Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş Beyazlatma Fiyatları Antalya;  diş beyazlatma alanında birçok başarılı kliniğin bulunduğu bir şehirdir. Kliniğimiz de bunlardan biri. İleri teknolojinin en son tıbbi uygulamalarla buluştuğu kliniğimizde profesyonel diş hekimleri ve asistanlar görev yapmaktadır. Kliniğimizde periodontal hastalık alanındaki tüm hastalıklar başarıyla teşhis ve tedavi edilmektedir.

 

Dişler Nasıl ve Neden Sararır?

Lekeli veya renksiz dişler kişinin gülüşünde istenmeyen görüntüler oluşturur ve estetik duruşu bozar. Bu, çok fazla insanla iç içe olan insanlar için ciddi bir sorun olarak kabul edilir. Dişler, düzenli fırçalamaya veya gargara kullanımına rağmen oluşan diş sararması, öz güven kaybına yol açar. Peki dişler neden sararır? Hadi daha yakından bakalım.

  • Çay, kahve ve benzeri kafeinli içecekler sararmada etkisi vardır. Ayrıca kola, fanta, soda gibi asitli içecekler de dişlerin dış kısımlarında renklenme oluşmasında etkilidir.
  • Çok sigara içmek de dişleri yüksek oranda renklendirir ve sarartır.
  • Bazı ilaçların yan etkileri dişlerin sararmasına neden olan diğer faktörlerden biridir.
  • Ayrıca vücuda çok fazla florür girmesi, iç diş renklenmelerinin ana nedenlerinden biridir.
  • Zamanla diş siniri aşınır ve canlılığını kaybeder, bu da iç renklenmelere neden olur.

Power bleaching olarak tanımlanan diş beyazlatma, birçok farklı diş kliniğinde kolaylıkla yapılabilen birçok uygulamadan biridir. Oldukça kolay bir şekilde yapılan bu yöntem için 5 dakika gibi kısa bir süre yeterlidir. Bu uygulama ile tek bir tedavi küründe bile ortalama 2-3 civarında değişiklik olacak ve diş rengi gözle görülür şekilde daha açık olacaktır.

Diş beyazlatma işlemi yapılırken uzman dişlerin üzerine bir jel tabakası uygulayacaktır. Daha sonra dişlere uygulanan jel özel bir ışınla ışınlanır ve bu şekilde beyazlatma işlemi gerçekleştirilir. Uygulama sonrası başarı oranı oldukça yüksektir. Ayrıca yapılan işlem tamamen güvenilirdir ve herhangi bir ağrı veya acı hissi olmaz.

Diş Beyazlatma Yönteminin Etkisi Ne Kadar Sürer?

Diş beyazlatma yönteminin etkisi uzun süre devam eder. Ancak bu sürenin daha uzun süre devam etmesi hastanın bazı alışkanlıklardan vazgeçmesine bağlıdır. Yani diş beyazlatma işleminden sonra çok sigara içmeye veya çok fazla kahve veya çay içmeye devam etmek dişlerin daha kısa sürede sararmasına neden olacaktır.

Diş Beyazlatma Fiyatları –  Maliyeti Ne Kadardır?

Pek çok klinik diş beyazlatma konusunda Türk Diş Hekimleri Birliği’nin belirlediği oranlarda hizmet vermektedir. Tabii ki kliniğe bağlı olarak bu fiyat listesinde birçok farklı değişiklik olabilir. Türkiye Diş Hekimleri Derneği tarafından belirlenen 2020 tarifesi için  alanında uzman kurumumuza başvurabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Etmeyi Unutmayın!!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir