Sitede Ara

ANTALYA Porselen Diş Kaplama

Porselen diş kaplama, estetik diş tedavilerinden biridir. Porselen lamine ve yaprak lamine olarak da bilinmektedir. Porselen diş kaplama tedavisi ile dişlerdeki çürük, kırık ve renklenme sorunları iyileştirilir.

antalya-porselen-dis-kaplama
Formu Doldurun Bize Ulaşın
porselen-kaplama-nedir-2

Porselen Kaplama Nedir?

Antalya’daki en iyi porselen diş kaplama tedavisi ile sağlıklı ve doğal bir gülümseme için Panoramik Diş Kliniği’ne gelin. Öncesi-sonrası galerimizi inceleyin!

Porselen kaplama dişlerin rengini, şeklini ve konumunu değiştirmek amacıyla özel bir yapıştırma tekniği ile kullanılan, çok ince yapıya sahip bir porselen çeşididir. Özellikle ön dişler için tercih edilen lamine porselen kaplama, hastaların diş konusunda yaşadıkları estetik kaygısını büyük ölçüde azaltır.

Lamina diş kaplama tekniğinde; dişler kesilmezler ve ön yüzeyleri sadece 0,3 – 0,7 mm aralıklar ile inceltilir. Sağlam diş dokusunun en az oranda kaybedildiği porselen diş kaplama tekniğinde, mükemmel renk ve doku uyumlu estetik dişler elde edilir.

Porselen Diş Kaplama Kimlere Yapılır?

Yaprak porselen kaplama, diş tedavileri arasında en estetik uygulama olsa da estetik görünüm isteyen tüm hastalara uygulanması mümkün değildir. Porselen diş kaplama tedavisinin uygulanabileceği bazı durumlar aşağıda sıralandığı şekilde belirtilebilir.

 • Diş renginden memnun olmayan veya diş yüzeyinde renklenme olan kişiler
 • Ayrık diş yapısına sahip kişiler
 • Kırık veya aşınmış dişlere sahip, restorasyona ihtiyaç duyan kişiler
 • Ön dişlerinde eski ve rengi değişmiş dolgular olan kişiler
 • Çarpık diş yapısına sahip kişiler
 • Diş eksikliği olmayan ve daha önce porselen kaplama yaptırmamış kişiler

Porselen lamina diş kaplama uygulaması talep eden kişinin, dişeti sağlığı iyi olmalıdır. Dİşeti sağlığı bozuk olan kişilere, diş eti tedavisi sonrası porselen lamina tedavisi uygulanabilir.

Porselen Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Porselen Lamina Diş Kaplama tedavisi mi arıyorsunuz? Antalya’daki en iyi diş hekimleriyle çalışarak güzel ve doğal görünümlü bir gülüşe sahip olun. Hemen randevu alın ve farkı yaşayın!

Porselen diş kaplama estetik görünüm sağlayan bir uygulamadır. Her estetik işlem gibi kullanılan malzeme kullanımına ve uygulama prosedürüne özen gösterildiğinde mükemmel sonuçlar verir. Porselen kaplama yapılacak bölgenin öncelikle fotoğrafları çekilir. Fotoğraf çekimi ardından ilk ölçüler alınır ve seramik ile dişlerin 3 boyutlu tasarımı gerçekleştirilir. 2. randevuda bu 3 boyutlu tasarım (ağda) hastanın ağzına uygulanır. Bu sayede görünümü planlanan dişler, henüz herhangi bir işlem yapılmadan önce hastaya gösterilebilir ve sonuç hasta için sürpriz olmaz.

Estetik porselen diş kaplama uygulamasında, ölçüm seansı en kısa süren seanstır. Model üzerinde el yapımı olarak üretilen ince lamineler, prova sırasında kontrol edilebilir. Diş yapısı kesilmeden ön yüzeyler ince tabaka halinde inceltilir ve bonding seansı sırasında dişe uygulanarak, kontrol ve fotoğraf çekimi ile tedavi sonlandırılır.

porselen-kaplama-disin-avantajlari
porselen-lamina-kaplama-nasil-yapilir

Porselen Kaplama Dişin Avantajları Nelerdir?

 • Porselen lamina kaplamalar diğer diş tedavi uygulamalarına göre daha estetik görünüme sahiptir.
 • Lamina porselen, çok ince bir tabaka halinde hazırlandığından ışık geçirgenliği ve yansıması doğal diş yapısına çok benzerdir ve doğal bir gülümseme sağlar. 
 • Dişte çivi ucu kadar geniş bir yuva açmak yeterlidir.
 • Dişleri küçültmeye gerek yoktur. Dişlerin doğal yapısı bozulmaz, diş dokusu maksimum seviyede korunur.
 • Klinik çalışma süresi kısadır, stres ve zaman konusunda tasarruf etmenizi sağlar. 
 • Diş porselen kaplama aşınmaya karşı dirençli bir yapıya sahiptir.
 • Preparat mine seviyesinde veya çok az dentin içerdiğinden anesteziye gerek yoktur.
 • Porselen yüzeyler son derece pürüzsüz olacağından sigara, kola, kahve ve benzeri sebeplerden kaynaklanan leke ve tartar oluşumlarını en aza indirir.
 • Porselen kaplama diş; dayanıklı, renksiz ve yüksek mukavemetli malzemeden üretilmiştir.
 • Dijital diş hekimliği teknolojileri ile 3 boyutlu şekilde ağzınızın işlem sonrası görüntüsünü görebileceksiniz. Bu sayede henüz bir işlem yapılmadan kararlılığınızı gözden geçirme şansınız olacaktır. 

Porselen Diş Kaplama Sonrası Bakım Nasıl Yapılmalı?

Porselen diş kaplama sonrası rutin diş bakımı dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Porselen kaplama diş temizliği doğal dişlere uygulanan bakımlar ile aynı süreçleri içerir. Kaplama tedavisinden sonra sert yiyecekler tüketilmemelidir. Diş sıkma ve gıcırdatma yaşıyorsanız diş porselen kaplama zarar görebilir. Bu sebeple gıcırdatmanın önüne geçmek için retainer kullanabilirsiniz.

Antalya Porselen Diş Kaplama Fiyatları

Antalya’daki En İyi Porselen Diş Kaplama Tedavisi için Panoramik Diş Kliniği’ne hoş geldiniz! Kaliteli ve uygun fiyatlı tedavi seçeneklerimizi keşfedin. Öncesi-sonrası galerimizi ziyaret edin!

Porselen diş kaplama fiyatları, tedavi süreci ve gerekliliklerine göre değişiklik gösterebilir. Diş hekiminin uzmanlığı ve kullanılan malzemelerin kalitesine göre yaprak porselen diş kaplama fiyatları değişebilmektedir. Tedavi sürecinin rahatlığı konusunda, süreci yöneten doktorun etkisi oldukça büyüktür. Profesyonelce ve doğru uygulanan bir işlem, porselen diş tedavisinde başarılı sonuçlar elde edilmesinde büyük önem taşır.

Antalya Porselen Diş Kaplama Tedavisinde Neden
Panoramik Diş Kliniği?

Antalya’da en kaliteli Porselen Kaplama Tedavisi Panoramik Diş Kliniği’nde! Öncesi-sonrası galerimizde diğer hastaların başarılı sonuçlarını inceleyin ve siz de mutlu bir gülüşe sahip olun.

Antalya Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, ağız ve diş sağlığında doğru teşhis, planlama ve tedavinin önemine değer vererek süreci yönetmektedir. Antalya porselen diş kaplama hizmeti veren panoramik diş kliniğinin bünyesinde bulunan uzman doktor kadrosu ve deneyimli personeli, her hastası ile aynı özveriyle ilgilenmekte ve size porselen diş kaplama tedavi planlamalarını gerçekleştirmektedir.

antalya-porselen-dis-kaplama-fiyatlari

Gülümseten Google Yorumları

Değerli tecrübelerini bizimle paylaşan tüm hastalarımıza teşekkür ederiz.

Büşra Ç.

google

google

Profesyonel ekip ve hocallarla hızlı veçok pratik çözümlerle yaklaşan mükenmel bir klinik bence insanlar başka yerde zaman geçirmesin gerçekten dogru adres yaptıkları hizmet ve güler yüzden dolayı çok teşekkür ederim ayriyetten fatih hocama teşekkür ediyorum iyiki sizin gibi hekimler var teşekkür ediyorum

KA

Kadri A.

google

google

2014 yılında Esra hanım ile tanıştım orada ilgisi alakası çok güzel. Hastaya güven veriyor. Aynı zamanda Hüseyin bey ve Samed beye de muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

LM

Leyla M.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

E.U

Emine U.

google

google

Hüseyin bey ve Samed beye muayene oldum. Ekip çok ilgili ve her sorunuzu anlayışla karşılayıp sakince cevap veriyorlar. Bir çok arkadaşımı gönderdim Esra hanıma hepsi çok memnun ayrıldı. Teşekkürler 🙏

M.A

Muhammet A.

google

google

Cok Güzel bir saqlik ocaqi.Bashda Hüseyn bey, olmakla hepinize teshekkürler !!! Profesyonel bir Kadronuz var hepsi de güleryüz 👍

K.K

Kenan K.

google

google

Tertemiz, güler yüzlü, çok ilgili bir yer. Doktorların hepsi çok ilgili ve işinin ehli. Tüm diş tedavilerimiz için buraya geliyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim

HEKİMLERİMİZ

Dt. Hüseyin GÜREL

Diş Hekimi

Dt. Canan Büyükşengün

Diş Hekimi

Dt. Mustafa Gökhan Koyuncu

Diş Hekimi

Dt. Esra BOZMAZ

Diş Hekimi

Dr.Dt. Ali Gizli
Dr.Dt. Ali Gizli

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Yrd.Doç.Dr. Gülen KAMAK

Diş Eti Hastalıkları Uzmanı

Uzm.Dr. Şerife Özbunar Kurt

Ortodontist

Uzm.Dt. Çiğdem BÜYÜKKÖK

Pedodontist

Dt. Ertuğrul AĞCA

Diş Hekimi

Dt. Mehmet Salih Mert

Diş Hekimi

Dt. Kyamran GASANOV

Diş Hekimi

Dt. Engin SAHİNSOY

Diş Hekimi

Dt. Ali Burak IŞIK

Diş Hekimi

Dt. Samet Yılmaz
Dt. Samet Yılmaz

Diş Hekimi

Dt. Abdulveli Karluk
Dt. Abdulveli Karluk

Diş Hekimi

porselen-kaplama-sss

Merak Ettikleriniz

Lamina Porselen Kaplama

Porselen kaplama kalıcıdır. Lamina porselenler ortalama olarak 15-20 yıl kullanılabilir ve lekelenmeye karşı dayanıklıdırlar. Hastanın yaşayacağı diş eti rahatsızlıkları bu süreyi kısaltabilir. İmplantların ömrünü uzatmak için sert yiyeceklerden uzak durmak gibi konulara özen gösterilmelidir.

Gelişen diş tedavi teknikleri sayesinde ‘hazırlıksız lamina’ olarak adlandırılan kesimsiz lamina kaplama işlemi, diş yapısının bu duruma uygun olması halinde mümkündür.

Diş etlerinizde estetik operasyon veya başka bir tedavi gerekmiyorsa, porselen lamina kaplama tedavisi bir hafta içerisinde 2 ila 3 seansta tamamlanabilir.

Porselen kaplama şiddetli diş eti çekilmeleri ve çe bozukluklarının yanında; tırnak yeme, kalem ısırma vb. alışkanlıklar halinde uygulanmaz.

Evet, porselen diş kaplama yaptıranlar sonuçlardan genelde memnundur. Uzun ömürlü yapısı ve kalitesi nedeniyle kaplama porselen diş sıklıkla tercih edilir.

Porselen diş kaplamada diş uzman diş hekimi tarafından çıkarılır. Porselen kaplama diş sökümü öncelikle yapıştırıcının gevşetilmesi ile gerçekleşir. Yapıştırıcı etkisini kaybettiğinde kaplama çıkarılır.

Porselen kaplama dişler genellikle ön dişlere uygulanır. Ancak talebe göre diğer dişlere de uygulanabilir.

Porselen diş kaplama zararlı değildir. Kaplama porselen diş güvenli bir tedavi yöntemi olarak kabul edilir.

Evet, kırık diş porselen kaplama ile tedavi edilebilir.

Çürük dişe porselen kaplama yapılır. Çürüğün oluştuğu kısımlar temizlendikten sonra porselen kaplama yapılabilir.

Porselen kaplama dişler genellikle ağrı yapmaz. Ancak tedavi sonrası bir süre hassasiyet oluşabilir. Eğer porselen kaplamada şiddetli bir ağrı yaşıyorsanız en kısa zamanda diş hekimine gitmelisiniz.