Ortodontik Tedavi

Çene kemiklerinin birbiriyle ilişkisi ve dişlerde bulunan çapraşıklık problemleriyle ilgilenen bilim dalı ortodontidir. Ortodontik tedavi ile dişlerde bulunan çapraşıklık ve dişlerdeki aralıklar, derin kapanış, açık kapanış, çapraz kapanış gibi dişsel problemler ağız içi apareyler ile düzeltilebilmektedir.

Tanı ve Uygulama

Yine çenede bulunan iskeletsel problemler de ortopedik tedavi yöntemleriyle, ağız dışı apareyler sayesinde düzeltilebilmektedir. Bu tedavi yöntemi ile hem daha estetik dişlere sahip olursunuz hem de dişler fonksiyonlarını tam olarak icra edebilirler.

Dişsel-iskeletsel problemler nasıl giderilir

Dişsel-iskeletsel problemler bir çok sebep nedeniyle oluşabilir. Bu sebepler;  konjenital, genetik, sistemik problemler, bazı alışkanlıklar (parmak emme, dudak-dil emme, uzun süre emzik-biberon kullanılması..) olabilmektedir. Ortodontik tel ve braket sistemi, ağız içi ve ağız dışı apareyler sayesinde bu problemlerin tedavisini  gerçekleştirilebilmektedir. Bu süreç birkaç yıl sürebilmektedir ve erken teşhis bu sürecin kısalması ve tedavi protokollerinin uygulanabilmesi için oldukça önemlidir. 8-12 yaş tedavinin seyri için en önemli yaş aralığıdır. Yine ortodontik tedavi yetişkin bireyler için de rahatlıkla uygulanabilmektedir. 

Tel ve braket sistemi

Ortodontik tedavi sürecine başlanılmadan önce ağız ve diş kontrolleri yapılmalı, ağız içine gerekli tedaviler uygulanmalıdır. Ortodonti uzmanı tarafından ayrıntılı bir muayenenin ardından gerekli çizim ve ölçümler yapılır. Karar verilen tedavi protokolüne göre braketler tek seansta dişler üzerine yerleştirilir. Daha sonra aylık kontroller ile tedavi süreci, ortodonti uzmanı tarafından takip edilir.

Siz de bu konuda fikir ve hizmet almak isterseniz kurumumuza başvurabilirsiniz.

 

Randevu Alın

0 242 259 22 66

Eğer dişlerinizde sarılık ya da kötü bir nefes kokusu mevcutsa uzman doktorlarımız sizler için en hızlı müdaheleyi yapacatır.

Randevu Alın