İmplantlar

Ağız ve diş sağlığında diş çok önemlidir. Diş kayıpları yaşandığında implant tedavileri ile müdahale gerektirir. İmplantlar diş kayıplarından doğan hasarı gidermek için yapılan tedavilerdir.

Tanı ve Uygulama

İmplant tedavisinden, çeşitli sebepler dolayısıyla dişini-dişlerini kaybeden hastalar yararlanabilmektedir. İmplant tedavisi uygulamalarında öncelikle lokal anestezi ile ilgili alan uyuşturulur. Uyuşan bölgedeki kemik içerisine implant-implantlar yerleştirilir. İlgili alan kapatılarak implantın kemiğe kaynaması(osteointegrasyon) için- 3/4 ay arası- beklemeye geçilir. Yapılan implant dişler ile hasta günlük hayatında fonksiyon, fonasyon ve estetik açıdan eski konforunu tekrar kazanabilmektedir.

İmplant yaptırmanın avantajlı yönleri

Günümüzde, diş kayıplarında, implant uygulamaları, en çok tercih edilen tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Bunun sebebi; implantın komşu dişlere zarar vermeden uygulanması,ilgili alanda kemik kaybının önlemesi, hareketli tedavi seçeneklerine göre, çiğneme fonksiyonunda çok daha yüksek bir oranda başarı sağlaması, hem doğal hem estetik bir görüntü oluşturulabilmesidir.

Tüm bu özelliklerinden dolayı implant tedavisi için, bu alanda çok başarılı bir geçmişi olan kurumumuzdan, her türlü yardım ve desteği alabilirsiniz.

 

Randevu Alın

0 242 259 22 66

Eğer dişlerinizde sarılık ya da kötü bir nefes kokusu mevcutsa uzman doktorlarımız sizler için en hızlı müdaheleyi yapacatır.

Randevu Alın