Sitede Ara

Diş Teli Fiyatları Antalya

Diş teli fiyatları Antalya polikliniklerinin her birinde farklılık göstermektedir. Hasta odaklı yaklaşımını bütçe odaklı anlayışla birleştiren kliniğimiz, ‘tedavi olmak herkesin hakkı’ sloganını benimsemiştir.

Profesyonel diş hekimlerinin görev yaptığı kliniğimiz ağız, diş ve çene sağlığını ilgilendiren tüm problemlerin güvenilir çözüm adresidir. Diş teli de bu kapsamda uygulanan tedavilerden biridir. Uygun sterilizasyon şartlarının sağlandığı ve her zaman en yeni teknolojilerden yararlanılan kliniğimiz, diş sağlığını ve doya doya gülme özgürlüğünü yeniden kazanmak isteyenlere hitap etmektedir.

Diş Teli Nedir? Diş Teli Kullanımı Neden Gerekir?

Hastanın diş diziliminde çarpıklık, bozukluk varsa diş teli tedavisine başvurulur. Diş teli bir braket ile bunu sabit tutan telden meydana gelir. Dişlerde aralık olması da bu yöntemle çözüme kavuşturulur.

Kırık dişler, ısırma bozukluğu, dişlerin üst üste binmesi veya buna benzer durumlarda da diş teline başvurulur.

Çene yapısındaki bozukluklarda, diş çıkmaması sorununda ve damak darlığında da yine bu tedavi yöntemi tercih edilir.

Diş teli çocuk hastalara da uygulanabilir. Arzu edilen sonucun alınabilmesi için tel en az 18-24 ay takılmalıdır. Hatta bazı kişilerde bu süre 3 yıla kadar çıkabilir.

Diş Teli Türleri

  1. Diş teli çeşitleri arasında bulunan porselen teller, metal tellere nispeten dayanıklılığı daha az materyallerdir. Dışarıdan çok belli olmaması bir avantaj olabilir fakat bunlarla tedavi uzun sürer.
  2. Şeffaf plaklar ise kolayca takıp çıkarılabilir. Estetik görünüme zarar vermez. Bu nedenle sıkça tercih edilir.
  3. Lingual braket dişlerin iç kısmına yapıştırmak suretiyle kullanılmakta olup çoğu zaman yaşlı hastalarda tercih edilir.
  4. Metal diş telleriyse dış tarafa yerleştirilirler. Çocuklarda daha yaygın kullanım oranına sahip olan bu teller son derece dayanıklıdır.

Antalya Diş Teli Fiyatları

Diş teli fiyatları Antalya ilçelerindeki şubelerimizde farklılık gösterebilmektedir. Çünkü kullanılacak malzemenin türü, kalitesi, doktorun tecrübesi ve tedavi müddeti gibi faktörler diş teli fiyatları üzerinde doğrudan etkilidir.

Türk Dişhekimleri Birliği tarafından belirlenen tarife de bu fiyatlara yansımaktadır. Dişlerde veya çenede mevcut olan problemin türüne göre uygulanacak tedavi değişecektir. Bu da hâliyle fiyatların farklılaşmasına yol açacaktır.

Kliniğimiz üst düzey kalitesini ekonomik fiyat politikasıyla desteklemektedir. Diş teli fiyatları Antalya halkı için sorun olmasın, herkes hak ettiği tedavi hizmetini alsın düşüncesiyle bu şekilde bir politika izleyen kliniğimiz, modern donanımları ve uzman personelleriyle diş teli tedavisi için doğru adrestir.

Mesaj Gönder

Bize Ulaşın

Hızlı İletişim

Hemen Bizimle İletişime geçin

Online Randevu

Randevu Alın