Porselen Lamine Dişler

Sağlıklı bir hayat yaşamanın ön koşullarından biri sağlıklı dişlerdir. Fakat günümüzde bir çok insan kalıtsal ya da çevresel faktörlerden dolayı diş ve diş eti problemleri yaşayabilmektedir. 

Tanı ve Uygulama

Bu problemler: diş renginin giderek özelliğinin yitirilmesi ve beyazlatma ile sonuç alınamayacak olması, tetrasiklin renklenmeleri, dişlerin şeklinin bozuk olması, dişlerde ayrık bir görünüm, dişlerde kırılma ya da zaman içinde aşınma, dolgularda zaman içinde renk değiştirme, dişlerin eğri ya da çarpık olması olabilmektedir. Bu ve bunun gibi problemler için günümüz teknolojisi sayesinde, hastayı son derece estetik ve doğal bir görünüme kavuşturabilecek olan porselen lamine dişler yapılabilmektedir.


Porselen lamine tedavisi


Porselen lamine tedavisi için birkaç seansa ihtiyaç duyulmaktadır. Dişlerin mine seviyesinde inceltilmesi ile tedavi süreci başlar. Ardından ölçü alınır ve dişler hazırlanmaya başlanır. Eğer hasta karar vermekte zorlanıyorsa, arka planda bir mock-up hazırlanarak(örnek model) hastanın son durumda nasıl bir gülümsemeye kavuşacağına dair bilgi verilebilir. Bundan sonraki seanslarda, yapılan porselen lamine dişlerin, estetik, fonksiyon ve fonasyon beklentiyi karşılayabilen özelliklerde olabilmesi için, gerekli hazırlıkları tamamlanır. Porselen lamine dişler, iyi bir bakım yapıldığı sürece, uzun yıllar problemsiz bir şekilde kullanılabilmektedirler.

Bu hizmeti, alanında başarılı ve tecrübeli hekimlerimizden almak isterseniz, kliniğimize başvurabilirsiniz.

Randevu Alın

0 242 259 22 66

Eğer dişlerinizde sarılık ya da kötü bir nefes kokusu mevcutsa uzman doktorlarımız sizler için en hızlı müdaheleyi yapacatır.

Randevu Alın