Sitede Ara

ANTALYA Invisalign
(Şeffaf Plak) Tedavisi

Telsiz diş düzeltme tedavisi olan invasalign diş teli tedavisi eğri ve çarpık dişlerinizi düzelterek sizi mükemmel gülümsemeye kavuşturur.

antalya-seffaf-plak-tedavisi
Formu Doldurun Bize Ulaşın

Invisalign Tedavisi Nedir? Hangi Durumlarda Uygulanır?

Antalya’daki En İyi şeffaf plak tedavi hizmeti için Panoramik Diş Kliniği’ne hoş geldiniz. Dişlerinizdeki eğrilikler son teknoloji cihazlarımızla kaliteli ve özenli bir şekilde tedavi edilmektedir.

Invisalign tedavisi, diş ve ağız yapınıza uygun şeffaf plak kullanımı ile eğri dişlerinizi tedavi etme amacıyla kullanılan telsiz ortodonti tedavisidir. 

Telsiz ortodontik tedavisi (invisalign) de dijital ortamda üretilen şeffaf plaklar kullanılır. Bu yüzden ınvisalign tedavisi şeffaf plak tedavisi olarak da bilinmektedir. Invisalign tedavisinin tercih edilme nedeni görünmeyen diş teli tedavisi olmasından kaynaklanmaktadır.

Telsiz diş düzeltme tedavisi olan invisalign tedavisi yamuk, eğri ve çarpık diş tedavisinde kullanılır.  

invisalign-tedavisi-nedir
kimler-invisalign-tedavisi-icin-uygundur-2

Kimler Invisalign Tedavisi için Uygundur?

İnvisalign tedavisinde uygun aday olup olmadığınızı anlamak için ilk olarak uzman hekimimiz tarafından muayene olmanız gerekmektedir. Genel olarak şu kişiler invisalign tedavisine başvurabilir:

  • Hafif ve orta derece çarpıklığı bulunan kişiler
  • Şeffaf plak kullanımı için uygun ağız ve çene yapısı
  • Estetik görünüm ve kullanım kolaylığı isteyen kişiler invisalgn tedavisinden 

 yararlanabilir.

Diş Teli mi? Invisalign (Şeffaf Plak)Tedavisi mi? Invasalign Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Çarpık ya da yamuk dişlerinizin tedavisinde ortodontik tedavilerden faydalanılmalıdır. Bunlardan biri de diş teli tedavisi ve şeffaf plak tedavisidir.

Diş Teli Invasalign Tedavisi
Bakım Zor Kolay
Estetik Diş Teli Görünür Plaklar Fark Edilmez
Konuşma Etkisi Yoktur Etkisi Yoktur
Süre 30 dk. 15-20 dk.
Sıklık 4-8 Ayda Bir 2-3 Ayda Bir

Invisalign tedavisi geleneksel diş teli tedavisine göre pek çok avantaj sunar. Diş teli tedavisinden daha fazla tercih edilmesinin en büyük nedeni ise hem çıkarabilir hem de ağız içinde farkedilmemesinden kaynaklanır. İnvasilign tedavisinin diğer avantajları;

  • Şeffaf plaklar ağız içinde belirgin değildir. Kötü bir görüntü oluşmaz.
  • Yemek yerken, bir şey içerken diş fırçalarken ya da özel bir güne katçıkarılabilir. 
  • Tel tedavisi diş ve diş etlerini rahatsız ederken, invasilgn tedavisi rahatsız etmez.
  • Konuşmanıza etki etmez.
  • Tel tedavisinde yediğiniz besinlere dikkat etmeniz gerekirken, invisalign tedavisinde plağınızı çıkaratarak istediğiniz her şeyi yiyebilirsiniz. 
  • Uygun diş ve ağız yapısına her kişiye yetişkinlere, gençlere ve çocuklara doktor onayıyla uygulanabilir.
  • Tel tedavisine göre daha konforludur.
invasalign-tedavisinin-avantajlari-nelerdir
invisalign-tedavisi-nasil-uygulanir

Invisalign Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Antalya’nın en deneyimli diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen invisalign tedavisinde, gülüşünüzdeki tüm sorunlara şeffaf bir çözüm üretiyoruz. Siz de Panoramik Diş Kliniği’nde randevu alın.

İlk muayene sonrası hastanın uygun aday olup olmadığını teyit ettikten sonra hastanın röntgeni çekilir ve 3 boyutlu tarama gerçekleştirilir. Yapılan tarama sonrası diş kayıtları üzerinden tedavi planı gerçekleşir. Kişinin dişlerindeki çarpıklığa göre ne kadar şeffaf plak kullanılacağı tespit edilir.  Tedavi planı ardından kişiye özel şeffaf plaklar ortalama 20 günde hazırlanır ve takılır. 

Invisalign Tedavi Fiyatları Nedir?

Antalya şeffaf plak fiyatları, hastanın diş durumu, tedavi süresine göre değişkenlik göstermektedir. Net bir fiyat bilgisi almak için diş hekimimizden randevu alarak ilk kontrolden geçmeniz gerekmektedir.

Antalya Invisalign Tedavisinde Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Panoramik Diş Kliniği’nde invisalign tedavisi hizmetinde en son teknoloji cihazlarımızla sizlere en iyi hizmeti sunuyoruz. Hemen bizimle iletişime geçin ve gülüşünüzü güzelleştirin.

Antalya Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, ağız ve diş sağlığında doğru teşhis, planlama ve tedavinin önemine değer vererek süreci yönetmektedir. Antalya şeffaf plak tedavi hizmeti veren panoramik diş kliniğinin bünyesinde bulunan uzman doktor kadrosu ve deneyimli personeli,her hastası ile  aynı özveriyle ilgilenmekte ve size özel invisalign tedavi planlamalarını gerçekleştirmektedir.

antalya-invisalign-tedavi-fiyatlari

Gülümseten Google Yorumları

Değerli tecrübelerini bizimle paylaşan tüm hastalarımıza teşekkür ederiz.

Büşra Ç.

google

google

Profesyonel ekip ve hocallarla hızlı veçok pratik çözümlerle yaklaşan mükenmel bir klinik bence insanlar başka yerde zaman geçirmesin gerçekten dogru adres yaptıkları hizmet ve güler yüzden dolayı çok teşekkür ederim ayriyetten fatih hocama teşekkür ediyorum iyiki sizin gibi hekimler var teşekkür ediyorum

KA

Kadri A.

google

google

2014 yılında Esra hanım ile tanıştım orada ilgisi alakası çok güzel. Hastaya güven veriyor. Aynı zamanda Hüseyin bey ve Samed beye de muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

LM

Leyla M.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

E.U

Emine U.

google

google

Hüseyin bey ve Samed beye muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

M.A

Muhammet A.

google

google

Cok Güzel bir saqlik ocaqi.Bashda Hüseyn bey, olmakla hepinize teshekkürler !!! Profesyonel bir Kadronuz var hepsi de güleryüz 👍

K.K

Kenan K.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim

HEKİMLERİMİZ

Dt. Hüseyin GÜREL

Diş Hekimi

Dt. Canan Büyükşengün

Diş Hekimi

Dt. Mustafa Gökhan Koyuncu

Diş Hekimi

Dt. Esra BOZMAZ

Diş Hekimi

Dr.Dt. Ali Gizli
Dr.Dt. Ali Gizli

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Yrd.Doç.Dr. Gülen KAMAK

Diş Eti Hastalıkları Uzmanı

Uzm.Dr. Şerife Özbunar Kurt

Ortodontist

Uzm.Dt. Çiğdem BÜYÜKKÖK

Pedodontist

Dt. Ertuğrul AĞCA

Diş Hekimi

Dt. Mehmet Salih Mert

Diş Hekimi

Dt. Kyamran GASANOV

Diş Hekimi

Dt. Engin SAHİNSOY

Diş Hekimi

Dt. Ali Burak IŞIK

Diş Hekimi

Dt. Samet Yılmaz
Dt. Samet Yılmaz

Diş Hekimi

Dt. Abdulveli Karluk
Dt. Abdulveli Karluk

Diş Hekimi

seffaf-plak-tedavisi-hakkinda-merak-edilenler

Invisalign (Şeffaf Plak) Tedavisi Hakkında Merak Ettikleriniz

Telsiz ortodonti tedavisi, tel kullanmaksızın dijital ortamda üretilen şeffaf plaklarla oluşturulan ortodonti tedavi çeşididir.

Şeffaf plakları gün içinde yemek yerken çıkartmanız gerekmektedir. Onun dışında günde 20 saat takmanız önerilir.