Türkiye Diş Tedavisi

Türkiye Diş Tedavisi

Ağız yapısında bulunan dişlerin onarılması ve çürümüş kök hücrelerinden ayrılması işlevine diş tedavisi denir. Birçok uygulama ve tedavi yöntemleri diş tedavisi adı altında incelenebilir. Diş tedavisi yapılacağı zaman hastanın ağız yapısının doğru bir şekilde incelenmesi ve hangi tedavinin uygulanacağı belirlenmelidir. Bu yüzden ağız yapısı ile ilgili tedavi olacağınız zaman alanında uzman diş hekimlerine başvurmanız ve müracaat etmeniz ağız yapısında bulunan dişlerin sağlığı için önemlidir.

Gülüşlerinizi ortaya çıkaran dişlerin estetik görünüme sahip olmaları gerekir. Türkiye diş tedavisi alanında uzman hekimlerle birlikte hizmet vererek ağız sağlığınızın iyileşmesi için çaba gösterir.

Diş Tedavisi Uygulamaları Nedir?

Birçok farklı ağız ve çene yapısında diş yapıları bulunmaktadır. Her ağız yapısı farklı şekilde olduğu için ağız yapısının bakımları da farklı şekilde olmalıdır. Çürük bir diş yapısına sahip olan kişilerin düzenli olarak dişlerini fırçalaması ve diş minesine zarar verecek yiyecek ve içecekleri tüketmemesi gerekir. Diş tedavi yöntemleri çocuklarda ve yetişkinlerde farklı şekilde uygulanır. Bu tedavi yöntemleri;

  • Oral diagnoz ve radyoloji
  • Ağız, diş ve çene cerrahisi
  • Konservatif diş tedavisi
  • Endodonti kısacası kanal tedavisi
  • Protetik diş tedavisi
  • Çocuk ağız ve diş sağlığı tedavisi
  • Ordotonti
  • Diş eti hastalıkları
  • Diş yapısına uygun implant uygulamaları

Olarak bilinir.  Hastanın ihtiyaç duyduğu tedavi yöntemleri uygulanır. Türkiye diş tedavisi birçok farklı ağız yapısında bulunan tedavi yöntemlerini değerlendirmektedir.

Kanal Tedavisi

Yiyecekleri parçalamak ve çiğnemek için kullanılan ağız yapısında bulunan dişlerin ciddi bir şekilde çürümesi ile birlikte diş içerisinde bulunan özlerin ve sinirlerin çıkartılması ile dişin içerisi doldurulur ve bu tedaviye kanal tedavisi denir. Dişe canlılık veren ve dişin merkezinde bulunan pulpa ve damar sinirlerinin diş içerisinde çıkarılması diş yapısında bulunan çürük mineleri yok etmesini sağlar.

Çürük ağız yapısına kanal tedavisi yapılarak boş olan dişin içi doldurulur. Diş yapısının çürümesi ile birlikte yanaklarda şişme ve ağrı meydana gelebilir. Bu durumda herhangi bir soğuk yiyecek ve içecek gerçekleştirilmesi zordur. Türkiye diş tedavisi bu konuda uzman diş hekimleri ile birlikte ağız yapısında bulunan dişlerin kanal tedavisini yapmaktadır.

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Etmeyi Unutmayın!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir