Sitede Ara

En İyi İmplant Markaları ve Aralarındaki Farklar Nelerdir?

İmplant, diş tedavisinde en çok kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir. Sanılanın aksine oldukça basit ve kısa süren implant diş tedavisi; yapısı itibariyle kırılmış, çürümüş ve eksik dişlerin yerini doldurmak için yapılan bir tedavi yöntemidir. İmplant diş tedavisi yönteminde işlemin yapımı kadar kullanılan diş implantının markası ve yapısı da önemlidir. Bu sebepten dolayı birbirinden farklı özelliklerde ve kalitelerde dünya üzerinde 900’e yakın ithal implant markası bulunmaktadır. Türkiye’de ise yerli implant markalarının çeşitliliğine ait bu sayı 60 civarındadır.


“İmplant Markaları ve Aralarındaki Farklar Nelerdir?” blogumuzda farklı özelliklerdeki implant markalarını ve özelliklerini yakından tanıyarak, implant markaları konusunda aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

En İyi İmplant Markaları Nelerdir?

Tedavilerde kullanılan birbirinden farklı birçok diş implantı markası bulunmaktadır. Bu markalar içeriklerine, kullanılacak dişin ve çenenin yapısına göre değişiklik göstermektedir. Yüzlerce farklı çeşidi olan diş implantlarını yakından tanıyarak, çene ve diş yapınız için en ideal ve en iyi diş implantını seçebilirsiniz.

En İyi Dental İmplant Markaları

MegaGen

Alanında uzman ve deneyimli cerrahlar tarafından kurulan MegaGen, 2002 yılında Kore’de kurulmuştur. Yüksek kalite prensibi ile tasarlanmış ve üretilmiş implant diş markası, hasta ve diş hekimi için tedavi sürecini kolaylaştıran bir yapıya sahiptir. Bu sebepten dolayı implant diş sektöründe yeniliklere imza atarak, sektörün öncüsü konumuna gelmiştir. 

Tedavide hızlı ve kesin sonuçlar vermesi dünya çapında sıklıkla tercih edilen bir dental implant markası olmasında önemli bir role sahiptir. Dünya çapında fazlasıyla tercih edilen marka, FDA onaylı olup içeriğinde insan sağlığına zarar verecek hiçbir madde bulundurmamaktadır. 

Her geçen gün hız kesmeden büyümekte olan ve ivme kazanan MegaGen, son olarak 2018 yılının sonlarına doğru Asya’da en büyük implant üretim tesisini açarak, implant markaları arasından sıyrılıp kendini tüm dünyaya kanıtlamıştır.

Medentika

Diş implant sektöründe öncü markaların başında gelen Medentika, Almanya’da kurulan bir firma olup 2005 yılında kurulmuştur.  Kurulduğu andan itibaren kalitesiyle adından söz ettirmiştir. Firma, üstün Alman teknolojisiyle üretildiği için oldukça üst segment bir markadır. Bu sebepten dolayı dayanıklı ve uzun ömürlü kullanıma uygundur. 

Genel olarak dayanıklı yapısından dolayı çene kemiği erimelerini azaltarak, kullanan kişide kullanım kolaylığı ve rahatlığı sağlamaktadır. Böylelikle implant diş uygulamasından sonra çok kısa sürede sağlıklı bir şekilde beslenme sağlanabilir. 
Medentika diş implantı yapısı itibariyle genel olarak, hareketli protez kullanan veya kullanmak zorunda olan hastalar için kullanılmaktadır.

Nobel Biocare

Nobel Biocare  isveç menşeili bir firma olup, dental implant alanında çalışmalar yapan köklü bir markadır. AR-GE alanındaki yapmış olduğu çalışmalar sonucunda, ortaya koymuş olduğu ‘all in four implant’’ sistemiyle adından sıkça söz ettirmektedir. 

Sektördeki FDA onaylı diş implant markalarından olan Nobel Biocare, yapısı itibariyle titanyum alaşımlı yapıda olup çene yapısıyla yüksek uyumluluk sağlar. Böylece gerçek dişin yerini almaktadır.  

Uzun ömürlü kullanıma uygun olan Nobel Biocare diş implantın takılma aşamasında ekstra abutmente gerek duymaz. Bu yüzden dolayı da hastada kullanım kolaylığı sağlar.

Astra Tech

Astra Tech markası İsveç’te kurulmuştur. Dental implant markası Avrupa’nın birçok ülkesine hizmet vermektedir. Ülkemizde de birçok diş hekimi tarafından da tercih edilen firma, üretim esnasında kullanmış olduğu üst düzey teknolojisi nedeniyle estetik ve sağlamlığı bir araya getirmiştir.

Dental implant ürünlerinde kaliteli hammadde kullandığından dolayı, premium düzeyde sağlamlık garantisi sunmaktadır.  Sağlamlık garantisi sebebiyle uzun kullanıma uygundur. Ayrıca Astre Tech, FDA onaylı implant markalarından birisi olup hiçbir şekilde insan sağlığına zarar vermemektedir.

Son olarak Astra Tech diş implantının tüm ürünlerini ağız içindeki işlemler için kullanıma uygundur. Bu sebepten dolayı da diş hekimlerinin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Straumann Roxolid

İsveç menşeli markalardan olan dental implant markası, tasarlanırken hastaların tüm ağız anatomisi göz önünde bulundurulmuştur. Dental implantlar ömür boyu kullanım garantisi sağlamaktadır. 

Straumann Roxolid implant diş markası, %85 titanyum ve %15 zirkonyum alaşımlı olduğu için oldukça dayanıklıdır. Ayrıca işlem yapıldıktan sonra rahatsızlık hissiyatı hiçbir şekilde oluşmaz. Uygulama sonrasında, hızlı bir şekilde çene yapısıyla uyum sağlar.
Buna ek olarak, Straumann Roxolid diş implantı gülüş estetiği konusunda implant üstü materyaller ile tam uyum sağlamaktadır.

Alpha Bio

Marka Danaher Corporation firması, ABD merkezli bir markadır. Gelişen teknolojiyi, tasarımla bir araya getiren firma, diş alanındaki tüm cerrahi malzemeleri üretmektedir. Alpha Bio’nun kısa sürede en çok tercih edilen marka haline gelmesindeki en büyük etken yüksek kaliteye sahip olmasıdır. 

Hastalar üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda, dental implantları sorunsuz bir şekilde hiç problem yaşamadan kullandıkları saptanmıştır. Bu yüzden de kısa sürede en çok tercih edilen marka konumuna yükselmiştir.

Buna ek olarak, Alpha Bio Dental implantlar kısa sürede çene yapısıyla kısa sürede kaynaşmaktadır.

AB

İsrail asıllı dental implant markası, bir çift tarafından kurulmuştur. 15 yıldır sektörde hizmet sağlayan marka, ürünlerini sadece dental implant üzerine kısıtlamaktadır. Bu yüzden dolayı da dental implant sektöründe adından sıkça söz ettirmektedir.

AB diş implantları, titanyum alaşımlı olduğu için, uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Ayrıca kalite anlamında kendini kanıtlamış olan AB dental implant birçok ülkede, diş hekimlerine diş implantı eğitimi vermektedir.

DTI

Yerli markalardan olan DTI; doktor, mühendis ve bilim adamlarının ortak çalışmalarıyla meydana gelen bir diş implantı markasıdır. DTI implant markası için yapılan araştırmalar sonucunda, dünya standartlarındaki kalite kurallarını karşıladığı sonucuna varılmıştır.

Bununla beraber  DTI diş implantları, FDA ve CE sertifikasına sahip olup, üretim esnasında son teknolojik cihazlar kullanmaktadır. Böylelikle de hastalar ve doktorlar tarafından sıklıkla tercih edilen marka olmuştur.

Zinedent 

Brezilya menşeli marka olan Zinedent, Türkiye’de 2015 yılında Batı Group ve Straumann Group işbirliğiyle Ankara’da kurulmuştur. Zinedent İmplant diş alanında 20 yıllık bir tecrübeye sahip olmakla beraber, kısa sürede dünya çapında bir marka olduğu söylenebilir. Dünya çapında bir marka olduğunu ispatlayan Zinedent implant markası, analizler sonucunda Ortadoğu ve Orta Asya pazarına daha çok hizmet ettiğini saptamıştır. 

Zinedent’in sahip olduğu ürün portföyüne göz gezdirildiğinde,  hastaların ve doktorların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlandığı söylenebilir. 

Zinedent diş implant markasının ürünlerine göz gezdirildiğinde, EC-2 implant, İndeksli dayanak ve Ekvator hassas tutucu, Zinedent dayanak, Çok üyeli vida ve tutucu gibi diş uygulamalarında kullanılan ürünler olduğun görürüz.

Bredent

Bredent, Almanya’da kurulmuş olup, kendini geliştirme konusunda hızlı adımlar attı söylenebilir. Bu yüzden dolayı da sektördeki öncü markalarından birisi haline gelmiştir. Çoğunlukla diş tedavisinde kullanıldığı çin çok dayanıklıdır. 

Bredent diş implantı kemik kaybını önlediği ve Titanyum alaşımlı olduğu için hastalar ve doktorlar tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca One for four abutment sistemine sahip olduğundan, abutmentlerle kusursuz bir uyum yakalar.

Ülkelerine Göre Diş İmplant Markaları Nelerdir?

İmplant MarkalarıMenşeileri
MegaGenGüney Kore
Medentika Almanya
Nobel Biocareİsveç
Astra Techİsveç
Straumann Roxolidİsveç
Alpha BioABD
ABİsrail
DTITürkiye
Zinedent Brezilya
Bredent Almanya

İmplant Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

İmplant diş markası seçiminde, markaların kaliteli oluşu ve güvenilirliğinin yanında, diş hekimi seçimi de oldukça önemlidir. Bu sebepten dolayı implant diş yapımına karar vermeden önce mutlaka, implant diş uygulamalarında başarılı ve uzman diş kliniklerini tercih etmelisiniz. 


Siz de implant diş tedavisi yaptırmaya karar verdiyseniz, Antalya Panoramik İmplant Diş Kliniğindeki uzman ve profesyonel diş hekimleriyle iletişime geçebilirsiniz.

Mesaj Gönder

Bize Ulaşın

Hızlı İletişim

Hemen Bizimle İletişime geçin

Online Randevu

Randevu Alın