Sitede Ara

ANTALYA Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum diş kaplama tedavisi genellikle metal destekli porselen ve tam seramik kron olmak üzere çoğunlukla iki farklı alternatif üzerinden gerçekleştirilmektedir.
Zirkonyum kaplama rengi ve dokusu itibarıyla doğal dişe yakın bir görünüm kazandıran, ışık geçirgenliği ve dayanıklılığı estetik bir gülüş elde etmek için en fazla tercih edilen diş kaplama yöntemidir.

antalya-zirkonyum-kaplama
Formu Doldurun Bize Ulaşın

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Antalya’daki en iyi zirkonyum diş kaplama tedavisi ile sağlıklı ve doğal bir gülümseme için Panoramik Diş Kliniği’ne gelin. Öncesi-sonrası galerimizi inceleyin!

Zirkonyum kaplama tedavisi, zirkonyum malzemesi kullanılarak diş yüzeyine ve etrafına gerçekleştirilen kaplama işlemidir. Zirkonyum taç ya da zirkonyum kron olarak da bilinen zirkonyum kaplama tedavisi, genel olarak çürük diş tedavisi ve estetik bir gülümsemeye sahip olabilmek için tercih edilir. Zirkonyum diş kaplamaları, metal destekli porselen kaplamaların yerine kullanılan ve metal yerine zirkonyum adı verilen bir substrat içeren bir kaplama çeşididir. . Zirkonyum beyaz olduğu için metal destekli porselenlerde olduğu gibi koyu renk yansıması görülmez ve bu da zirkonyum dişleri daha estetik hale getirir.

Ön ve arka dişlerde tercih edilen zirkonyum kaplama, ön dişlerde estetik açıdan tercih edilirken,arka dişlerde sağlamlık açısından tercih edilmektedir.

zirkonyum-dis-kaplama
hangi-durumlarda-zirkonyum-dis-kaplamalar-tercih-edilmelidir

Hangi Durumlarda Zirkonyum Diş Kaplama Tercih Edilmelidir?

Gülüşünüzdeki eksiklikleri gidermek için en iyi seçim: Antalya Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisi! Panoramik Diş Kliniği’nde kaliteli ve yaratıcı tedavilerle hayallerinize kavuşun.

Hem estetiğin hem de dayanıklılığın gerekli olduğu durumlarda zirkonyum diş modeli tercih edilir. Bu sebepten dolayı ön dişlerde diş eksikliği var ise zirkonyum diş kaplama tercihinde bulunabilirsiniz. Zirkonyum kaplamanın genel olarak tercih edilme nedenleri şunlardır:

 • Estetik bir gülüşe sahip olmak için
 • Diş beyazlatma işleminin yeterli olmadığı durumlarda
 • Dişinizde şekil ve duruş bozukluğu var ise
 • Gülüş tasarımı yaptırmak isteyenler
 • Diş eti geriliği ya da diş eti çöküntüsü yaşayanlar
 • Çürüme ya da kırılma sonrası tahribata uğrayan dişlerde
 • Koyu renk dişlere sahip olan ve doğal dişine zarar vermek istemeyen kişiler  zirkonyum kaplama dişi tercih edebilirler.

Zirkonyum Kaplama Kimlere Uygulanmalı?

Zirkonyum diş kaplamayı her yaş grubundan insan kullanabilir fakat diş ve diş eti  gelişimini tamamlamamış kişilerin gelişimini tamamlamalarının beklenmesi daha doğrudur. Diş eti ve kemik gelişiminin tamamlanması 18-20 yaşa tekabül etmektedir. Bu nedenle ergenlik dönemini atlatmış ve gelişimini tamamlamış her bireye zirkonyum kaplama uygulanabilmektedir.

Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisi İçin Uygun Aday mıyım?

Gülüşünüzü en estetik hale getirmek için Antalya Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisi’ni tercih edin. Panoramik Diş Kliniği’nin uzman diş hekimleri, en son teknoloji cihazları ve çeşitli tedavi seçenekleriyle sizleri bekliyor.

 • Diş bozukluğunuz bulunuyorsa 
 • Mevcut dolgularınızdan memnun değilseniz eğer
 • Çarpık diş problemeniz bulunuyor ise
 • Dişlerinizde doldurulamayacak kadar madde kaybı yaşadıysanız
 • Kırık veya çatlak dişleriniz bulunuyorsa 
 • Florozis ve antibiyotik kullanımına bağlı renk değişikliği olan kişiler 
 • Estetikle ilgili beklentileri olan hemen hemen herkes zirkonyum diş tedavi için uygundur.
zirkonyum-dis-kaplama-kimlere-uygulanmali
zirkonyum-dis-kaplama-asamalari

Zirkonyum Kaplama Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Zirkonyum Diş Kaplama tedavisi mi arıyorsunuz? Antalya’daki en iyi diş hekimleriyle çalışarak güzel ve doğal görünümlü bir gülüşe sahip olun. Hemen randevu alın ve farkı yaşayın!

 • Uzman cerrahlarımızın muayenesi sonrası zirkonyum diş kaplamaya karar verildikten sonra ilk olarak modelleme ve tarama işlemleri gerçekleştirilir. 
 • Zirkonyum diş kaplama yapılacak bölgenin ölçüleri alınır. Dijitalde 3D olarak görüntülenir.
 • Ölçü alım işlemi tamamlandıktan sonra tasarım ve model işlemi yapılır. 
 • Zirkon blok yapımı tamamlanır
 • Bloklar fırınlama sürecinden geçer ve 
 • Uygun renk, ton seçimi sonrası diş kaplama süreci tamamlanır.

Zirkonyum Diş Kaplama Aşamaları Nelerdir?

İlk olarak dişler, kaplama işlemi için uygun boyuta getirilir.
Dişler uygun boyuta getirildikten sonra kaplamalar için ölçü alınır.
Dişe uygun renkte olan zirkonyum kaplamalar oluşturulur.
Son olarak yapıştırma işlemi yapılır ve kendi dişlerinizden farksız doğal zirkonyum kaplamalara sahip olarak yeme içme işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Zirkonyum Diş Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

Zirkonyum Veneers:Doğada bulunan bir madde olan zirkonyum.beyaz  metal içerikli olup dişlerinizde doğal bir görünüm sağlar. Zirkonyum veneers tekniğinde tek diş üzerinde uygulama gerçekleştirilir.

Zirkonyum Implant Üstü Kaplama All on 4 Sistem: Bu tedavide 4 tane implant üzerine 12-14 adet sabitlenmiş zirkonyum kaplama çeneye yerleştirilmektedir. Bu yöntemde diş hekiminin uzmanlık seviyesi önem kazanır; malzeme daha yoğundur ve daha fazla işçilik isteyen bir seçenektir.

Zirkonyum Implant Üstü Kaplama:Implant üstüne zirkonyum kaplama uygulamaları uzman hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilir. Gerçek diş görüntüsü yaratılmaktadır.

Zirkonyum Gülüş Estetiği:Gülüş tasarımı tedavisinde de zirkonyum kaplama kullanılabilmektedir. Bu teknik de dişlerin rengi, yapısı ve şekli istenilen biçime getirilir.

zirkonyum-kaplama-cesitleri-nelerdir
zirkonyum-kaplama-avantajlari-nelerdir

Zirkonyum Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Panoramik Diş Kliniği’nin son teknoloji cihazlarıyla uyguladığı zirkonyum diş kaplama tedavisi ile sağlıklı ve doğal bir gülümseme için avantajlarımızı keşfedin.

 • Estetik bir gülüşe sahip olmak istiyorsanız
 • Doğal diş rengine yakın bir alaşımdır.
 • Zirkonyum dişin yapısında hiçbir metal uygulanmaz. Bu yüzden zirkonyum diş kaplama metal alerjisi olan hastalarda da kısa süre içinde uygulanmaktadır.
 • Zirkonyumun diş dokusuyla uyumu da yüksektir. Uygulama sırasında diş etinde morarma ya da renklenme şikayetleri olmaz.
 • Diş eti çekilmesi yaşanmaz.
 • Zirkonyum kaplamalar değiştirilmek istendiği zaman dişe bir zarar verilmeden işlem yapılabilir.
 • Dişlerinde doğal diş rengine ve yapısına yakın bir sonuç verir.
 • Zirkonyum diş kaplama her yaşta yapılabilir. Erken yaşlarda dahi daimi dişlerin ağızda sağlıklı kalması için zirkonyum kaplamaya başvurulabilir.
 • Ağız içinde uzun ömürlü ve sağlam bir diş kaplama uygulaması için zirkonyum kaplama tercih edilebilir.
 • Diş eti hastalıkları olan hastalarda diş eti hastalıkları tedavisi sonrasında zirkonyum diş kaplama uygulanabilir.

Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Günde en az iki kere fırçalamaya özen gösterilmelidir.
 • 6 ayda 1  düzenli kontrole gidilmesi gerekmektedir.
 • İlk zamanlar hafif bir sızlama yaşayabilirsiniz. Zamanla geçecek olan bu sızlama gayet normaldir.Geçmemesi durumunda doktorunuzun önerdiği ağrı kesiciyi kullanabilirs ya da  hekiminizden randevu alabilirsiniz.
 • Diş ipi kullanımına normalden olduğundan daha fazla önem verilmeli. Bu süreçte kullanımı arttırılmalıdır.
 • Aşırı sert yiyecekler bu dönem tüketilmemeli ya da tüketirken dikkat edilmelidir. . 
 • İlk etapta zirkonyum kaplamaya alışmanız zaman alacaktır. 
 • Her türlü sorununuz için doktorunuzdan randevu alarak başvurmalısınız.
zirkonyum-tedavi-sonrasi-dikkat-edilmesi-gerekenler
antalya-zirkonyum-kaplama-fiyatlari

Antalya Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Antalya’daki En İyi Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisi için Panoramik Diş Kliniği’ne hoş geldiniz! Kaliteli ve uygun fiyatlı tedavi seçeneklerimizi keşfedin. Öncesi-sonrası galerimizi ziyaret edin!

Antalya zirkonyum kaplama fiyatları, uygulanacak diş sayısı, zirkonyum kron fiyatı, kron tasarlama aşamalarının değişmesi,( kron rengi belirleme , diş ölçüleri), enflasyon oranlarının diş tedavi koşullarına etkisi, tedavide müdahaleyi gerçekleştiren uzman diş doktorun tecrübesine  değişkenlik göstermektedir. Net bir fiyat bilgisi almak için diş hekiminden  randevu alarak ilk kontrolden geçmeniz gerekmektedir.

Antalya Zirkonyum Kaplama Tedavisinde Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Antalya’da en kaliteli Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisi Panoramik Diş Kliniği’nde! Öncesi-sonrası galerimizde diğer hastaların başarılı sonuçlarını inceleyin ve siz de mutlu bir gülüşe sahip olun.

Antalya Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, ağız ve diş sağlığında doğru teşhis, planlama ve tedavinin önemine değer vererek süreci yönetmektedir. Antalya zirkonyum kaplama hizmeti veren panoramik diş kliniğinin bünyesinde bulunan uzman doktor kadrosu ve deneyimli personeli, her hastası ile aynı özveriyle ilgilenmekte ve size özel zirkonyum kaplama tedavi planlamalarını gerçekleştirmektedir.

Gülümseten Google Yorumları

Değerli tecrübelerini bizimle paylaşan tüm hastalarımıza teşekkür ederiz.

Büşra Ç.

google

google

Profesyonel ekip ve hocallarla hızlı veçok pratik çözümlerle yaklaşan mükenmel bir klinik bence insanlar başka yerde zaman geçirmesin gerçekten dogru adres yaptıkları hizmet ve güler yüzden dolayı çok teşekkür ederim ayriyetten fatih hocama teşekkür ediyorum iyiki sizin gibi hekimler var teşekkür ediyorum

KA

Kadri A.

google

google

2014 yılında Esra hanım ile tanıştım orada ilgisi alakası çok güzel. Hastaya güven veriyor. Aynı zamanda Hüseyin bey ve Samed beye de muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

LM

Leyla M.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

E.U

Emine U.

google

google

Hüseyin bey ve Samed beye muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

M.A

Muhammet A.

google

google

Cok Güzel bir saqlik ocaqi.Bashda Hüseyn bey, olmakla hepinize teshekkürler !!! Profesyonel bir Kadronuz var hepsi de güleryüz 👍

K.K

Kenan K.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim

HEKİMLERİMİZ

Dt. Hüseyin GÜREL

Diş Hekimi

Dt. Canan Büyükşengün

Diş Hekimi

Dt. Mustafa Gökhan Koyuncu

Diş Hekimi

Dt. Esra BOZMAZ

Diş Hekimi

Dr.Dt. Ali Gizli
Dr.Dt. Ali Gizli

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Yrd.Doç.Dr. Gülen KAMAK

Diş Eti Hastalıkları Uzmanı

Uzm.Dr. Şerife Özbunar Kurt

Ortodontist

Uzm.Dt. Çiğdem BÜYÜKKÖK

Pedodontist

Dt. Ertuğrul AĞCA

Diş Hekimi

Dt. Mehmet Salih Mert

Diş Hekimi

Dt. Kyamran GASANOV

Diş Hekimi

Dt. Engin SAHİNSOY

Diş Hekimi

Dt. Ali Burak IŞIK

Diş Hekimi

Dt. Samet Yılmaz
Dt. Samet Yılmaz

Diş Hekimi

Dt. Abdulveli Karluk
Dt. Abdulveli Karluk

Diş Hekimi

zirkonyum-kaplama-sss

Merak Ettikleriniz

Antalya Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum diş, metal destekli porselen yerine zirkonyum malzemesi kullanılarak yapılan diş kaplama prosedürüdür. 

Zirkonyum kaplama çeşitleri farklılık göstermektedir. Bunlar arasında;

Tek dişe uygulanan zirkonyum veneers, zirkonyum gülüş estetiği, zirkonyum implant üstü kaplama ve zirkonyum implant üstü kaplama all on four olarak ayrılmaktadır. 

Zirkonyum dişler, iyi bakıldığı takdirde sararma yapmaz. Ancak, bir nedenle sararan dişler diş kliniği ortamında tekrardan beyazlatılabilir.

Evet beyazlatılabilir. Takıldığı günden itibaren hekimin tavsiyelerine uyulduğu taktirde herhangi bir sararma olmaz fakat herhangi bir nedenle bakımın yeterli olmadığı durumlarda sararma oluşması durumunda klinik ortamında basit ve kısa bir işlemle dişler yeniden beyazlatılabilir.

Doğal dişe özel yapışkanlar aracılığıyla sabitlenen zirkonyum kaplamalar, yerinden oynamaz veya dişten düşmez.

Zirkonyum kaplama, yüksek gerilme direncine sahiptir. Estetik duruşu, doku uyumu, sağlamlığı ve doğallığı nedeniyle de sıklıkla tercih edilmektedir. Porselen diş kaplama ise metal destekli seramik kronlar olarak camsı bir yapıya sahiptir.. Dolayısıyla bu teknikte seramiği destekleyecek metal köprüler tercih edilir. Zirkonyum kaplama porselen kaplamaya oranla daha da sağlam bir yapıya sahiptir.

Bir süre verecek olursak zirkonyum kaplamalar 5-15 sene süre zarfında kullanılmaktadır. Kaplamanın ömrünün artması için ağız bakımının çok önemli olduğu unutulmamalıdır. 

Normal zamanlardaki gibi günde 3 kez diş fırçalanır.  Diş ipi ve dişsiz bölgeler için superfloss (özel diş ipi) kullanılır. 6 ayda bir hekim kontrollerine düzenli şekilde gelinilmelidir.

Evet, zirkonyum kaplama tedavi seanslarınız tatil yapmanıza olanak tanıyacak şekilde planlanmaktadır. Bu sayede hem tedaviniz tamamlanır hem de Antalya’yı gezme fırsatını elinde bulundurursunuz. 

Antalya Zirkonyum kaplama fiyatları ne kadar? sorusu pek çok faktöre göre değişkenlik gösterir. Bu faktörler arasında; uygulanacak diş sayısı, hastanın ağız ve diş sağlığı durumu, seçilen klinik vb. etki eder. Zirkonyum kaplama maliyetinde net fiyat bilgisi için ilk muayeneden geçmeniz gerekmektedir.