Diş Eti Tedavileri

Ağız sağlığı son derece önemli bir işlemdir. Her gün yapılan rutin temizlik işleri ile dişleriniz çürümelere karşı dirençli olacak ve diş etlerinizde aynı ölçüde kanamalara karşı daha sağlam olacaktır.

Tanı & Uygulama

Ayrıca her gün yapılan diş fırçalamalarının yanında aylık ya da belli aralıklarla diş hekimlerinden ağız sağlığı açısından destek almak gerekir. Dişlerin bakımı kadar diş etlerinin bakımı da çok önemlidir. Çünkü diş etlerimiz içerisinde birçok kan damarını barındırır ve bu diş etleri dişleri korumada büyük bir öneme sahiptir. Diş eti tedavileri çok önemlidir. Aksi halde tedavi edilemeyen diş etleri zamanla dişleri destekleyen doku ve kemiklere büyük zararlar verebilir. Hatta diş kayıpları bile yaşanabilir.

Diş Etlerinin Çekilme Nedenleri

Bazen ağız sağlığına önem versek de bazı sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bunlardan biri de diş etlerinin çekilmesi sorunudur. Diş eti tedavileri denen işleme erken başmak gerekir. Diş etlerinin çekilme nedenlerinin başında ağız içi enfeksiyonları gelir. Bunlar dokulara ve dişlere büyük zarar verir. Bazen kalıtsal faktörler etkili olmaktadır. Yanlış yapılan diş fırçalama işlemleri ve yetersiz bakımlarda dişlere büyük zararlar verir. Ayrıca kötü alışkanlıklar olan alkol, sigara ve uyuşturucu gibi maddelerde diş etlerine büyük zararlar vermektedir. Geceleri uyurken bilinçsizce yapılan diş gıcırdamaları ve dişleri sıkmak diş etlerine zarar verir. Bazen de ergenlik döneminde yaşanan hormonal değişiklerde diş etlerine zarar vermektedir. Tüm bu sebeplerden dolayı diş eti problemleri yaşanmakta ve rahatsızlık vermektedir.

Diş Eti Çekilmesi Nasıl Tedavi Edilir?

Diş eti tedavileri için alanında başarılı uzmanlardan destek almak gerekir. Aksi halde diş kayıplarının bile yaşandığı diş eti hastalıkları kişilere büyük zararlar vermektedir. Erken teşhis ile hemen diş hekimlerine başvurmak gerekir. Diş hekimleri tarafından sorunlu bölgeler temizlenir ve bu sırada diş köklerinde bulunan plak gibi zararlı bakteriler çıkarılarak diş kökleri daha düzgün hale gelerek bakteri tutması zorlaşır. Bazen de diş hekimleri tarafından kişilere antibiyotik tarzı ilaçlar da verilmektedir. Sizlerde dişlerinizin sağlığı açısından kaliteli hizmetler almak isterseniz kurumumuza gelerek bizlerden her türlü yardım ve desteği alabilirsiniz.

Randevu Alın

0 242 259 22 66

Eğer dişlerinizde sarılık ya da kötü bir nefes kokusu mevcutsa uzman doktorlarımız sizler için en hızlı müdaheleyi yapacatır.

Randevu Alın