Sitede Ara

ANTALYA Zigomatik İmplant

Eğer üst çene hattında olası kemik kaybı sorunları yaşanıyorsa ve eksik dişlerden yana muzdaripseniz, zigomatik diş implantları doğru bir seçim olacaktır. Üst çene kemiğinin yetersizliği veya erimesi nedeniyle geleneksel diş implantlarının yerleştirilmemesi durumlarda büyük kolaylık sağlayan zygomatik implantlar, üst çene hattındaki eksik dişlerin yerine yerleştirilerek kalıcı çözüm sunmaktadır.

antalya-zigomatik-implant
Formu Doldurun Bize Ulaşın

Zigomatik İmplant Nedir? Nasıl Yapılır?

Zigomatik implant tedavisinde profesyonel bir hizmet mi almak istiyorsunuz? Bu konuda Panoramik Dental Kliniği’nin uzman ve profesyonel hekimleri,kaliteli bir tedavi süreci geçirmeniz için tüm süreci titizlikle yürütmektedir.

Zigomatik implantlar, eksik diş sorunundan muzdarip olan ve üst çenesinde kemik kaybı sorunu yaşayan hastaların tedavisinde kullanılan bir implant türüdür. Bu implant türünde, yerleştirilecek olan dişler çene kemiğine değil. zigomatik kemiği olarak da bilinen elmacık kemiğine yerleştirilmektedir. Bu sayede hasta kemik kaybı sorunu yaşasa bile, ek bir kemik grefti tedavisi görmeden sağlıklı bir diş görünümüne kavuşabilir.

Bahsi geçen bu implant türü oldukça dayanıklı ve sağlam yapısından dolayı, uzun yıllar boyunca kullanıma elverişlidir. Böylelikle implantlarda olası sorunlar yaşanmaz ve hastanın ağız ve diş sağlığı tamamen korunmuş olunur. Bu tedavi yönteminde, ilk olarak uygulama yapılacak bölge sedasyon ile lokal olarak uyuşturularak, tedaviye hazırlanır. Ardından zigomatik çene implantlarını yerleştirmek için küçük kesiler oluşturulur. Oluşturulan bu kesiler doğrultusunda zigomatik diş implantları zigomatik kemiğine yerleştirilir. Daha sonrasında abutmentler takılarak, implantın sağlam olması sağlanır. Böylece dişe abutmentler yardımıyla destek verilir. Son olarak işlem bittiğinde zigomatik kemiğine estetik dikiş yapılarak tamamlanır.

Zigomatik implant ameliyatının yapı yaklaşık olarak 2-4 saat arasında sürmekte olup, 2-6 ay arasında da tam bir iyileşme gözlemlenir. Bu süre boyunca dikkat edilmesi gereken ağız bakımı ve doktor önerileridir. Böylelikle daha rahat ve iyi bir iyileşme süreci yaşayabilirsiniz.

zigomatik-implant-nedir
Zigomatik İmplantı Kimlere Uygulanabilir

Zigomatik İmplantı Kimlere Uygulanabilir?

Zigomatik çene implantı işlemiyle ekstra bir tedaviye gerek kalmadan kusursuz gülüşlere sahip olabilirsiniz.

Elmacık kemiği implantı olarak da bilinen zigomatik diş implantları,18 yaşına büyük ve ileri derecede çene kemiği kaybı yaşayan kişilere uygulanabilir. Bunun nedeni 18 yaşında küçük hastaların diş kemiği yapısı tam olarak gelişmemesi olarak gösterilebilir. Zigomatik diş implantının uygulanabileceği kişiler şunlardır;

 • Yoğun çene kemiği kaybı yaşamış kişiler
 • Uzun süre protez diş kullanmak zorunda olmuş bireyler
 • Geleneksel diş implantı yöntemlerinin yetersiz kaldığı hastalar
 • Olası kaza ve travmalar sonucunda çene kemiği kaybı yaşayan bireyler
 • Çocukluktan bu yana genetik olarak çene grefti sorunu yaşayanlar
 • İleri derecede çene kemiği erimesi yaşayan hastalar

tarafından zigomatik implant ameliyatı işlemi, sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Sizde yukarıda bahsi geçen sorunları yaşıyorsanız, zigomatik implant ameliyatını gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

 

Zigomatik İmplantın Avantajları Nelerdir?

Panoramik Antalya diş kliniği, zigomatik diş ameliyatının kolay ve konforlu geçmesi için, en son teknolojileri kullanarak, tedavi sürecinde yüksek başarı oranlarını yakalamaktadır.

 • Diş restorasyonları için güçlü tedavi yöntemi.

Elmacık kemiği diş implantları yaşanan kemik kaybı sorunu nedeniyle, zorluk yaşayan hastalar için kolaylık sağlayan güçlü bir tedavi yöntemidir. Elmacık kemiği diş implantları ile hastalar rahat bir şekilde yemek yiyebilir iken aynı zamanda da özgürce, çekinmeden gülümseyebilirler.

 • İleri derecede kemik kaybı yaşayan hastalar için doğru bir tedavi.

Üst çenede kalıtsal veya sonradan meydana gelmiş çene kemiği kaybı sorunlarında, hastalara ayrıcalık sunan bir tedavidir. Bunun nedeni, geleneksel implant tedavisine uygun olmayan hastalarda alternatif bir tedavi yöntemi olarak kullanıldığı için, zigomatik diş implantları kişinin elmacık kemiği yapısına özel olara hazırlanır ve kısa sürede yerleştirilir.

 • Uzun ömürlü kullanım garantisine sahip.

Zigomatik implant ameliyatı, gerekli hassasiyet ve bakım gösterildiği takdirde hasta 25+ yıl sağlıklı bir şekilde kullanabilir. Ancak gerekli tüm bakımı ve doktor önerilerini dikkate alması gerekebilir. Aksi halde istenilen sonuçlar elde edilemeyebilir.

 • Ekstra bir tedavi yöntemine gerek duymaz.

Elmacık kemiği diş implantı olarak da bilinen implantlar direkt olarak elmacık kemiğine uyum sağladığı için ve %100 uyum sağladığı için ekstra bir kemik grefti tedavisine ihtiyaç duymamaktadır. Böylelikle ekstra bir maliyet ödemek durumunda kalınmaz.

 • Protez diş işleminden daha sağlam bir uygulama

İleri derece diş çene kemiğinde erime meydana geldiyse ve artık protez dişler bile kullanım için uygun değilse. Zigomatik diş implantları doğru bir tedavi olacaktır. Böylelikle protez dişlerden daha sağlam bir diş yapısına sahip olabilirsiniz.

Zigomatik İmplant Avamtajları Nelerdir
Zigomatik Diş İmplantı Çeşitleri Nelerdir

Zigomatik Diş İmplantı Çeşitleri Nelerdir?

Zygomatic diş implantları, yapım şekline göre genellikle iki farklı çeşidi mevcuttur:

 1. Standart Zigomatik İmplantlar

 Standart zigomatik implantlar, zigomatik kemiğe doğrudan yerleştirilen ve yanak kemiğinin sağlam yapısına bağlanan uzun implantlardır. Bu implantlar, çene kemiğinde yetersizlik veya çene sinüslerinin genişlemesi gibi durumlarla karşılaşıldığında kullanılır. Standart zigomatik implantlar, güçlü bir implant desteği sağlar ve implant destekli protez dişlerin sabitlenmesini mümkün kılar.

 1. Pterygo Zigomatik İmplantlar

Pterigozigomatik implantlar, zigomatik implantların yanı sıra pterygoid plak adı verilen kemik yapısına da yerleştirilen implantlardır. Bu implantlar, zigomatik implantlar tek başına yeterli olmadığında veya farklı bir anatomik yapıya sahip hastalarda tercih edilebilir. Pterygo Zigomatik implantlar, daha fazla kemik desteği sağlayarak implantların stabil bir şekilde yerleştirilmesini sağlar.

Her iki zigomatik implant çeşidi de diş eksikliğini tedavi etmek için özel tasarlanmış implantlardır. İmplant tedavisi, hastanın çene kemiği durumu, implant yerleştirilecek bölge ve diğer faktörler dikkate alınarak belirlenir. Diş hekiminiz, sizin durumunuzda en uygun zigomatik implant çeşidini belirlemek için muayene ve değerlendirme yapacaktır.

Antalya Panoramik Diş Kliniği Zigomatik İmplant Tedavisi

Antalya Panoramik Diş Kliniği, deneyimli uzman diş hekimleri ve ileri tedavi yöntemleriyle, zigomatik implant ameliyatlarında yüksek başarı oranlarına sahiptir. Kliniğimizde gelişmiş teknolojiler kullanılarak, güvenli ve etkili bir şekilde zigomatik implant ameliyatları gerçekleştirilmektedir. Uzman ekibi, hasta odaklı yaklaşımıyla her hasta için kişiselleştirilmiş tedavi planları oluşturur ve en son teknikleri kullanarak mükemmel sonuçlar elde eder. Antalya Panoramik diş kliniğini ziyaret ederek, muhteşem bir gülüşe sahip olabilir ve diş eksikliği sorununuzu kalıcı bir şekilde çözümleyebilirsiniz.

Antalya Zigomatik Diş İmplant Tedavisi Fiyatları

Antalya zigomatik implant fiyatları, ön konsültasyon sonrasında hastanın çene kemiği durumuna ve ağız yapısına göre belirlenmektedir. Bu yüzden dolayı kesin bir şey söylemek yanlış olur. Çünkü zigomatik implant fiyatlarının belirlenmesinde birçok faktör vardır. Bu faktörlerin başında kullanılan implant markası, hastanın eksik diş sayısı ve tedavi süresi gibi etmenler gelmektedir.

Antalya Zigomatik İmplant Tedavisi

Gülümseten Google Yorumları

Değerli tecrübelerini bizimle paylaşan tüm hastalarımıza teşekkür ederiz.

Büşra Ç.

google

google

Profesyonel ekip ve hocallarla hızlı veçok pratik çözümlerle yaklaşan mükenmel bir klinik bence insanlar başka yerde zaman geçirmesin gerçekten dogru adres yaptıkları hizmet ve güler yüzden dolayı çok teşekkür ederim ayriyetten fatih hocama teşekkür ediyorum iyiki sizin gibi hekimler var teşekkür ediyorum

KA

Kadri A.

google

google

2014 yılında Esra hanım ile tanıştım orada ilgisi alakası çok güzel. Hastaya güven veriyor. Aynı zamanda Hüseyin bey ve Samed beye de muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

LM

Leyla M.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

E.U

Emine U.

google

google

Hüseyin bey ve Samed beye muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

M.A

Muhammet A.

google

google

Cok Güzel bir saqlik ocaqi.Bashda Hüseyn bey, olmakla hepinize teshekkürler !!! Profesyonel bir Kadronuz var hepsi de güleryüz 👍

K.K

Kenan K.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim

HEKİMLERİMİZ

Dt. Hüseyin GÜREL

Diş Hekimi

Dt. Canan Büyükşengün

Diş Hekimi

Dt. Mustafa Gökhan Koyuncu

Diş Hekimi

Dt. Esra BOZMAZ

Diş Hekimi

Dr.Dt. Ali Gizli
Dr.Dt. Ali Gizli

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Yrd.Doç.Dr. Gülen KAMAK

Diş Eti Hastalıkları Uzmanı

Uzm.Dr. Şerife Özbunar Kurt

Ortodontist

Uzm.Dt. Çiğdem BÜYÜKKÖK

Pedodontist

Dt. Ertuğrul AĞCA

Diş Hekimi

Dt. Mehmet Salih Mert

Diş Hekimi

Dt. Kyamran GASANOV

Diş Hekimi

Dt. Engin SAHİNSOY

Diş Hekimi

Dt. Ali Burak IŞIK

Diş Hekimi

Dt. Samet Yılmaz
Dt. Samet Yılmaz

Diş Hekimi

Dt. Abdulveli Karluk
Dt. Abdulveli Karluk

Diş Hekimi

zigomatik-implant-hakkinda-merak-edilenler

Merak Ettikleriniz

Zigomatik İmplant

Zigomatik implant, çene kemiğindeki zygoma adı verilen kemik yapısına yerleştirilen implantlardır. Zygoma implantları, yoğun derece de çene kemiği kaybı yaşayan kişilere destek sağlamak ve eksik dişlerin yerine yapılan, kişiye kolaylık sağlayan bir tedavi yöntemidir.

Antalya zigomatik diş implantı maliyeti için kesin bir şey söylemek yanlıştır. Bunun için hastanın çene kemiği analizi yapılması gerekmektedir. Detaylı bilgi almak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Zigomatik diş implantlarının ortalama ömrü 25+ yıldır. Fakat bu süre kişinin uyarıları dikkate alması ve bakımlarını düzenli yapmasına göre değişebilir.

Zigomatik diş ameliyatı genel itibariyle 2-4 saat arasında sürmektedir.