Antalya Diş Teli Çeşitleri

Antalya Diş Teli Çeşitleri

Antalya Diş Teli Çeşitleri Panoramik Diş Kliniği Diş Teli Tedavisi ile hizmet vermekte olup hastaların güvenli çözüm ortağıdır.  Başarısını hasta odaklı yaklaşımına borçlu olan kliniğimiz en yeni teknolojik donanımları ve deneyimli personelleriyle Antalya diş Teli Tedavisi alanında tanınmış isimlerdendir.

Hastanın diş diziliminde çarpıklık, bozukluk varsa hastaya diş teli tedavisi uygulanır.  Kırık dişler veya dişlerin üst üste binmesi gibi durumlarda da diş teline başvurmayı gerektirir. Dişlerin çıkmaması, aralıklı dişler, damar darlığı ve benzeri problemlere de yine bu tedavi yöntemi tercih edilir.

Dişlerin dizilimini düzelten bu tedavi, daha güzel bir gülümseme sunar ve hastanın yaşam standartlarını iyileştirir. Diş teli tedavisi çocuklara da uygulanabilir. Genellikle çocuklarda tedavi en az 1- 2 yıl sürer. Bazı hastalarda ise 3 yılı bulması mümkündür.

Diş Teli Çeşitleri

  • Porselen braket: Metal tellere kıyasla daha az dayanıklıdır. Tedavi süresi uzundur ama dıştan fazla belli olmazlar.
  • Şeffaf Plak: Estetik görüntüyü bozmayan, kolaylıkla takıp çıkarılabilen bu  şeffaf diş plağı oldukça avantajlıdır. Bu nedenle sıkça tercih edilir.
  • Lingual Braket: Dişlerin iç tarafına yapıştırılarak kullanılır. Metal Diş Telleri: Özellikle çocukların diş tedavisinde yaygındır. Dişlerin dış kısmına yerleştirilirler. Bundan dolayı belirgin bir biçimde görülebilirler.,

Kliniğimiz Antalya’nın en iyi diş hekimleri ile hizmet vermekte olup hiçbir hastayı hayal kırıklığına uğratmamaktadır. Başarısını hasta odaklı yaklaşımına borçlu olan kliniğimiz en yeni teknolojik donanımları ve deneyimli personelleriyle Antalya diş tedavisi alanında tanınmış isimlerdendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir