Antalya Zirkonyum Kaplama

Antalya Zirkonyum Kaplama

Antalya zirkonyum kaplama yaptırmak isteyenler kliniğimizi tercih ederek istedikleri sonuca kavuşmanın mutluluğunu yaşamaktadır. Estetik ve teknolojik olarak en iyi sonuç veren materyallerin başında zirkonyum gelir. Dokularla uyumlu olan zirkonyum, diş etlerinin renklenmesine yol açmaz. Bu altyapı malzemesiyle dişlerde estetik bir görüntü elde etmek son derece kolaydır.

Zirkonyum şeffaf, beyaz renkte ve ışığı geçirebilir olduğu için porselen ve protezlerde sıklıkla tercih edilir.

Zirkonyum Kaplama Nedir ?

Zirkonyum, beyaz renkli, içinde metal desteği olmayan, ışık geçirgenliğine sahip materyaldir. Doğal dişe çok yakın bir görünümü vardır, vücut dokularıyla uyumludur.

 

Zirkonyum Kaplama Avantajları

  • Zirkonyum kaplama Antalya şehrinde kliniğimiz tarafından –tüm diş tedavilerinde olduğu gibi- hastaya özgü yaklaşım ve %100 başarı oranıyla gerçekleştirilmektedir. Bunlar metal destekli porselenlere kıyasla daha estetik ve doğal bir görüntü sunar.
  • Öte yandan zirkonyum kaplamada metal yoktur. Diş etiyle birleştiği yerlerde diş eti renklenmesine sebebiyet vermez.
  • Vücutla kolayca biyolojik uyum sağlar. Dudak, dil ve yanak gibi dokularla uyumludur. Bu da zirkonyum kaplamanın uzun ömürlü olduğu anlamına gelir.
  • Zirkonyum dişlerin dayanıklılığı daha fazladır. Diş gıcırdatma, diş sıkma gibi eylemlerde, çiğneme basınçlarında sağlamlığıyla büyük avantaj meydana getirir.
  • Zirkonyum kaplama yarı şeffaf olduğundan ışığı geçirebilir.
  • Kenarları daha incedir. Diş etine rahatsızlık vermez.
  • Zirkonyum uygulanan dişin çürüme riski yoktur. Çünkü diş ile kaplama arasındaki boşluk tam olarak kapatılmaktadır.
  • Zirkonyum altyapılı dişler alerjik reaksiyonlara karşı dirençlidir.

 

Zirkonyum Kaplama Nasıl Yapılır?

Zirkonyum dişlerden aşındırılarak uygulanan bir kaplama çeşididir. Ön dişlere de, arka dişlere de uygulanabilir. Ön dişlerin fazla aşındırmaya ihtiyacı yoksa lamine diş kaplama tercih edilir.

Zirkonyum çok sağlam bir maddedir ve kırılma direnci son derece yüksektir. Bu nedenle arka dişler için daha uygundur. Gülüş tasarımı uygulamalarında sıklıkla zirkonyum kaplamadan yararlanılır.

hastanın detaylı ağız içi muayenesi yapılmakta ve panaromik röntgen görüntülenmesiyle tedavi için yol haritası çizilmektedir. Fakat hastanın diş köklerinde iltihap varsa, dişinde çürük mevcutsa öncelikle bu sorunların tedavisine odaklanılır.

Doğal dişlerin ve gülüşün yakalanabilmesi için hastaların beklentileri iyi analiz edilerek diş formu, sayısı ve rengi bu doğrultuda belirlenir. Daha sonra zirkonyum altyapı bilgisayar destekli programlarla hazırlanır.

Operasyon sırasında dişler çepeçevre kesilip küçültülür. Tedavi süresince hastanın birkaç gün geçici diş kullanması gerekecektir. Hazırlanmış zirkonyum dişler birkaç provanın ardından son seansta yapıştırılacak ve böylelikle hasta doğal görünümlü dişlere kavuşturulmuş olacaktır.

Antalya zirkonyum kaplama tedavisi kliniğimizde uzman ve deneyimli diş hekimleri tarafından ‘minimum risk, maximum memnuniyet, yüz güldüren sonuç’ ilkesiyle gerçekleştirilmektedir.

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Etmeyi Unutmayın !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir