Çene Cerrahisi

Günümüzde gelişen teknolojik gelişmeler sonucu yaşanan diş problemlerine anında ve daha sağlıklı yöntemler ile müdahale edilerek kişilerin yaşadığı sıkıntılar en aza indirilmektedir. Her gün yeni bir diş tedavi yöntemi ortaya çıkmaktadır. 

Tanı ve Uygulama

Ayrıca diş problemlerini yanında estetik görünüm olarak ağız ve çene sorunlarına da başarılı bir şekilde müdahale edilmektedir. Bunun için gömülü yirmi yaş dişleri, çene çıkıkları veya kırıkları, ağız içerisinde oluşan kist ve tümör gibi sorunlarla çene cerrahisi bölümü daha sağlıklı ve başarılı bir şekilde ilgilenmektedir. Çene cerrahı olan kişiler diş hekimliği fakültesinden mezun olduktan sonra ağız, diş ve çene cerrahisi ana bilim dalında uzmanlık eğitimi alırlar. Böylece uzman hekim sıfatı kazanırlar.


KİMLER ÇENE CERRAHİSİNDEN YARDIM ALABİLİR?

Çene cerrahisi alanında uzman kişilerin yaptığı hizmetlerdir. Çene cerrahisine diş ya da çene kırığı vakaları, ağız içi kistler, gömülü kalmış dişler, ağız içerisinde bulunan yumuşak ve sert doku deformasyonları gibi rahatsızlıklar gelmektedir. Bunların dışında çene yüz ağrıları, çene eklemi ağrıları çekenler de çene cerrahlarından yardım alırlar< Bu sorunları yaşayan insanların doğru yerlerden yardım alarak sağlıklı işlemlerden geçmeleri gerekir. Mesela ; yirmilik dişlerde kemik içerisinde kalan gömülü dişleri olan insanların gideceği ilk yer çene cerrahıdır. Çünkü kemik içerisinde kalan gömülü dişler ameliyat ile alınabilir. Bu ameliyatı da çene cerrahları başarılı bir şekilde yapmaktalar.

CERRAHİ ÇEKİM NE DEMEKTİR ?

İnsanların bir çoğu diş rahatsızlığı yaşamaktalar. Yaşanan sorunlar kimi zaman basit bir müdahale ile giderilirken kimi zaman is bu mümkün olmamaktadır. Bazen çürüyen dişler kolayca bir lokal anestezi ile çekilirken, bazen de diş eti içerisinde kalan ve görülemeyen dişler ya da gömülü diş sorunları olanlar çene cerrahlarına giderler ve yapılan cerrahi çekimler ile tedavileri gerçekleştirilir. Çekilecek dişler kendi aralarında bölümlere ayrılarak çekilme işlemleri yapılır. Çene cerrahisi alanında yardım almak isteyen hastalar kurumumuzdan yardım alabilirler. Alanında tecrübeli uzman arkadaşlarımız gelen hastalara en doğru tedavi yöntemleri ile müdahale ederek sorunların giderilmesine yardımcı oluyorlar

Randevu Alın

0 242 259 22 66

Eğer dişlerinizde sarılık ya da kötü bir nefes kokusu mevcutsa uzman doktorlarımız sizler için en hızlı müdaheleyi yapacatır.

Randevu Alın