İnvisaling Tedavisi

Dişler: çiğneme, konuşma, estetik açıdan günlük hayatta bizlerin en büyük yardımcısıdır. Fakat kimi zaman, konjenital, genetik, sistemik ya da çevresel faktörler sebebiyle dişlerde çapraşıklık, diastema, açık kapanış, örtülü kapanış gibi kapanış ve dizilim bozuklukları görülebilmektedir.

Tanı ve Uygulama

Bu gibi problemlerin tedavisinde kişiye özel hazırlanan, düzeltici şeffaf plaklar kullanılabilmektedir. Ortodontik tedavide gelinen en son ve yeni teknolojik gelişmelerden biri olan invisalign tedavisi ile sağlıklı bir gülümseme elde edebilirsiniz


İnvisalign tedavisinin avantajlı yönleri


İnvisalign tedavisinin en önemli avantajı insanların günlük yaşantısını olumsuz yönde etkilemiyor olmasıdır. Estetik açıdan hiçbir sorun teşkil etmeyen şeffaf plaklar sayesinde, tedavi sürecine alışmak rahat ve konforlu olmaktadır. Yine ortodontik braket ve tel tedavisine göre ağız hijyeni daha rahat sağlanabilmekte, plaklar diş temizliği esnasında rahatça çıkartılabilmektedir. İnvisilign plaklar yanak mukozası için irritasyon kaynağı bulundurmamaktadır. Bu tedavi genç ve yetişkin bireylere rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Şeffaf plakların bakımı


Şeffaf plaklar günde ortalama 20 saat civarında kullanılmalıdır. Yemek yerken sıcak soğuk içecekler içilirken plakların çıkarılması daha uygun olacaktır. Sigara içen kişiler plaklarını daha dikkatli bakmalıdırlar. Çünkü sigara plaklarda sararmaya sebep olabilir. Plaklar için her ay rutin kontrollere gitmek gereklidir. 7-14 günde bir şeffaf plaklar değiştirilmelidir. Tedavi süreci dişlerdeki düzensizliğe göre değişmektedir. Siz de şeffaf plak ile ilgili hizmet almak isterseniz kurumumuza başvurabilirsiniz.

Randevu Alın

0 242 259 22 66

Eğer dişlerinizde sarılık ya da kötü bir nefes kokusu mevcutsa uzman doktorlarımız sizler için en hızlı müdaheleyi yapacatır.

Randevu Alın