Sitede Ara

ANTALYA Kemik Grefti İmplant

İmplant tedavisini engelleyen en büyük etken kemik yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. Herhangi bir sebeple diş kaybı yaşandığında diş kökleri kullanılmadığı için zamanla zayıflar. İmplant tedavisini uygulanmasını ve kemik incelmesinin önüne geçebilmek adına kemik grefteme (kemik tozu) implant tekniği kullanılmaktadır.

Kemik Grefti İmplant
Formu Doldurun Bize Ulaşın

Kemik Grefti Nedir?

Panoramik Diş Kliniği’ne hoş geldiniz! Antalya’da en iyi kemik tozu tedavisi deneyimini sunuyoruz.

Kemik grefti ya da kemik tozu uygulaması kemik kaybı ve yetersizliği durumunda, kemik yetersizliğinin greftleme yapılarak eksikliğin tamamlanması amacıyla kullanılmaktadır. Hastanın ağız içindeki sağlıklı bölgeden dokular alınarak işlem bölgesine transfer gerçekleştirilir.

Şu durumlarda kemik greftleme implant yöntemine başvurabilirsiniz:

  • İmplant uygulamasında yeterli yükseklik ve yoğunluğa ulaşmak için,
  • Total protez uygulamalarında
  • Kemik yoğunluğundaki yetersizliklerde
  • Sinüs tabanı yükseltme operasyonlarında,
  • Çene kemiğinde oluşan kistlerin tedavisinde kemik greftleme yönteminden faydalanılmaktadır.
Kemik Grefti Nedir?
Kemik Greftleme Operasyonu Nasıl Uygulanır?

Kemik Greftleme Operasyonu Nasıl Uygulanır?

Antalya dental kemik grefti işlemi dişeti hastalığına,yaralanmalara,diş çekimine bağlı olarak meydana gelen kemik kaybında kullanılmaktadır. Kemik greftinde kullanılacak materyaller yapay olabileceği gibi kişinin çene ya da farklı bölgesinden kemik alımı gerçekleştirilerek de yapılmaktadır.

Diş kemiği grefti uygulamasında ilk olarak hasta doktor muayenesinden geçerek, uygulamanın gerçekleşmesine karar verilir. Ardından kullanılacak doğal ya da yapay grefte karar verilerek kemiklerin hacmi arttırma yani greftleme işlemi uygulanır. Uzman diş hekimleri tarafından uygulanan diş grefti uygulaması tam steril alanlarda uygulamaya geçmektedir.

Kemik Grefti Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Panoramik Diş Kliniği’nde kemik grefti operasyonunun avantajlarını keşfedin. Antalya’da sağlıklı bir gülüşe sahip olmanın yolunu bulun.

  • Kolaylıkla ve çok miktarda elde edilebilir
  • Her zaman kullanıma hazır haldedir.
  • Ameliyat süresini kısaltır
  • Hastanın ihtiyacına göre hazırlanabilir
  • Rezorbsiyon olmaz

Kemik Greftleme Fiyatları

Sağlıklı bir gülüş için en iyi çözüm! Antalya’da Panoramik Diş Kliniği’nde, son teknoloji cihazlarla yapılan kaliteli ve uygun fiyatlı kemik greftleme operasyonu ile özgüveninizi kazanın.

Antalya kemik grefti fiyatları, hastanın diş durumu ve tedavi süresine göre değişkenlik göstermektedir. Net bir fiyat bilgisi almak için diş hekiminden randevu alarak ilk kontrolden geçmeniz gerekmektedir.

Antalya Kemik Grefti Tedavisinde Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Antalya’daki en iyi diş hekimleri tarafından uygulanan kemik tozu tedavisi için sizi Panoramik Diş Kliniği’ne bekliyoruz. Randevu alarak kaliteli hizmetlerimiz ve avantajlarımız hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Antalya Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, ağız ve diş sağlığında doğru teşhis, planlama ve tedavinin önemine değer vererek süreci yönetmektedir. Antalya kemik grefti tedavi hizmeti veren panoramik diş kliniğinin bünyesinde bulunan uzman doktor kadrosu ve deneyimli personeli, her hastası ile aynı özveriyle ilgilenmekte ve size özel kemik grefti tedavi planlamalarını gerçekleştirmektedir.

Kemik Greftleme Fiyatları

Gülümseten Google Yorumları

Değerli tecrübelerini bizimle paylaşan tüm hastalarımıza teşekkür ederiz.

Büşra Ç.

google

google

Profesyonel ekip ve hocallarla hızlı veçok pratik çözümlerle yaklaşan mükenmel bir klinik bence insanlar başka yerde zaman geçirmesin gerçekten dogru adres yaptıkları hizmet ve güler yüzden dolayı çok teşekkür ederim ayriyetten fatih hocama teşekkür ediyorum iyiki sizin gibi hekimler var teşekkür ediyorum

KA

Kadri A.

google

google

2014 yılında Esra hanım ile tanıştım orada ilgisi alakası çok güzel. Hastaya güven veriyor. Aynı zamanda Hüseyin bey ve Samed beye de muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

LM

Leyla M.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

E.U

Emine U.

google

google

Hüseyin bey ve Samed beye muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

M.A

Muhammet A.

google

google

Cok Güzel bir saqlik ocaqi.Bashda Hüseyn bey, olmakla hepinize teshekkürler !!! Profesyonel bir Kadronuz var hepsi de güleryüz 👍

K.K

Kenan K.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim

HEKİMLERİMİZ

Dt. Hüseyin GÜREL

Diş Hekimi

Dt. Canan Büyükşengün

Diş Hekimi

Dt. Mustafa Gökhan Koyuncu

Diş Hekimi

Dt. Esra BOZMAZ

Diş Hekimi

Dr.Dt. Ali Gizli
Dr.Dt. Ali Gizli

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Yrd.Doç.Dr. Gülen KAMAK

Diş Eti Hastalıkları Uzmanı

Uzm.Dr. Şerife Özbunar Kurt

Ortodontist

Uzm.Dt. Çiğdem BÜYÜKKÖK

Pedodontist

Dt. Ertuğrul AĞCA

Diş Hekimi

Dt. Mehmet Salih Mert

Diş Hekimi

Dt. Kyamran GASANOV

Diş Hekimi

Dt. Engin SAHİNSOY

Diş Hekimi

Dt. Ali Burak IŞIK

Diş Hekimi

Dt. Samet Yılmaz
Dt. Samet Yılmaz

Diş Hekimi

Dt. Abdulveli Karluk
Dt. Abdulveli Karluk

Diş Hekimi

Kemik Grefleme Hakkında Merak Ettikleriniz

Merak Ettikleriniz

Kemik Grefleme

Kemik tozu uygulaması genellikle kişinin ağız içindeki sağlıklı bölgelerinden alınan dokular ile gerçekleşir. Buna otojen kemik grefti de denmektedir.

Greftleme işlemi lokal anestezi ile yapılır. Ağrı, acı ya sızı olmaz. Özel durumu olan kişilerde genel anestezi de tercih edilebilir.

Kemik yetersizliğinin ne kadar olduğu, greftleme yapılan alana uygulanacak implant tedavisinin şekli gibi faktörler süreyi etkilemektedir.

Ortalama 3-4 ay sonra kemik tozu eklenen bölgeye implant yerleştirilebilir.