Türkiye’de Diş İmplantı

Türkiye’de Diş İmplantı

İmplant tedavisi sırasında diş hekimi önce hastayı analiz eder, çene ve kemik yapısını inceler. Ardından hastanın implant tedavisine uygun olup olmadığına karar verir. Ardından implant yerleştirme aşaması başlar. İmplant diş etlerinin altına yerleştirilir. Ardından implant ile çene kemiği arasındaki bağlantının sağlanabilmesi için en az 3 aylık iyileşme süreci beklenir. Daha sonra implantın üzerine bir iyileşme parçası yerleştirilir. İyileşme sonrası ölçüler ve gerekli ayarlamalar yapılır. Daha sonra implanta porselen bir taç takılır.

İmplant Tedavi Süreci

İmplantlar genellikle tıpta kullanılan titanyum malzemeden yapılır. Bu sayede kemik yapısına kolayca uyum sağlar ve herhangi bir alerjik reaksiyonu tetiklemez. Hastanın doğal dişi gibi görünür ve aynı işlevleri yerine getirir. Çekilen veya kaybedilen dişlerin oluşturduğu boşluklar çene kemiğinin erimesine ve kemik kaybına neden olur. Dental implantlar bu boşlukları doldurur ve çene kemiği kaybını önler. Böylece diş problemi olan hasta çok daha kaliteli ve sağlıklı bir yaşam standardına yükselir.

Panoramik Diş Kliniği’nin hastalarına sunmakta olduğu bir takım hizmetler bulunmaktadır. Bunlar;

 • Uluslararası deneyim
 • İyi ve son teknolojik ekipman
 • Klinik yapısına sahip yüksek kaliteli uzman bir diş ekibi
 • Uygun fiyat
 • Seyahat tarihlerini planlamada yardıma ihtiyacı olan yabancı hastalar için özel destek
 • Kliniklere yakın otellerde en iyi fiyata konaklama
 • Daha ucuz uçuşlar
 • Havaalanına transferler
 • Turistik yerlere ziyaretler

Diş İmplantı Nedir Ve Nasıl Uygulanır?

Diş hekimleri genellikle diş implantlarını, zarar görmüş veya eksik doğal dişleri restore etmek için mevcut en etkili tedavi olarak görür. Diş hekimleri tarafından, günümüzde kozmetik diş hekimliğinde mevcut olan diğer restoratif tedavilere kıyasla çok daha dayanıklı oldukları kabul edilmektedir. Aslında, uygun bakımla; protezlerden veya diğer prosedürlerden daha üstün işlevsellik ile bir ömür boyu dayanırlar.

Diş implantları, doğal bir diş kökü gibi işlev görecek şekilde tasarlanmış titanyumdan (ince, güçlü ve biyouyumlu bir malzeme) yapılmış küçük vidalarla yerleştirilir.

Cerrah implantı çene kemiğine yerleştirir ve zamanla çene kemiği titanyum malzeme yüzeyiyle bütünleştikçe bunlar kaynaşır. İyileşme süreci genellikle en az sekiz hafta sürer. Bundan sonra implanta bir abutment yardımıyla bir taç, köprü veya protez takılır. Ardından yeni restore edilen diş veya dişler; doğal dişlerinize benzer görünecek ve hissedilecek ve gülüşünüz, ısırmanız ve güveniniz tamamen geri kazanılacak!

İmplant Cerrahisinin Aşamaları Nelerdir?

Türkiye’de diş implantı tedavisini, 3 aşamalı bir süreç olarak inceleyebiliriz.

 • İlk olarak, alanında uzman bir ağız cerrahı, doğal diş kökünü taklit eden implantı kendisi yerleştirecektir.
 • İkinci olarak, diş eti çizgisinin üzerinde dişi oluşturmak için bir abutment yerleştirilir.
 • Üçüncüsü, yedek diş (taç) doğal görünecek ve işlev görecek şekilde konumlandırılır.

 

Dİmplantları

Diş implantı (titanyum silindir), eksik bir dişin “yeniden yapılandırılmasını” sağlar. Çene kemiğine (takma diş) yerleştirildiğinde; bir kuronun takılmasına izin veren yapay bir kök görevi görür. Yöntem güvenilirdir, ancak zaman alıcıdır ve aceleyle oluşturulamaz.

Öte yandan diş kökü sağlıklıysa diş hekimi implant önermez.

Neden Dİmplantı Yaptırmalıyım?

Bir veya birden fazla dişi çekilmiş hastalara implant tedavisi önerilebilir. Sebebi sadece estetik değildir. Dental implant, hastanın rahat çiğneme becerilerini yeniden kazanmasını sağlar. Ayrıca komşu dişlerin, örneğin onları kaldırarak telafi etme zorunluluğunu da önler.

Acı Veya Ağrı Yapıyor Mu?

Diş implantları lokal anestezi altında yerleştirilir ve ağrısızdır.

Diş hekimi, cerrahi muayene ve panoramik röntgen (veya hatta çenenin BT taraması) sonrasında bir diş implantı yerleştirip yerleştirmemeye karar verir. Daha sonra dişler ve diş etleri tedavi edilir, bu nedenle diş implantları yerleştirilmeden önce ağzın patolojilerden arındırılması gerekir.

İmplantın Maliyeti Nedir?

Avrupa ve diğer ülkelerde ortalama fiyat 1300 ile 1500 Euro arasında iken; 800 ile 2500 Euro veya daha fazlası olacak şekilde değişebilmektedir. Türkiye’de Diş İmplantı fiyatları ise 350 ile 500 Euro arasında değişmektedir.

Protez eyleminin maliyeti (protez maliyeti, gerçekleştirmenin karmaşıklığı, malzemeler), diş hekiminin kullandığı tüm teknolojik platform, uygulama ile ilgili maliyetler ve ücretler, personel gibi giderlere ve uygulamalara bağlı olacak şekilde değişiklik göstermektedir.

Bir karar vermeden önce, diş tedaviniz için size ödenecek nihai maliyeti gösterecek bir fiyat teklifi istemekten çekinmeyin. Türkiye’de Diş İmplantı tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Etmeyi Unutmayın !!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir