Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımında ilk olarak hastanın estetik beklentilerini doğru olarak anlamak ve ihtiyaçları doğru belirlemek çok önemlidir.

Tanı ve Uygulama

Hasta ağzından alınan ölçüler ile hazırlanan modeller üzerinde problemler belirlenip planlamalar yapılabildiği gibi dijital yazılım programları ile de estetik ve fonksiyonel bir gülümseme gerçekleştirmek mümkündür.

Dijital sistemlerde çeşitli tarayıcı sistemler ile hasta ağzından hassas ölçümler yapılarak, ölçüye gerek duyulmadan veriler bilgisayar ortamına aktarılır. Aynı zamanda hastaların gülerken alınan yüz ve ağız içi fotoğrafları ile doğal davranışları esnasında alınan video kayıtları da sisteme girilerek çeşitli ölçümler neticesinde bir tasarım projesi oluşturulur. Uygun ve detaylı değerlendirmeler için hastanın gülümseme hattı altın oran indeksi gibi araçlar kullanılır. Bu tür programlar ile hastanın  tedavi sonrası son halini simülasyon şeklinde başlangıç aşamasında görmesi sağlandığı gibi, geçici restorasyonlar şeklinde ağız içinde hastanın kullanımına sunularak daha realistik bir değerlendirmeye imkan verir.

Randevu Alın

0 242 259 22 66

Eğer dişlerinizde sarılık ya da kötü bir nefes kokusu mevcutsa uzman doktorlarımız sizler için en hızlı müdaheleyi yapacatır.

Randevu Alın