Antalya Ortodontik Tedavi

Ortodontik tedavi işlemleri her geçen gün gelişmekte ve yenilenmektedir. Yeni teknolojiler kullanılarak insanlara daha uygun ve estetik kaygı uyandırmayan alternatif tedaviler sunulmaktadır. İnsanların ortodontik tedavi görmekten çekindiği günler geride kalmıştır.

Ortodontik tedavi, daha uygun kozmetik ve fonksiyonel koşullar elde etmek için diş fonksiyonun ve diş hizasızlığının düzeltilmesini içerir. Kısaca ortodontik, eğimli, bozuk estetik görünümünü ve işlevini düzensizlikler nedeniyle kaybetmiş dişlerin ve çene kemiğinin normalleştirilmesi tedavisidir.

Tedavi sırasında diş arası sıkılaştırma, hafif, orta veya şiddetli olabilir. Dişlerin iyi görünmesi de sağlığımız kadar oldukça önemlidir. Hiza da olmayan dişler ilerleyen zamanlarda sağlık sorunlarına da yol açabilir. Bu nedenle diş sorunları ihmal edilmemesi bir konudur.

 

Ortodontik Tedavi Nedir?

 

Ortodontik genel olarak bilindiği gibi, diş teli tedavisi, erken yaşta veya geç tedavi sonucunda ortaya çıkan diş bozukluklarının tedavisini içerir. Ortodontik tedavi genellikle 9-14 yaş civarında başlar. Bununla birlikte, Amerikan ortodontik derneği, 7 yaşın altındaki tüm çocukların süt dişlerinin gelişimini ve kalıcı dişlerin değiştirilmesini izlemek için bir ortodontist görmelerini önermektedir.

Olası ortodontik problemler erken fark edilir ve çözülmesi daha kolaydır. Uzman hekimlerin ellerine kendimizi bırakıp dişlerimizin daha tasarımsal ve güzel görünmesine olanak sağlar. Diş hizalamasından memnun olmayan kişiler ortodontik tedaviler görebilir.

Ortodontik Tedavi Fiyatları

 

Ortodontik tedavi fiyatı, dişlerin ve çenenin yapısı için gereken ortodontik tedavi düzeyine bağlıdır. Ortodontik tedavide kullanılan malzemenin cinsi, ne zaman takılacağı ve doktorun tecrübesi, ortodontik tedavinin fiyatı olan ortodontik tedavi fiyatının belirlenmesinde etkilidir. Bireysel çenelik fiyat açısından her zaman ucuz bir seçenektir.

Ortodontik tedavisi ortodontik bir tedavidir. Ortodonti; dişlerde ve çenede genetik veya dış etkenlerin neden olduğudur. Eğilmiş, yırtık, eğik veya üst üste binen dişlerin yapısını düzelten ortodonti alanıdır. Ortodontik tedavi fiyatlarını etkileyen bazı faktörler vardır bunlar;

  • Hastanın hastalık derecesi ve tedavi ihtiyacı
  • Tedavi edilecek diş ayrılırsa ayrılma miktarı
  • Diş hastalıklarının yanı sıra çene iskeletinin mevcut hastalıkları
  • Ortodonti tedavisi için kullanılan malzemelerin ticari markaları
  • Türk Diş Hekimleri Birliği temel fiyatı
  • Ortodontik tedavi fiyatlarını etkileyen döviz kuru