Antalya Sinüs Lifting Sinüs Kaldırma

Antalya Sinüs Lifting (Sinüs Kaldırma)

Antalya Sinüs Lifting Sinüs Kaldırma Diş ve ağız sağlığı sorunları nedeniyle herkes diş kliniklerinin kapılarını çalmaktadırlar. Diş çekiminden protezlere, ağız ve diş estetiğinden kanal tedavisine kadar birçok hastalığa çözüm bulan Özel Panoramik Diş kliniği; Antalya Sinüs Lifting tedavisi için de en doğru yer olan Antalya diş kliniklerindendir.

Sinüs Lifting (Sinüs Kaldırma) İşlemi Nedir?

Antalya Sinüs Lifting Sinüs Kaldırma Özellikle üst çene arka bölgede dişleri olmayan hastalar için kemik boyu ve hacmi yeterli değilse yapılmaktadır. Ağız içerine doğru kemik kazanamayacağımız için sinüsün içerisine yeniden kemik oluşturma işlemidir.  Sinüsler çeneye yakınsa ve implant yerleştirmek için daha fazla kemiğe ihtiyaç varsa sinüs lifting (sinüs kaldırma) işlemi yapılır.

Sinüs lifting işlemleri, çeşitli biyomateryaller veya çeşitli teknikler kullanılarak sinüs tabanını kaldırarak mevcut kemik kütlesini arttırır. Bu tedavi sonucunda sağlıklı ve güçlü kemikler elde edilir.

Sinüs kaldırma uygulamaları için test edilmiş ve etkili yöntemdir. Bu işleme başlamadan önce doktorunuz tarafından klinik muayene ve radyolojik muayene yapılmalıdır. Radyografik görüntüde olması gereken kemik miktarı milimetre olarak hesaplandı, bu nedenle kontrollü sinüs lifting uygulandı. Ameliyata başlamadan önce implantın tam yerini ve hangi boyutta implant kullanılacağını bilmek ve belirlemek önemlidir.

Antalya Sinüs Lifting Sinüs Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Antalya Sinüs Lifting Sinüs Kaldırma İşlemi genellikle ağız, diş ve çene cerrahları tarafından lokal anestezi altında bir diş muayenehanesinde gerçekleştirilir. Öncelikle bölgede diş eti çizgisi boyunca bir kesi yapılır ve iskelet görüşü sağlanır. Mevcut kemik miktarına bağlı olarak, açık veya kapalı teknik olarak adlandırılan bir prosedür kullanılarak sinüs lifting uygulanır. Ameliyat sırasında bölgeye kemik unu ve PRF gibi çeşitli biyomateryaller uygulanarak kemik kütlesini artırmak ve iyileşmeyi hızlandırmak için tasarlanmıştır. Kullanılan malzeme miktarı kişiden kişiye değişmekle birlikte sinüslerin yerini alacak kemiklerin desteklenmesi önemlidir. İşte burada kemiğin ameliyatta “büyüyen” kısmı devreye giriyor. İmplant hastaya aynı tedavi sürecinde uygulanabilir. Ancak implantın üst yapı protezi yaklaşık 3 ay kadar bir beklemeyi gerektirir. İşlem sonunda bölge dikişlerle kapatılır. Hastaya antibiyotik ve ağrı kesici reçete edildi.

Tanı, Uygulama Sonrası Aşamalarında Nelere Dikkat Etmeliyiz?  Antalya Sinüs Lifting Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?

  • Kronik sinüziti olan ve sinüslerinde kist bulunan hastalara,
  • Çene bölgesine radyasyon alınan durumlar
  • Kontrol altına alınamayan şeker hastalığı gibi sistemik hastalıklar,
  • Aşırı sigara tüketimi(diş eti problemleri açısından risk teşkil etmektedir.
  • Bazı metabolik ilaçların kullanıldığı durumlar(bifosfonat )

Antalya Sinüs Lifting ile ilgili bir sıkıntı yaşadığınızda Özel Panoramik Diş kliniği merkezlerimize başvuru yapabilirsiniz. Antalya diş kliniğinde hastaların tüm diş sorunlarına çözüm üretiyoruz.

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Etmeyi Unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir