Sitede Ara

ANTALYA Tam Dişsizlikte İmplant

Ağız içinde hiç diş bulunmaması durumuna tam dişsizlik denilmektedir. Hiç dişi bulunmayan hastalarımız için birden fazla tedavi seçeneği bulunmaktadır. İmplant tedavisi de bu yöntemlerden biridir.

Tam Dişsizlikte İmplant
Formu Doldurun Bize Ulaşın

Tam Dişsizlikte Komple İmplant Nedir?

Antalya’da en iyi tam dişsizlikte implant tedavisi için Panoramik Diş Kliniği’ne hoş geldiniz! Uygun fiyatlarımız ve kaliteli hizmetlerimizle kaygısız bir şekilde gülümseyebilirsiniz.

Tam dişsizlikte komple implant, ağızda hiç diş bulunmaması ve bu durumda implant tedavisine başvurulmasıdır. Diş kaybından sonra devam eden kemik kaybı ve onunla ilgili estetik, sağlık ve fonksiyon problemleri dişsiz hastaların implant adayı olmasına neden olur. Çeşitli nedenlerle tüm dişlerini kaybetmiş hastalarımız için ilk olarak 2 ila 4 tane implant yerleşimi gerçekleşir. Ardından takıp çıkarılan diş kullanılır. Amaç; implant diş destekleri ile dişin konuşurken, yemek yerken ve hatta hapşırma sırasında yerinden oynamasını engellemektir. Hareketli olan ilk seçenekten sonra tam dişsizlikte implant tedavisinde ikinci seçenek sabit olan protezlerdir. Bu seçenekte implant üstüne protez yapıştırılır ve doğal diş görünümü kazandırılır.

tam-dissizlikte-implant-nedir
tum-agiz-implant-tedavisi-nasil-uygulanir

Full Ağız İmplant İşlemi Nasıl Uygulanır?

Komple implant tedavisinde başvurulan tedavi seçenekleri 3 kısıma ayrılmaktadır:

1- Implantlarla hazırlanan sabit protezler
2- Implantlarla hazırlanan hareketli protezler
3- Hiç implant olmadan yapılan hareketli, yani hastanın kendisinin takıp çıkartabildiği total protezlerdir.

Bunlar arasında hastayı en çok zorlayanlar implant kullanılmadan hazırlanan totel protezlerdir.

Bu tedavilerin uygulanması için gerekli bazı durumların karşılanması gerekmektedir:

  • Diş çekiminin üstünden fazla zaman geçmemesi gerekmektedir.
  • Çene kemiğinin erimemesi gerekmektedir.
  • Yanak ve dudak desteğinin kendisini koruması gerekmektedir.

Tam dişsizlikte sabit implant tedavisinde ilk olarak diş hekiminiz tarafından muayene gerçekleştirilir. Ardından kaç adet implant koyulacağına karar verilir. En az 5 implant konmaktadır fakat bu sayı her hasta içi değişkenlik gösterir. Protez sayısına göre protez tipi saptanır. 2 ila 4 implantta hareketli protez kullanılırken 5 ve daha fazlasında sabit protez tercih edilir.

Tam Dişsizlikte İmplant Tedavisinin Avantajları

Antalya’da en iyi diş hekimleriyle Panoramik Diş Kliniği’nde komple implant tedavisinin avantajlarını keşfedin. Başarı hikayeleri ve son teknoloji cihazlarımızla sağlıklı bir gülüşe kavuşun.

Tam dişsiz ağız implantı uygulamasında sabit ya da hareketli implant üstü protez uygulaması gerçekleşir. Bu implant üstü protezler hastamıza psikolojik destek ve özgüvenlerini attırmanın yanında kullanım kolaylığı olanağı tanır.

  • Diğer implant tedavilerine göre daha kolay ve hızlı gerçekleştirilir.
  • İyileşmesi daha hızlı gerçekleşir.
  • Sorunlara daha kolay ve daha çabuk müdahale edilir.
  • Estetik açıdan güzel ve doğal görünüm sağlar.
Tam Dişsizlikte İmplant Tedavisinin Avantajları
full-agiz-implant-tedavisinin-fiyatlari

Antalya Komple İmplant Fiyatları

Sağlıklı gülüşler için en iyi çözüm! Antalya Komple İmplant Tedavisi, Panoramik Diş Kliniği’nde son teknoloji cihazlarla kaliteli ve uygun fiyatlı tedavilerle özgüveninizi kazandırır.

Antalya tam dişsizlik durumunda uygulanan Antalya tüm ağız implant fiyatları, hastanın diş durumu ve tedavi süresine göre değişkenlik göstermektedir. Net bir fiyat bilgisi almak için diş hekiminden randevu alarak ilk kontrolden geçmeniz gerekmektedir.

Antalya Full Ağız İmplant İşleminde Neden
Panoramik Diş Kliniği?

En iyi diş hekimlerinin uyguladığı Antalya’daki tam dişsizlikte implant tedavisi için sizi Panoramik Diş Kliniği’ne bekliyoruz. Randevu alarak kaliteli hizmetlerimiz ve avantajlarımız hakkında daha fazla bilgi edinin.

Antalya Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, ağız ve diş sağlığında doğru teşhis, planlama ve tedavinin önemine değer vererek süreci yönetmektedir. Antalya tüm ağız implant tedavi hizmeti veren panoramik diş kliniğinin bünyesinde bulunan uzman doktor kadrosu ve deneyimli personeli, her hastası ile aynı özveriyle ilgilenmekte ve size özel tüm ağız implant tedavi planlamalarını gerçekleştirmektedir.

Gülümseten Google Yorumları

Değerli tecrübelerini bizimle paylaşan tüm hastalarımıza teşekkür ederiz.

Büşra Ç.

google

google

Profesyonel ekip ve hocallarla hızlı veçok pratik çözümlerle yaklaşan mükenmel bir klinik bence insanlar başka yerde zaman geçirmesin gerçekten dogru adres yaptıkları hizmet ve güler yüzden dolayı çok teşekkür ederim ayriyetten fatih hocama teşekkür ediyorum iyiki sizin gibi hekimler var teşekkür ediyorum

KA

Kadri A.

google

google

2014 yılında Esra hanım ile tanıştım orada ilgisi alakası çok güzel. Hastaya güven veriyor. Aynı zamanda Hüseyin bey ve Samed beye de muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

LM

Leyla M.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

E.U

Emine U.

google

google

Hüseyin bey ve Samed beye muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

M.A

Muhammet A.

google

google

Cok Güzel bir saqlik ocaqi.Bashda Hüseyn bey, olmakla hepinize teshekkürler !!! Profesyonel bir Kadronuz var hepsi de güleryüz 👍

K.K

Kenan K.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim

HEKİMLERİMİZ

Dt. Hüseyin GÜREL

Diş Hekimi

Dt. Canan Büyükşengün

Diş Hekimi

Dt. Mustafa Gökhan Koyuncu

Diş Hekimi

Dt. Esra BOZMAZ

Diş Hekimi

Dr.Dt. Ali Gizli
Dr.Dt. Ali Gizli

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Yrd.Doç.Dr. Gülen KAMAK

Diş Eti Hastalıkları Uzmanı

Uzm.Dr. Şerife Özbunar Kurt

Ortodontist

Uzm.Dt. Çiğdem BÜYÜKKÖK

Pedodontist

Dt. Ertuğrul AĞCA

Diş Hekimi

Dt. Mehmet Salih Mert

Diş Hekimi

Dt. Kyamran GASANOV

Diş Hekimi

Dt. Engin SAHİNSOY

Diş Hekimi

Dt. Ali Burak IŞIK

Diş Hekimi

Dt. Samet Yılmaz
Dt. Samet Yılmaz

Diş Hekimi

Dt. Abdulveli Karluk
Dt. Abdulveli Karluk

Diş Hekimi

Tam Dişsizlikte İmplant Hakkında Merak Ettikleriniz

Merak Ettikleriniz

Tam Dişsizlikte İmplant

Tam dişsizlikte implant, ağızda hiç diş bulunmaması durumunda uygulanan implant yöntemidir. Bu durumda kişinin ağız yapısına göre 2 ila 5 arasında implant uygulaması yapılır. Uygulanan implant sayısına göre takılacak proteze karar kılınılır. 

Tam dişsizlik durumunda kullanılan pek çok implant markası bulunmaktadır. İmplant markaları arasında domestic, implant megagen ST, implant medantica (BY STRAUMANN), implant Nobel Biocare, implant  Astra Tech ve implant Straumann Roxolide  markalarını Panoramik Diş Kliniğinde bulunan implant markalarıdır. 

Dişsiz hastalarda sabit protez uygulaması gerçekleştirmek için üst çenede  7-10, alt çenede 5-7 implanta ihtiyaç duyulmaktadır. Genel olarak üst çeneye 8, alt çeneye 6 implant uygulanır.

Diş implant fiyatları kişinin eksik diş sayısı, hastanın genel ağız ve diş sağlığına göre değişkenlik gösterir. Net bir fiyat alımı için doktorlarımız tarafından ilk muayene olmanız gerekmektedir. Bunun için iletişim sayfamızdan randevu oluşturabilir, sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tam dişsizlikte implant tedavisinde hem rahat olması hem de doğal görünmesinden dolayı sabit implant protezi önerilmektedir.