Hassas Bağlantılı Protezler

Hareketli bölümlü protezlerde kullanılan kroşelerin birtakım avantajlarının olmasının yanı sıra,estetiği olumsuz yönde etkileride bulunmaktadır.

Dental Department
Neurology Department
Gynaecology Department
Traumotology Department
Births Department
Cardiology Department

Klinik şartlarauygun olarak hazırlanmadıklarında destek dişlereuygun olmayan kuvvet iletmeleri ve buna bağlı olarak dişlerde istenilmeyen hareketlere sebep olmaları, mekanik sürtünmeleri sonucu dişlerde aşınma meydana getirmeleri, uygulandıkları dişlerde plak birikimi ve çürüğe eğilimi artırmaları, retansiyon ve stabilitelerinin çok iyi olmaması gibi dezavantajları da vardır.Klinik şartlar uygun olduğu takdirde, kroşelerin bu

dezavantajlarını ortadan kaldırmak amacıyla hassas bağlantıların kullanımı uygundur.

 

   Hassas bağlantılar, hareketli bölümlü protezler için özellikle estetiğin ön planda olduğu durumlarda kroşe tutucularına alternatiftirler. Bu tip protezler kroşe tutuculu protezlerin ve sabit protezlerin kullanılmasının uygun olmadığı durumlarda kullanılırlar. Hassas bağlantılı hareketli bölümlü protezler, fonksiyonel kuvvetler karşısında protezin dikey ve yatay yönde yer değiştirmesine karşı daha dirençlidirler. Hassas bağlantıların geleneksel kroşe

tutuculu hareketli bölümlü protezlere göre, kuvvetlerin dengeli dağılımı ve estetik görüntü gibi birçok avantajı bulunmaktadır.

Randevu Alın

0 242 259 22 66

Eğer dişlerinizde sarılık ya da kötü bir nefes kokusu mevcutsa uzman doktorlarımız sizler için en hızlı müdaheleyi yapacatır.

Randevu Alın