu oluşturabilirsiniz.