Sitede Ara

ANTALYA Kozmetik Bonding

Kozmetik bonding ya da diğer bilinen adıyla kozmetik konturlama; kırılmış, çatlamış, lekeli veya aralarında boşluk olan dişlerin görünümünü iyileştirerek gülümsemenizin iyileşmesini sağlar.

antalya-kozmetik-bonding
Formu Doldurun Bize Ulaşın
kozmetik-bonding-nedir

Kozmetik Bonding Nedir?

Panoramik Diş Kliniği’nde Kozmetik Bonding hizmetimiz, kaliteli hizmet anlayışımız ve yaratıcı tasarımlarımızla fark yaratıyoruz. Sizi de özel tasarımlarımızı keşfetmeye davet ediyoruz!

Diş yapıştırma, dişlerinizdeki estetik görüntüyü arttırmak adına diş renginde bir kompozit reçine malzemesi ile dişlerinize uygulanan kozmetik bir prosedürdür. Kozmetik bonding tedavisi; diş talaşlarını onarmak, diş boşluklarını kapatmak veya bir dişin şeklini / rengini değiştirmek için uygulanabilir. Porselen kaplama ve diğer kozmetik diş tedavilerinden farkı, diş yapıştırma işleminin tamamen geri dönüşümlü olmasıdır.

Dişe Bonding Uygulaması Kimler İçin Uygundur?

Antalya’daki en iyi Kozmetik Bonding Tedavisi için Panoramik Diş Kliniği’ne gelin. Kaliteli hizmet anlayışımız ve son teknoloji cihazlarımızla, doğal görünümlü ve sağlıklı dişlere kavuşun

  • Diş yapıştırma prosedürü, küçük diş hasarları olan ancak çürümemiş dişler için uygun bir tedavi sürecidir. 
  • Dişlerinin renginden zaten memnun olan kişiler için diş yapıştırma iyi bir prosedür olabilir.
  • Dişleri arasında boşluk olan kişiler de boşlukları doğal bir görünüm ile kamufle etmek için diş yapıştırma prosedürünü tercih edebilirler.
kozmetik-bonding-kimler-icin-uygundur
estetik-dolgu-nedir

Kozmetik Bondingin Avantajları

Antalya Dişe Bonding Uygulaması konusunda lider Panoramik Diş Kliniği’nde, kaliteli hizmet ve son teknoloji cihazlarla dolu bir deneyim sizi bekliyor. Kozmetik Bonding Tedavisi avantajlarımızı keşfedin ve hayalinizdeki gülüşe kavuşun!

Dişe bonding uygulamasının, diğer kozmetik tedavilere kıyasla birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajların bazıları aşağıdaki maddeler ile belirtilmiştir.

  • Minimal İnvaziv: Porselen kaplamalar ve diş kronları önemli diş değişikliği gerektirse de, diş yapıştırma tipik olarak emayenin çıkarılmasını gerektirmez.
  • Uygun Maliyet:  Diş yapıştırma, mevcutta bulunan en uygun kozmetik diş prosedürlerinden biridir.
  • Çok Yönlü: Diş yapıştırma, talaşlar, çatlaklar, boşluklar ve renk bozulmaları dahil olmak üzere birçok kozmetik kusurları gizleyebilir.
  • Hızlı ve Kullanışlı: Kaplamalar ve kronlar gibi diğer kozmetik prosedürler birden fazla randevu gerektirir. Diş yapıştırma ise hızlı bir süreç içerisinde tamamlanabilir.

Kozmetik Bonding Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kozmetik bonding tedavisiı, birbirine bağlı 3 aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamalar sırasıyla:

  • Hazırlık: Diş yapıştırma işlemini gerçekleştirmek için  bir ön hazırlık gereklidir. Hazırlık aşamasının en önemli kısmı yapılan digital tasarımdır. Yapılan tasarım hastaya sunularak onay alındıktan sonra uygulamaya geçilir. Çürük bir dişi doldurmak için yapıştırma kullanılmadığı, şeklini değiştirmek için dişin delinmesi gerekmediği veya sinire yakın olmadığı sürece anestezi genellikle gerekli değildir. Bu aşamada dişinizin rengine çok yakın bir kompozit reçine rengi seçmek için bir renk kılavuzu kullanılır.
  • Bağlama Süreci:  Bağlama aşamasında dişin yüzeyi pürüzlendirilir ve dişe yumuşatıcı bir sıvı uygulanır. Bu sayede yapıştırma materyali dişeçok daha kolay ve sağlam şekilde yapışır. Ardından dişin rengine en yakın seçilen, macun benzeri reçine dişe uygulanır, kalıplanır ve istenen şekle getirilir. Malzeme parlak bir ışık veya lazerle sertleştirilir. Materyal sertleştikten sonra daha da düzeltilir ve şekillendirilir. Ardından diş yüzeyinin geri kalanının parlaklığına uyacak şekilde cilalanır.
  • Tamamlama: Her bir dişin yapıştırma sürecinin tamamlanması yaklaşık 30 ila 90 dakika arası sürer.
kozmetik-bonding-tedavisi-nasil-yapilir
İki İmplant Arası Köprü Fiyatları

Bonding Uygulamasının Fiyatları

Panoramik Diş Kliniği’nde Kozmetik Bonding Uygulaması, en iyi diş hekimleri ve öncesi-sonrası galerimizle bir araya geliyor. Deneyimli ekibimiz ve uygun fiyatlı tedavilerle hayalinizdeki gülüşe kavuşmanız için çalışıyoruz.

Antalya kozmetik bonding fiyatları, uygulamanın gerçekleşeceği lokasyona, prosedürün kapsamına ve diş hekiminin uzmanlığına göre değişiklik göstermektedir.

Antalya Kozmetik Bonding Tedavisinde Neden
Panoramik Diş Kliniği?

Antalya’da Kozemtik Bonding Uygulaması konusunda en iyi hizmeti sunan Panoramik Diş Kliniği’nde, estetik diş hekimliği ve çeşitli tasarım seçenekleriyle hayalinizdeki gülüşe kavuşabilirsiniz. Randevunuzu hemen alın ve farkımızı keşfedin!

Antalya Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, ağız ve diş sağlığında doğru teşhis, planlama ve tedavinin önemine değer vererek süreci yönetmektedir. Antalya kozmetik bonding tedavi hizmeti veren panoramik diş kliniğinin bünyesinde bulunan uzman doktor kadrosu ve deneyimli personeli, her hastası ile aynı özveriyle ilgilenmekte ve size özel kozmetik bonding tedavi planlamalarını gerçekleştirmektedir.

Gülümseten Google Yorumları

Değerli tecrübelerini bizimle paylaşan tüm hastalarımıza teşekkür ederiz.

Büşra Ç.

google

google

Profesyonel ekip ve hocallarla hızlı veçok pratik çözümlerle yaklaşan mükenmel bir klinik bence insanlar başka yerde zaman geçirmesin gerçekten dogru adres yaptıkları hizmet ve güler yüzden dolayı çok teşekkür ederim ayriyetten fatih hocama teşekkür ediyorum iyiki sizin gibi hekimler var teşekkür ediyorum

KA

Kadri A.

google

google

2014 yılında Esra hanım ile tanıştım orada ilgisi alakası çok güzel. Hastaya güven veriyor. Aynı zamanda Hüseyin bey ve Samed beye de muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

LM

Leyla M.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

E.U

Emine U.

google

google

Hüseyin bey ve Samed beye muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

M.A

Muhammet A.

google

google

Cok Güzel bir saqlik ocaqi.Bashda Hüseyn bey, olmakla hepinize teshekkürler !!! Profesyonel bir Kadronuz var hepsi de güleryüz 👍

K.K

Kenan K.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim

HEKİMLERİMİZ

Dt. Hüseyin GÜREL

Diş Hekimi

Dt. Canan Büyükşengün

Diş Hekimi

Dt. Mustafa Gökhan Koyuncu

Diş Hekimi

Dt. Esra BOZMAZ

Diş Hekimi

Dr.Dt. Ali Gizli
Dr.Dt. Ali Gizli

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Yrd.Doç.Dr. Gülen KAMAK

Diş Eti Hastalıkları Uzmanı

Uzm.Dr. Şerife Özbunar Kurt

Ortodontist

Uzm.Dt. Çiğdem BÜYÜKKÖK

Pedodontist

Dt. Ertuğrul AĞCA

Diş Hekimi

Dt. Mehmet Salih Mert

Diş Hekimi

Dt. Kyamran GASANOV

Diş Hekimi

Dt. Engin SAHİNSOY

Diş Hekimi

Dt. Ali Burak IŞIK

Diş Hekimi

Dt. Samet Yılmaz
Dt. Samet Yılmaz

Diş Hekimi

Dt. Abdulveli Karluk
Dt. Abdulveli Karluk

Diş Hekimi

kozmetik-bonding-merak-edilenler

Merak Ettikleriniz

Kozmetik Bonding

Diş sinirine yakın bir bölgede çalışılmadığından dolayı diş yapıştırma genellikle ağrılı değildir. Bu nedenle çoğunlukla diş yapıştırma prosedüründe anestezi de gerekli olmamaktadır.

Porselen kaplamalar, dişlerin ön yüzeylerine ya özel yapım seramik kabuklardır. Bunları yerleştirmek için diş hekiminiz genellikle doğal dişlerinizden bir miktar mineyi çıkarmalıdır. Porselen kaplamalar bir kez yerleştirildikten sonra geri döndürülemez. Her 10 ila 20 yılda bir değiştirilmeleri gerekecek.