Zirkonyum Kaplama

Diş bakımı günümüz şartları altında daha kolay hale gelmiştir. Geliştirilen teknikler ve çoğalan sağlık merkezleri ile insanlar birçok imkânı elde etmişlerdir. Bu imkânlardan biri de zirkonyum porselen kaplama hizmetidir. 

Tanı ve Uygulama

Diş kaplaması öncesi tahrip olan dişler üzerinde bir takım çalışmalar yapılır. Diş kaplama tedavisi dört farklı şekilde yapılmaktadır. Bunlar, metal destekli porselen, zirkonyum porselen kaplama, e-max ve tam porselen kaplamadır. Bunlardan zirkonyum porselen kaplama yeni ortaya çıkan bir çalışmadır. Zirkonyum porselen kaplama dişlerin yoğun ilgi görmesinin en temel nedeni doğal ve estetik bir görünüm vermesidir. Beyaz renk bir maddeden oluşan zirkonyum saf halinden zirkonya seramiği denen bir ürüne dönüşür. Bu seramik zor işlenen bir malzemedir. Fakat gelişen teknoloji buna da çözüm bularak yeni  teknolojik cihazlar üretmiştir.  Zirkonyum porselen kron ,metal alt yapılı kronlara göre daha estetik olduğundan insanlar tarafından çokça ilgi görmüştür.

Zirkonyum Kaplama Nasıl Bir Hizmettir?

En çok tercih edilen kaplama çeşitlerinden olan zirkonyum kaplama tedavisi de normal diş kaplama tedavileri gibi belirli aşamalardan oluşur. Fakat aradaki tek fark zirkonyum kaplama içerisinde kullanılan malzemelerin farklı olmasıdır. Zirkonyum uygulaması sırasında öncelikle dişler üzerinde küçültme ve kaplamanın rahat yerleşmesi için inceltmeler yapılır. Daha sonra ağız içerisinde  ölçü alınır. En son laboratuvar ortamında zirkonyum dişler hazırlanır. Diş renginde özel üretilen zirkonyumlar hazırlandıktan sonra yapıştırıcılar yardımıyla dişe yapıştırılır. Uzun bir kullanım sunar. Sizlerde zirkonyum kaplama hizmeti almak isterseniz kurumumuza uğrayabilirsiniz.

Zirkonyum Diş Yaptırmanın Avantajlı Yanları

Zirkonyum porselen, metal destekli  kaplamaya alternatif bir hizmet olarak ön plana çıkmıştır. Estetik diş görünümüne önem veren kişilerin kullanacağı bir hizmettir. Zirkonyum kaplamanın en büyük avantajı dişin doğal ve gerçek rengine çok benzemesidir. Uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir ve ışık geçirgenlik özelliği bulundurduğundan dişin doğal ve estetik görünmesini sağlar. İçerisinde bulunan yapıştırma malzemesi sayesinde kolay kolay çıkmaz. Günümüzde metale karşı alerjisi bulunan birçok insan vardır. Bu sebeple metal alerjisi bulunan kişilerden alerjik olmadığı için daha çok tercih edilir. Zirkonyum kaplama dişler son derece dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Kullanan kişilere rahat bir kullanma olanağı vermiştir.

Randevu Alın

0 242 259 22 66

Eğer dişlerinizde sarılık ya da kötü bir nefes kokusu mevcutsa uzman doktorlarımız sizler için en hızlı müdaheleyi yapacatır.

Randevu Alın