Antalya Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı Antalya Gülerken çekildiğiniz bir fotoğrafta veya aynaya baktığınızda görmeyi hayal ettiğiniz gülümsemenin diş hekimleri tarafından tasarlanmasıdır. Gülüş tasarımı yapılırken yüz şekli, diş yapısı, diş eti gibi çevre dokularla tasarımın uyumlu olması oldukça önemlidir. Diş hekimleri doktorluk becerileri ile sanatsal becerilerini birlikte kullanarak her hasta için ona özel bir tasarım gerçekleştirir.

Hastadan hastaya kullanılacak olan yöntemlerde değişmektedir. Örneğin bazı durumlarda yanlızca diş beyazlatma muhteşem bir görünüm sağlarken bazı durumlarda ise birkaç dişe müdahele etmek gerekir. Örneğin herhangi bir nedenle diş eksikliği olması halinde implant tedavisi ile öncelikle eksik dişin yeri doldurulur sonrasında tasarım kısmına geçilebilir.

Gülüş Tasarımında Ne Yapılır?

Gülüş tasarımına öncelikler özel fotoğraf cihazları ile hastanın ağız içi-dışı görüntüleri çekilir, diş ölçüleri alınır. Fotoğraflar üzerinden dişlerin hangi seviyede olması gerektiğine bakılır. Sonrasında bir tedavi programı belirlenir ve  hastanında görüşleri alınarak uygulanmaya başlanır. Bu kısımdan sonra yapılacak olanlar pembe ve beyaz estetik olmak üzere iki gruba ayrılır.

Hastanın da istekleri doğrultusunda hazırlanmış olan tasarım ağız içine yerleştirilir, provalar yapılır. Hastanında onayı alındıktan sonra 7-10 gün gibi bir süre sonunda porselenler kalıcı olarak yapıştırılır.

Gülüş tasarımı hayata geçirilirken hangi uygulamalarda yararlanılır?

Gülüş Tasarımı Antalya ile Hangi Sorunlar Çözülebilir?

Estetik diş hekimliğinde pek çok tedaviden yararlanılabilir ve bunula ilgili herhangi bir kısıtlama yoktur ancak yapılacakı olan işlemlerde hem kişinin sağlığı hemde görüntü ön planda tutulur.

Gülüş tasarımı güvenli mi?

Gülüş tasarımı uygulaması uzman diş hekimleri tarafından yapılıyor. Hekimler her bir işlem yapılmadan önce hasta sağlığını nasıl etkileyeceğini inceliyor ve her türlü olumlu veya olumsuz etki göz önünde bulunduruluyor.

Örneğin ; sigara kullanan bir hastanın diş sararmasından rahatsız olması halinde diş beyazlatma işlemi uygulanabilir fakat hasta işlem sonrası sigara tüketimine devam ederse dişlerde tekrardan sararma veya lekelenmeler görülebilir. ELde edilen beyazlığın korunabilmesi için sigara tüketimi bırakılmalıdır.

Gülüş Tasarımını Herkes Yaptırabilir Mi?

Gülüş tasarımı diğer pek çok tedaviye nazaran daha az riskli bir tedavi olsa bile uygulama öncesinde mutlaka uzman bir diş hekimi tarafından onay alınmalıdır. Hekim sizin geçmişte dişlerinize yapılmış olan işlemleri inceler ,tüm dişleri genel bir muayeneden geçirir. Bu kontreller sonrasında diş sağlığınızı etkileyecek bir problem ile karşılaşılırsa ya bu hassasiyete uygun bir tedavi programı çıkarılır ya da başka bi tedaviye geçilir.

Gülüş Tasarımı Ne Kadar Sürer?

Gülüş tasarımının ne kadar sürecek olduğu dişle ilgili problemlere bağlıdır. Simetrik olmayan gülüşün sebebi bazen tek bir dişten kaynaklanırken bazen birden fazla dişten kaynaklanır haliyle bu durumda tedavinin süresini etkilemektedir. Ancak ortalama olarak laminer veener kaplamalar yaklaşık her biri 90 dakika süren 2 seans yerleştirilir tedavi ise 3 haftalık bir süreçte tamamlanır.

Cerec CAD CAM adı verilen dijital sistem ile dişlerinizin laminate veneerleri bir gün içinde tamamen dijital teknoloji ile üretiledebilir.

Gülüş Tasarımı İşlemi Acıtır mı?

Laminate veener kaplama işlemi diğer pek çok tedaviye göre çok daha acısız ve ağrısız bir işlemdir. Her biri 90 dakika olan 2 seanslık tedavi sonrasında normal hayata dönülebilinir. İşlem sonrasında kısa süreli dişeti hassasiyeti yaşanabildiği gibi lokal anesteziden kaynaklı olarak kısa süreli uyuşukluk hissi ve konuşma/çiğneme gibi aktivitelerin tam anlamıyla eski haline dönmesi bir miktar zaman almaktadır. Ancak bu küçük zorluklar çekilmeye değer çünkü diş teli veya farklı bir tedavi uygulanması halinde gülüşün düzelmesi 8 ay veya daha uzun süreler alırken laminate veener kaplamalar ile yanlızca 3 hafta gibi kısa bir sürede istenilen sonuca ulaşılıyıor.

RENGİ SARARMIŞ VE DEĞİŞMİŞ DİŞLER

Dişlerin rengi genetik sebeplerle sarı olabildiği gibi dış etkenler (çay, kahve,sigara tüketimi )nedeniylede sararmış olabilir. Sarı olan dişler diş beyazlatma veya laminate veener adı verilen kaplamalar beyazlatılabilir. Diş beyazlatma yöntemi daha kısa süreli bi çözüm sağlarken ,Kaplamalar daha uzun süreli kullanıma sahiptirler.

Kaplamalar Rengi Değişmiş Olan Dişlerime Nasıl Bir Çözüm Yolu Sunabilir?Dişlerinizin rengini iyileştirmenin en aktif yollarından biri kaplamaların takılmasıdır. Laminate Veneer kaplamalar, ince porselenden imal edilmiş ve renk değiştirme gibi diş hatalarını saklamak için planlanmıştır. En ciddi renk bozulma durumlarında dahi, kaplamalar kullanılarak dişlere parlaklıkları geri kazandırılabilir.Bu çözüm yoluyla, iç yüzeyinin renk değiştirmesi nedeni ile rengi sararmış ve değişmiş dişler Zirkonyum kaplamalar ile dönüştürülebilir.

Uygulamadan Önce Yapmam Gerekenler Nelerdir?

Diş kaplamalarınızın doğru biçimde yapılabilmesi için, diş doktorunuzun, dişlerinizin ölçüsünü alarak kaplamalarınız için bir kalıp oluşturması gerekir. Daha sonra kaplamalarınızın biçimi, boyutu ve rengine dair tercihinizi yaparsınız. Şayet dişlerinizin yalnızca birine veya birkaçına kaplama yaptırıyorsanız, renk tonu seçiminde dişlerinizin geri kalanının rengi ile uyum sağladıklarından emin olmalısınız.  Kaplamalar takılmadan önce diş beyazlatma işlemi talep ederk daha uyumlu dişlere sahip olabilirsiniz.

Rengi sararmış ve değişmiş Dişlerin Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Kaplamaların hazırlanması, dişlerinize göre ayarlanması ve takılması yalnızca her biri 90 dakika olmak üzere iki seans sürer. Bu vakit süresince, diş doktorunuz gülümsemenizi dönüştürecek kaplamalarınızı hazırlarken, aynı zamanda tecrübenizin tamamen acısız ve rahat olmasını da sağlar.

Gülümseme veya gülüş tasarımı hangi süreçleri içerir?

Her bireyin istekleri ve beklentileri farklıdır bundan dolayı yapılacak olan her bir işlemde kişiye özel olarak planlanmaktadır. Sağlık durumu kötü olan dişler bulunuyorsa öncelikle onlar tedavi edilmelidir. Laminate veener kullanılarak yapılacak olan tasarıma tüm dişler dahil değilse tasarımın bir bütün olması için kaplama yapılmayan dişlere diş beyazlatma işlemi yapılır.

Diş eksikliği bulunması durumunda implant ve protez işlemi uygulanarak diş eksikliği giderilecek ve görünüm düzelecektir. Gülüş tasarımında kullanılan yöntemler arasında metal destekli porselen, zirkonyum destekli porselen veya tam seramik materyallerden üretilen porselen kaplamalar, implant tedavisi, ortodontik tedavi ve dişeti tedavileri bulunmaktadır.

Kişiye özel tedavi progoramı oluşturulması ardından öcelikler dolgu ve kanaltedavi gibi işlemler tamamlanmalıdır. Sonrasında diş eti seviye bozuklukları giderilir. Bu ve buna benzer pek çok işlem tamamlandıktan sona provalara geçilir. Dudak şekli ve kontura da dikkat edilerek son provaların yapılmasının ardından tasarım tamamlanır.

Gülümseme tasarımına kaç diş dahil edilir?

Gülümseme tasarımına dahil edilecek diş sayısı, kişinin gülümseme hattına göre belirlenir. Gülümseme hattı, alt dudağın sahip olduğu kavisin, gülümseme sırasında üst çene kesici dişlerinin ısırma kenarlarının kavisi ile ilişkisi olarak tanımlanır.

Gülüş Tasarımında Lazer Kullanılıyor mu?

Evet, diş etlerini şekillendirmek için lazer kullanılıyor.

Tedavi Sürecinde Ağrı Hissedecek miyim?

Bölgeyi tamamen uyuşturmak için lokal anestezi kullanılmasından dolayı tedaviniz süresince hiçbir ağrı hissetmeyeceksiniz.

Normal bir Şekilde Yemek yiyebilir miyim?

Evet, tedaviden hemen sonra normal bir şekilde yiyip içebilirsiniz.

Diş Etlerim Kanayacak mı?

Tedaviden hemen sonra diş etleriniz çok az bir miktar kanayacak fakat genellikle bir iki saat içerisinde iyileşecekler ve kanama duracak.

İyileşmesi Ne Kadar Sürecek?

Genellikle diş etlerinin tamamen iyileşmesi birkaç hafta sürebilir ama vakaların büyük çoğunluğunda normale dönmeleri için gereken süre birkaç gündür.

Diş Eti Şekillendirme Tedavisi Fiyatı Ne Kadar?

Yapılacak olan tedavinin maliyeti, diğer hangi tedavilerin dahil olduğuna göre değişir.

Diş eti şekillendirilmesi için kaç Randevu Gerekli?

Sadece bir randevu yeterli olacaktır.