Sitede Ara

ANTALYA Tek Diş İmplant

Diş kaybı kişiyi konuşma, yeme ve estetik açıdan etkilemektedir. Tek diş kaybı özellikle ön dişlerde ise bu durum kişinin özgüvenini de fazlasıyla etkilemektedir.

Tek Diş İmplant
Formu Doldurun Bize Ulaşın

Tek Diş İmplant Nedir? Tek Diş Eksikliğinde İmplant İşlemi Yapılır mı?

Antalya’da en iyi tek diş implant tedavisi için sizi Panoramik Diş Kliniği’ne hoş geldiniz! Dişlerinizi kaybetme endişesi olmadan gülümseyebilmeniz için uygun fiyatlı ve kaliteli hizmetlerimizle buradayız.

Tek diş implant tedavisi adından anlaşılacağı üzere kişinin bir diş kaybı sonucu uygulanan tedavi yöntemidir. Eskiden tek diş kaybı yaşandığında köprü ve protez yöntemleri kullanılırken diş hekimliğinde gelişen teknoloji ile beraber tek aşamalı diş implant yöntemi ile tek diş kayıplarının tedavisi daha kolay hale gelmiştir. Tek diş implant tedavisi, kişinin bir dişini kaybetmesi sonrası uygulanan yöntemdir. Diş çekimi ardından ya da aynı anda diş implant uygulamasına geçilir.

Tek Diş İmplant Uygulaması Nasıl Yapılır?

Tek diş kaybında uygulanan köprü ve protez yöntemlerinin yanında en iyi yöntem tek diş implant tekniğidir.Tek diş implant aşamaları şu şekildedir;

 • Diş kaybının yaşandığı bölge muayene edilir.
 • İmplant uygulamasına geçilir
 • Titanyumdan bir vida kemik içine yerleştirilir ve osteointegrasyon dediğimiz kemik ile bu vidanın kaynaşması beklenir.
 • İşlem ardından üzerine zirkonyum veya metal porselenden yapılmış kron takılır. 
 • Hastalar aynı gün içerisinde günlük yaşantasına kaldığı yerden devam edebilmeleri için geçici protez takılır
Tek Diş İmplant Nedir?
Tek Diş İmplant Tedavisinin Avantajları

Tek Aşamalı Diş İmplant Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Panoramik Diş Kliniği’yle Antalya’da en iyi diş hekimleri tarafından sunulan tek aşamalı diş implantı tedavisinin avantajlarını keşfedin. Öncesi-sonrası galerimizdeki başarı hikayelerine göz atın ve son teknoloji cihazlarımızla sağlıklı bir gülüşe kavuşun.

 • Ön ve arkadaki sağlam dişlere dokunulmasına gerek yoktur.
 • Diş implantı kemik içerisine yerleşerek gerçek bir diş fonksiyonu sağlayacağından dolayı, o bölgede kemik erimesinin önüne geçilir. 
 • Sabit köprü protezlere göre daha uzun ömürlüdür
 • Komşu dişlerde preparasyona (dişin kesilerek küçültülmesi) gerek yoktur.
 • Komşu dişlerde çürük riski ve hassasiyet daha azdır.
 • Ağız hijyeni daha iyi sağlanır.
 • Daha iyi estetik  bir görünüm ve sağlıklı gülüş elde edilmektedir

Antalya Tek Diş İmplant Fiyatları Nelerdir?

Panoramik Diş Kliniği’nde Antalya Tek Diş İmplant ile sağlıklı gülüşlere kavuşun. Son teknoloji cihazlar ve uygun fiyatlarla size özgüveni geri veriyoruz.

Antalya tek diş implant fiyatı, hastanın diş durumu, tedavi süresine göre değişkenlik göstermektedir. Net bir fiyat bilgisi almak için diş hekimimizden randevu alarak ilk kontrolden geçmeniz gerekmektedir. 

Antalya Tek Diş İmplant İşleminde Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Antalya’daki en başarılı diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen tek diş implant tedavisi için sizi Panoramik Diş Kliniği’ne bekliyoruz. Randevu alarak hizmetlerimiz ve sunduğumuz avantajlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Antalya Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, ağız ve diş sağlığında doğru teşhis, planlama ve tedavinin önemine değer vererek süreci yönetmektedir. Antalya tek diş implant hizmeti veren panoramik diş kliniğinin bünyesinde bulunan uzman doktor kadrosu ve deneyimli personeli, her hastası ile aynı özveriyle ilgilenmekte ve size özel tek diş implant tedavi planlamalarını gerçekleştirmektedir.

Tek Diş İmplant Fiyatları Nelerdir?

Gülümseten Google Yorumları

Değerli tecrübelerini bizimle paylaşan tüm hastalarımıza teşekkür ederiz.

Büşra Ç.

google

google

Profesyonel ekip ve hocallarla hızlı veçok pratik çözümlerle yaklaşan mükenmel bir klinik bence insanlar başka yerde zaman geçirmesin gerçekten dogru adres yaptıkları hizmet ve güler yüzden dolayı çok teşekkür ederim ayriyetten fatih hocama teşekkür ediyorum iyiki sizin gibi hekimler var teşekkür ediyorum

KA

Kadri A.

google

google

2014 yılında Esra hanım ile tanıştım orada ilgisi alakası çok güzel. Hastaya güven veriyor. Aynı zamanda Hüseyin bey ve Samed beye de muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

LM

Leyla M.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

E.U

Emine U.

google

google

Hüseyin bey ve Samed beye muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

M.A

Muhammet A.

google

google

Cok Güzel bir saqlik ocaqi.Bashda Hüseyn bey, olmakla hepinize teshekkürler !!! Profesyonel bir Kadronuz var hepsi de güleryüz 👍

K.K

Kenan K.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim

HEKİMLERİMİZ

Dt. Hüseyin GÜREL

Diş Hekimi

Dt. Canan Büyükşengün

Diş Hekimi

Dt. Mustafa Gökhan Koyuncu

Diş Hekimi

Dt. Esra BOZMAZ

Diş Hekimi

Dr.Dt. Ali Gizli
Dr.Dt. Ali Gizli

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Yrd.Doç.Dr. Gülen KAMAK

Diş Eti Hastalıkları Uzmanı

Uzm.Dr. Şerife Özbunar Kurt

Ortodontist

Uzm.Dt. Çiğdem BÜYÜKKÖK

Pedodontist

Dt. Ertuğrul AĞCA

Diş Hekimi

Dt. Mehmet Salih Mert

Diş Hekimi

Dt. Kyamran GASANOV

Diş Hekimi

Dt. Engin SAHİNSOY

Diş Hekimi

Dt. Ali Burak IŞIK

Diş Hekimi

Dt. Samet Yılmaz
Dt. Samet Yılmaz

Diş Hekimi

Dt. Abdulveli Karluk
Dt. Abdulveli Karluk

Diş Hekimi

Tek Diş İmplant Hakkında Merak Ettikleriniz

Merak Ettikleriniz

Tek Diş İmplant

Tek diş implant bir veya daha fazla eksik dişin bulunması halinde uygulanan tedavi yöntemidir.

İmplant üretimi gerçekleştiren yerli ve yabancı olmak üzere pek çok marka bulunmaktadır. İmplant markaları, dişinizin sağlığı ve herhangi bir problem ile karşı karşıya kalmamanız adına önem taşır. Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak tek diş implant tedavisinde; domestic, implant megagen ST, implant medantica (BY STRAUMANN), implant Nobel Biocare, implant  Astra Tech ve implant Straumann Roxolide implant markalarını kullanmaktayız. 

Diş implant uygulamasının gerçekleşebilmesi adına kişinin büyüme sürecinin sonlanması ve yeterli kemik düzeyine ulaşması gerekmektedir. Uygulanan implnat diş kökü görevi görmektedir. Bu nedenle implantı çevreleyen kemik yapı ne kadar sağlamsa, vidanın kemiğe tutunması da o kadar iyidir.

Önceleri tek diş kayıplarında yalnızca köprü veya protez gibi tedavi yöntemleri tercih edilirken, diş hekimliği alanındaki gelişmeler sayesinde implant uygulamalarıyla da tedavi süreçleri kolaylaşmıştır. Köprü tedavisinde boşluğun yanlarındaki dişler kesilerek küçültülerek yapılması sebebiyle günümüzde implant uygulamarı köprüye oranla çok daha fazla tercih edilmektedir.

Sizin için en uygun yöntemi diş hekiminiz seçecektir. Çoğunlukla tek diş çekiminde implant tedavi yöntemi tercih edilmektedir. Bunun nedenlerini 3 şekilde açıklayabiliriz:
1.İmplant tedavisinde komşu dişlerde bir işleme gereksinim duyulmaz.
2.İmplant tedavisinde, diş kaybı olan bölgedeki kemikte, fonksiyon kaybına bağlı kemik erimesi olmayacağıdan , çene kemiği korunmuş olur .
3. Diş kaybının olduğu bölgedeki çene kemiği korunduğu için , implant tedavisinde , ileriki dönemde kemik erimesine bağlı estetik problemler minimize edilmiş olunur.

Tek diş implant tedavi süreciniz tatilinizi bölmeyecek şekilde planlanmamktadır. Tek diş implant tedavi süreciniz  boyunca tatilinizi yapmanıza engel hiçbir şey bulunmamaktadır.

Antalya tek diş implant tedavisi fiyatları kullanılan implant markaları ve tercih edeceğiniz kliniğe göre değişkenlik göstermektedir.  Net bir fiyat bilgisi almak adına ilk muayene kesinlikle şarttır. İmplant tedavileri hakkında bilgi edinmek için bizimle  iletişime geçebilir ve ilgili sayfadan randevu oluşturabilirsiniz.