Sitede Ara

Diş İmplantı Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Diş İmplantı Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Diş implantı, eksik dişlerin tamamlanması için yapılan bir tedavidir. İmplant tedavisinde yapay diş kökü çene kemiğine yerleştirilir. Böylece eksik dişlerin yeri fonksiyonel ve estetik olarak onarılır. Diş implantı aşamalı olarak gerçekleşen bir tedavidir. Tedavi öncesinde dikkatli olmak; tedavi sürecini destekleyerek iyileşmeyi de hızlandıracaktır. Bu yazımızda ise implant yaptırmadan önce bilmeniz gereken detaylara değineceğiz. İyi okumalar dileriz. 

İmplant Yaptırmadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar Nelerdir?

Diş İmplantı Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?
Diş İmplantı Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Diş implantı, eksik dişlerin tedavisinde en iyi çözümlerden biridir. İmplant diğer dişlere zarar vermez ve doğal dişlere yakın bir görünüme sahip olur. Estetik bir görünüm sağlayan implant dişin sağlıklı bir şekilde uygulanması için tedavi uzman diş hekimi tarafından yapılmalıdır. Hassas ve önemli bir tedavi olduğu için alanında profesyonel diş hekimleri tercih edilmelidir. Diş hekimini seçimini yaptıktan sonra implant tedavisi yaptırmadan önce dikkat edilecekler şu şekildedir:

 • İmplant tedavisi öncesi temel detay; doğru bir planlama yapmaktır. İmplant tedavisinin birkaç ay süreceğini bilmelisiniz. Tedavi sürecine hazır hissettiğinizde işlemlere başlamalısınız. 
 • Tedaviye başlamadan önce diş hekiminden detaylı bir şekilde bilgi almalısınız. Diş implantı, çene kemiğinin içerisine yerleştirilir. Dolayısıyla kapsamlı bir diş tedavisidir. İmplant yerleştirilmeden önce süreç hakkında bilgi almanız sizi rahatlatacaktır.
 • İmplant tedavisi için genel sağlık durumunuzun iyi olması gerekmektedir. Bu nedenle tedavi öncesinde beslenmenize ve alışkanlıklarınıza dikkat etmelisiniz.
 • İmplant tedavisinin başarılı olması için kişinin sigara kullanmaması gerekmektedir. Sigara tüketimi implantta enfeksiyon riskine neden olmaktadır. Dolayısıyla diş implantı öncesi en az 1 ay önce sigarayı bırakmalısınız. 
 • İmplant tedavisine başlamadan önce diş sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Dişlerinizi düzenli olarak fırçalamalı; diş etlerinizin bakımını yapmalısınız. 
 • İsteğinize göre diş implantı tedavisi genel anestezi ya da lokal anestezi ile yapılmaktadır. Diş hekiminize tercih ettiğiniz lokal tedaviyi belirtmelisiniz.
 • İmplant diş tedavisi konusunda korkularınız varsa; endişelenmeyin. Diş implantı takıldıktan sonra hissedeceğiniz ağrı minimum seviyededir.
 • İmplant muayenesi için randevu alırken o gün dinlenmeniz gerektiğini aklınızda bulundurarak tarih seçmelisiniz. 
 • Diş implantı için kemik yapısının elverişli olması gerekmektedir. Diş hekimi tarafından muayene sırasında kemik yapınızı detaylı olarak incelenmelidir.
 • İmplantın başarılı sonuçlar sağlaması için kemik yapınızın tedavi ile uyumlu olması gerekir. İmplant diş tedavisinde kullanılacak implant türü beklentilerinizi karşılamalıdır. İmplant tedavisi için kullanılacak markanın kaliteli ve dayanıklı olması gerekmektedir. Diş hekiminin patentli ürün kullandığından emin olmalısınız. Kalitesiz implantlar tedaviyi kötü yönde etkileyeceği gibi diş sağlığınızın da bozulmasına neden olabilir. 
 • Diş implantlarının türü ve markalarına bağlı içerikleri değişmektedir. Tedavi öncesinde implant çeşitleri hakkında bilgi almalısınız. Merak ettiğiniz detayları ise diş implantı markaları hakkındaki blogumuzdan okuyabilirsiniz.
 • Diş implantı kullanımı doğal dişlerin işlevi ile aynıdır. Diş hekimi uzman olduğu takdirde implant tedavisi sizin için rahat geçecektir. 

Antalya’da Diş İmplantı Tedavisi Öncesi Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Antalya’da implant tedavisi yaptırmak istiyorsanız öncelikle dikkat etmeniz gereken ayrıntı; profesyonel bir diş hekimi bulmaktır. Diş sağlığı hassas tedavileri içerir. Bu nedenle alanında uzman diş hekimi seçimi, başarılı implant tedavisi için önemlidir. Ayrıca implant tedavisinin profesyonel bir şekilde uygulanması adına diş kliniğinin yeterli teknolojik altyapısı olmalıdır. 

Antalya Özel Diş Kliniği Panoramik; alanlarında uzman diş hekimleri ile hizmet sağlamaktadır. Profesyonel diş implantı tedavisi için; Antalya İmplant Tedavisi hizmet sayfamızı inceleyebilirsiniz. Diş hekimlerinden muayene tarihi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SSS

Diş implantı kimlere uygulanmaz?

Diş implantı; sağlık durumu kötü olan kişilere, diş sıkma alışkanlığı olanlara, çene yapısı uygun olmayanlara, diyabet hastalarına ve kemik erimesi ilerlemiş kişilere uygulanmaz.

Mesaj Gönder

Bize Ulaşın

Hızlı İletişim

Hemen Bizimle İletişime geçin

Online Randevu

Randevu Alın